Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Польова С. П. 
Вагітність, пологи та функція фетоплацентарного комплексу у жінок, хворих на туберкульоз легень: профілактика, діагностика та лікування ускладнень : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / С. П. Польова ; Нац. акад. мед. наук України ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. — К., 2010. — 33 с.: a-граф. — укp.

Проведено аналіз перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого у жінок, хворих на туберкульоз легень. Визначено чинники ризику, що призводять до акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних залежно від форми легеневого туберкульозу. Вивчено функціональний, гормональний стан фетоплацентарного комплексу та надано оцінку морфологічним, гістохімічним і імуногістохімічним особливостям плацент вагітних, хворих на туберкульоз легень. Досліджено частоту та поліморфізм генів у вагітних і визначено їх вплив на характер ускладнень гестації й ефективність лікування туберкульозу. Розроблено патогенетично обгрунтовану систему організаційних і лікувально-профілактичних заходів для жінок, хворих на туберкульоз легень, з метою зниження частоти акушерських ускладнень на етапах прегравідарної підготовки, вагітності, пологів та оцінено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.54 + Р716.216.54
Шифр НБУВ: РА374580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жигадло Б.Б. 
Клініко-лабораторне обгрунтування підбору оптимальних методів контрацепції для жінок з туберкульозом легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Б.Б. Жигадло ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведена клінічна апробація оральних контрацептивів і оптимальний вибір (овідон, ригевідон, контінуін) у жінок, хворих на туберкульоз легень. Вивчено стан основних функцій печінки, згортаючої системи крові, ендокринної функції яєчників у жінок, хворих на туберкульоз легень, під час вживання овідону, також вивчено стан ендокринної функції яєчників після припинення вживання препарату. Встановлено, що найвища ефективність контрацепції і найбільш сприятливий клінічний ефект мали місце під час застосування овідону. Доведено, що концентрація фібріногену в крові жінок, хворих на туберкульоз легень, підвищується на третьому місяці вживання овідону, однак не перевищує верхніх меж норми. Повне відновлення ендокринної функції яєчників у жінок, хворих на туберкульоз легень, відбувається на третьому місяці після відміни орального контрацептиву. Застосування овідону жінками, які хворіють різноманітними формами туберкульозу легень, дозволить уникнути вагітності під час лікування даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542-45

Рубрики:

      
3.

Калугіна Л.В. 
Клініко-патогенетичні аспекти прогнозування, лікування та профілактики анемії вагітних при запальних захворюваннях нирок: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Калугіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Вивчено патогенез анемії у вагітних у разі запальних захворювань нирок, питання призначення комплексного лікування, що стабілізує обмін заліза, зокрема, знижує рівень трансферину та нормалізує насичення його залізом, загальної залізозв'язувальної властивості сироватки, функціональної активності симпато-адреналової системи, процесів антиоксидантного захисту. Показано, що прийом запропонованого комплексу лікарських засобів знизив у 2 рази відсоток загрози передчасних пологів і частоту розвитку прееклампсії, в 1,7 - хронічну плацентарну недостатність, покращив внутрішньоутробний стан плоду, зменшив у 1,5 рази відсоток передчасного розриву плідних оболонок, у 2 - аномалій пологової діяльності, в 1,7 - кількість патологічних втрат крові, у 2 - післяпологових анемій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-5 + Р716.216.540.11-5 +
Шифр НБУВ: РА361001

Рубрики:

      
4.

Базелюк О.М. 
Оптимізація ведення вагітності та пологів у жінок, хворих на активний туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Базелюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Запропоновано шляхи оптимізації ведення вагітності та пологів у жінок, які хворіють на активний туберкульоз легень. На підставі ретро- й перспективного клініко-статистичного аналізу визначено особливості перебігу вагітності, пологів, вивчено стан фето-плацентарного комплексу, функцій зовнішнього дихання, антиоксидантної системи та перекисного окиснення ліпідів, стан плода у вагітних, хворих на активний туберкульоз легень. Удосконалено методи профілактики ускладнень перебігу вагітності, пологів, перинатальної захворюваності та смертності у жінок з даною патологією. Запропоновано комплекс лікувально-діагностичних і профілактично-лікувальних заходів з застосуванням тіотріазоліну та вобензиму, спрямованих на оптимальне ведення вагітності у жінок, хворих на активний туберкульоз легень. Розроблено та впроваджено лікувально-профілактичні заходи, що сприяли покращанню наслідків вагітності та пологів у пацієнток з активним туберкульозом легень, зокрема, виявлено зменшення в 1,42 рази частоти гестозів, кількості передчасних пологів - в 1,33 рази, а синдрому затримки розвитку плода - в 1,46 рази. Доведено, що впровадження лікувально-профілактичного комплексу дозволяє знизити кількість оперативних методів розродження з приводу дистресу плода, зокрема, кесаревих розтинів в 1,28 рази, накладання акушерських щипців або вакуум-екстрактора в 1,33 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542-3 + Р716.226.542-3 +
Шифр НБУВ: РА355821

Рубрики:

      
5.

Гошовська А. В. 
Прогноз та профілактика плацентарної дисфункції у вагітних, хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. В. Гошовська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що плацентарній дисфункції (ПД) за умов туберкульозу легень обумовлена розладами матково-плацентарного кровообігу та спричинена гіпоксією хоріального дерева, яка призводить до порушень продукції плацентарного лактогену та специфічних білків вагітності, викликає порушення дозрівання хоріального дерева. Одержано дані, що в основі патогенезу ПД, за умов туберкульозу легень, є неповна гестаційна перебудова спіральних артерій матки, яка пов'язана з хронічним запаленням матково-плацентарної ділянки, результатом якої є зниження проліферативних процесів інвазивного цитотрофобласта та зростання інтенсивності ВАХ-залежного апоптозу цих клітин. Встановлено прогноз діапазонів частоти плацентарної дисфункції серед вагітних, хворих на активний та перенесений туберкульоз із залишковими змінами, за допомогою біномінального метода визначення довірчих інтервалів для частот (p=0,05). Визначено, що причиною порушень продукції плацентарних гормонів і плацентарних специфічних білків за умов туберкульозу легень є, в першу чергу, ураження трофобластичного покриву хоріальних ворсинок, як наслідок циркуляторної гіпоксії, що призводить до гальмування дозрівання хоріального дерева та, відповідно, -до його функціональної недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542 + Р716.212.2
Шифр НБУВ: РА380938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стрюков Д. В. 
Профілактика та корекція порушень фетоплацентарного комплексу у вагітних жінок, хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Д. В. Стрюков ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше визначено взаємозв'язок пригнічення біофізичних показників стану плоду, ендокринної функції плаценти, стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і гемостазу за різних ступенів тяжкості та тривалості захворювання. Надано комплексну характеристику стану матково-плодово-плацентарного кровотоку за даними доплерометрії у вагітних із туберкульозом легень, доведено вплив активності процесу на матково-плодову гемодинаміку. Встановлено залежність між станом гемодинаміки мати - плацента - плід і ступенем туберкульоза інтоксикації та кореляційний взаємозв'язок між тяжкістю туберкульозного процесу у вагітних і вмістом NO-залежних метаболітів - альдегідних продуктів спонтанної окисненої модифікації білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542-5 + Р716.212.2-5
Шифр НБУВ: РА374679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського