Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.415.202.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Островський К.В. 
Вплив терапії хламідійної інфекції на імунний гомеостаз, перебіг та вихід вагітності у жінок з нормальною вагою тіла та ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Островський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі результатів аналізу імунологічних зрушень у вагітних з хламідіозом на фоні ожиріння встановлено вищий ступінь вираженості дисфункції імунної системи на відміну від зрушень у вагітних з нормальною вагою тіла. Доведено, що одноразовий прийом азітроміцину є високоефективним способом терапії хламідійної контамінації, який не має імуносупресивного впливу на фракції лімфоцитів периферичної крові та вірогідно підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів. Розроблено оптимальні терміни проведення специфічної терапії у вагітних жінок, показано негативний вплив хламідійної контамінації на перебіг вагітності та стан новонароджених за відсутності лікування хламідіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-37 + Р716.216.715.016-3
Шифр НБУВ: РА316603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сафонов Р.А. 
Зміни у фетоплацентарному комплексі і системі гемостазу у вагітних з аліментарно-конституціональним ожирінням та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.А. Сафонов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено залежність між змінами в системі гемостазу та функціональним станом фетоплацентарного комплексу (ФПК) у вагітних з різним ступенем виразності аліментарно-конституціонального ожиріння (АКО). Вперше досліджено особливості гемодинаміки в матково-плацентарних та пуповинних судинах за АКО I-II-III ступеня. Встановлено залежність гемодинамічних порушень від ступеня ожиріння вагітних. Вперше виявлено, що прогресування ожиріння супроводжується підвищенням частоти дистресу плода під час вагітності та пологів, що підтверджено зниженням у новонароджених рівня сатурації кисню в ранньому неонатальному періоді. Удосконалено методологію доклінічної пренатальної діагностики функціональних порушень ФПК і гемокоагуляційних змін у вагітних жінок з ожирінням та розроблено адекватний лікувальний підхід. Вперше науково доведено й обгрунтовано доцільність комплексної дезагрегаційної, інфузійної та оксигенотерапії в профілактиці дистресу плода й лікуванні гемокоагуляційних змін і функціональних порушень ФПК у вагітних з АКО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353985

Рубрики:

      
3.

Стефанко С.Л. 
Патогенетичні аспекти ожиріння у вагітних жінок, оптимізація методів лікування та профілактики його ускладнень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.Л. Стефанко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного обстеження вагітних жінок встановлено взаємозв'язок і взаємозалежність між масою тіла вагітної, рівнем лептину та інсуліну, показниками цитокінового статусу та змінами рівня ліпідів і ліпідних фракцій. Доведено, що функціональні розлади обміну ліпідів під впливом гормональної дисфукнції призводять до виникнення та прогресування гестаційного ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології даної групи вагітних жінок. Вперше комплексно визначено патогенетичну роль гормонів і цитокінів, що продукуються адипоцитами, в розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок з гестаційним ожирінням, запропоновано методи корекції виявлених порушень. Доведено доцільність застосування коригуючої терапії, спрямованої на нормалізацію гормонального, цитокінового та ліпідного обмінів шляхом використання препаратів "Есенціале форте Н" та "Епадол" у комплексному лікуванні вагітних жінок з гестаційним ожирінням, що позитивно впливає на перебіг вагітності та пологів, сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 +
Шифр НБУВ: РА352979

Рубрики:

      
4.

Трещак І.І. 
Прогнозування та профілактика фетоплацентарної недостатності і гіпогалактії у жінок із супутнім ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.І. Трещак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уперше вивчено особливості формування фетоплацентарного комплексу та становлення лактації в жінок з супутнім ожирінням залежно від клінічного перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів. Уперше встановлено взаємозв'язок між ступенем вираженості гіпогалактії та станом фетоплацентарного комплексу в даних жінок з застосуванням ехографічних, доплерометричних й ендокринологічних досліджень, що дало змогу розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та гіпогалактії. Науково обгрунтовано методику прогнозування та поетапної профілактики досліджених патологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330151

Рубрики:

      
5.

Цапенко Т.В. 
Профілактика ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Цапенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано особливості акушерської та перинатальної патології, їх зв'язок зі ступенем ожиріння вагітних. Доведено, що гормональна дисфункція під впливом функціональних розладів обміну ліпідів призводить до виникнення та прогресування ступеня ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології у даного контингенту жінок. Отримано нові дані щодо внутрішньоутробного стану плода в жінок з ожирінням за даними кардіотокографії та біофізичного профілю плода. Патологічні зміни кардіотокографії та зниження показників зазначеного профілю плода є преморбідним фоном до розвитку гіпоксичного стану плода від матерів з ожирінням. У характеристиці стану плода від матері даного контингенту виявлено зниження адаптаційних можливостей з наступним розвитком дезадаптаційного синдрому у новонароджених і порушення клінічної адаптації у ранньому неонатальному періоді. Вперше розроблено та запропоновано спосіб профілактики ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням з використанням препаратів "Хофітол" і "Ліпін", спрямований на нормалізацію гормонального та ліпідного обмінів, що сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології у жінок з ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-52 + Р716.226.415.202.1-52 +
Шифр НБУВ: РА324093

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського