Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Юліш Є.І. 
Екстрена імунокорекція у невідкладній терапії критичних станів у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Є.І. Юліш ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1998. — 30 с. — Бібліогр.: с. 23-27. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-35,3

Рубрики:

      
2.

Непомяща В.А. 
Епідеміологія та профілактика синдрому раптової смерті у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Непомяща ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця МОЗ України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено епідеміологію та профілактику синдрому раптової смерті (СРСД) серед дітей першого року життя. На підставі вивчення основних соціально-економічних і медико-біологічних факторів ризику СРСД, проведення порівняльного аналізу практики догляду за дітьми в різних країнах світу та в Одеському регіоні відповідно до ризику СРСД розроблено комплекс профілактичних заходів щодо запобігання СРСД, який передбачає: виявлення та усунення соціально-економічних та медико-біологічних факторів ризику раптової смерті немовлят у лікувально-профілактичних закладах на рівнях жіночої консультації, пологового будинку, дитячих поліклініки та стаціонару, проведення моніторування дітей в домашніх умовах і в стаціонарі та підвищення інформованості населення та медичного персоналу з питань раптової смерті завдяки санітарно-просвітницькій роботі Центру з проблем СРСД, роботі лікувально-профілактичних закладів і Асоціації підтримки сім'ї. Зазначено, що впровадження системи профілактичних заходів сприяло зменшенню частоти раптової смерті немовлят в Одеському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА328796

Рубрики:

      
3.

Нечитайло 
Здоров'я дітей шкільного віку Буковини, нові підходи до його оцінки та профілактики захворювань: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Юрій Миколайович Нечитайло ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3
Шифр НБУВ: РА306553

Рубрики:

      
4.

Кукушкін В.Н. 
Клініко-епідеміологічна характеристика синдрому раптової смерті дітей та обгрунтування принципів його профілактики (на моделі Одеської області): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Н. Кукушкін ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що синдром раптової смерті дітей (СРСД) має гетерогенну природу, показано його зв'язок з певними особливостями догляду за дитиною, фоновими станами, що характеризували її здоров'я, несприятливими характеристиками акушерського анамнезу матерів та перебігом вагітності та пологів, соціальними особливостями родини. Проведено порівняльний аналіз регіональних та загальноєвропейських чинників ризику СРСД, що вивчались в міжнародному дослідженні ECAS. Запропоновано спосіб прогнозування ризику СРСД з використанням рівняння логістичної регресії. Обгрунтовано профілактичні заходи щодо зниження рівня СРСД, результати дослідження впроваджено в клінічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА323317

Рубрики:

      
5.

Соннов В.В. 
Клініко-параклінічна характеристика стану здоров'я дітей, які народилися у батьків-ліквідаторів Чорнобильської аварії та постійно мешкають в регіоні Донбасу, обгрунтування методів їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Соннов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики та лікування відхилень здоров'я дітей, які народилися у сім'ях батьків-ліквідаторів та постійно мешкають у техногенно забрудненому промисловому регіоні, а також особливості захворювання цих дітей, їх фізичного та нервово-психічного розвитку. Виявлено характерні клініко-імунологічні та цитогенетичні ознаки здорових дітей. Визначено клініко-імунологічні особливості преморбідного статусу часто хворих на ГРЗ дітей даного контингенту. Наведено методи їх реабілітації, які спрямовано на поліпшення адаптаційних реакцій організму з урахуванням застосування імунокоректорів та комплексу полівітамінів і мікроелементів. За даних умов увагу акцентовано на ефективності їх санаторного оздоровлення в місцевому санаторно-реабілітаційному центрі та дитячих закладах за місцем постійного проживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3
Шифр НБУВ: РА308721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Крючко Т.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування системи реабілітаційно-профілактичних заходів дітям різних груп радіаційного ризику: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.О. Крючко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення й оптимізації системи медико-соціальної допомоги дітям із груп радіаційного ризику на підставі розробки та впровадження в практику сучасних технологій діагностики, реабілітації та профілактики порушень здоров'я шляхом вивчення змін мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, імунітету та прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Наведено результати дослідження стану здоров'я дітей із різних груп радіаційного ризику. Виявлено, що для евакуйованих і дітей переселенців характерна значно більша поширеність вторинних тромбоцитопатій, асоційованих з підвищенням рівня захворюваності на соматичну патологію. Визначено шляхи підвищення ефективності ранньої діагностики тромбоцитопатій на засадах проведення малозатратного клініко-лабораторного скринінгу. Систематизовано фактори ризику за розвитком геморагічних ускладнень у дітей, які зазнали дії іонізуючого опромінення в філо- й онтогенезі. На підставі системного аналізу показників гематологічного, імунного та прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу в дітей з симптоматичними тромбоцитопатіями із різних груп радіаційного ризику встановлено патогенетичні механізми їх виникнення. Патогенетично обгрунтовано на експериментальній моделі опромінених щурят і за умов клінічного динамічного спостереження груп дітей з геморагічним синдромом принципи диференційованого застосування тимічних пептидів у дітей, які зазнали дії іонізуючого опромінення. Розроблену комплексну систему реабілітаційно-профілактичних заходів дітям радіаційного ризику з включенням медикаментозних і немедикаментозних засобів корекції диференційовано з урахуванням групи спостереження. Вивчено ефективність запропонованих реабілітаційних заходів щодо підвищення адаптаційних можливостей організму та відновлення функціонального стану фізіологічних захисних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3
Шифр НБУВ: РА312393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Крамаренко Н.М. 
Комплексна оцінка стану здоров'я дітей раннього віку, які мешкають в умовах промислового міста: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Крамаренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано захворюваність дітей ранньої вікової групи за останні п'ять років на Дніпропетровщині. Вивчено клініко-анамнестичні особливості дітей, які мешкають за умов промислового міста. Виявлено особливості фізичного та нервово-психічного розвитку дітей раннього віку. Досліджено стан клітинного, гуморального імунітету, неспецифічної імунологічної реактивності та показників периферичної крові з визначенням середньорегіональних рівнів для даного віку та типологічних особливостей імунограми залежно від рівня адаптації. Визначено інформативні клініко-анамнестичні та імуно-гематологічні параметри для прогнозування рівня адаптації та формування груп ризику для профілактичного спостереження за дітьми раннього віку за умов поліклініки промислового міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА324340

Рубрики:

      
8.

Макієнко Т.С. 
Особливості змін стану здоров'я підлітків з радіаційно-контамінованих районів Полісся та обгрунтування профілактичних і реабілітаційних заходів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.С. Макієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто структуру та клінічні особливості захворюваності підлітків українського Полісся. Досліджено основні показники сомато-статевого розвитку підлітків з визначенням показників росту та маси тіла, індексу маскулінізації, ступеня статевого розвитку дівчат, функціонального стану гіпофізарно-гонадної системи. Визначено вміст гормонів гіпофізарно-тиреоїдної системи в крові підлітків. Розглянуто особливості психо-емоційного стану підлітків з радіаційно-контамінованих районів. На підставі зіставлення показників захворюваності, сомато-статевого розвитку та психо-емоційного стану з рівнем інкорпоративного радіоцезію в організмі визначено вплив його на перебіг соматичної патології у підлітків Українського Полісся. Розроблено алгоритм і комплексну програму для моніторингу здоров'я та донозологічного скринінгу. Визначено групи ризику серед підлітків, які постійно мешкають в зоні дії малих доз радіаційного забруднення. Обгрунтовано та розроблено сучасну концепцію профілактики і реабілітації порушень здоров'я дітей та підлітків з районів українського Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3
Шифр НБУВ: РА317596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Резніченко Ю.Г. 
Профілактика та прогнозування порушень стану здоров'я дітей першого року життя - мешканців великого промислового міста: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.Г. Резніченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 34 с. — укp.

На підставі вивчення стану здоров'я, показників гомеостазу на клітинному та субклітинному рівнях, соціально-побутових, медико-біологічних, психологічних та екологічних чинників розроблено та впроваджено систему медичних профілактичних заходів для запобігання порушенням стану здоров'я у дітей першого року життя за умов великого промислового міста. Запропоновано концепцію щодо впливу середовища великого промислового міста на організм дитини в анте-, інтра- та постнатальному періодах життя на порушення гомеостазу, зміни стану здоров'я, підвищення загальної захворюваності та частоти виникнення гіпотрофії, перинатальних уражень нервової системи, анемії, гострих респіраторних захворювань та донозологічних станів: клінічних проявів аномалій конституцій і дисбіозів. Уточнено характеристику змін гомеостазу у новонароджених, які зазнали впливу анте- та інтранатальної гіпоксії. Обгрунтовано та розроблено прогностичні алгоритми розвитку захворювань у дітей першого року життя за умов великого промислового міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА333446

Рубрики:

      
10.

Пікуль К.В. 
Стан здоров'я дітей, що мешкають на нітратно-забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.В. Пікуль ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше за клініко-експериментальних умов встановлено негативну роль хронічного нітратного навантаження у розвитку патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у разі довготривалого надходження нітратів. Даний висновок підтверджено виявленими морфологічними змінами у шлунку, ворсинках дванадцятипалої кишки, паренхімі печінки та жовчних протоках піддослідних тварин, що відповідає клінічним еквівалентам функціональних змін у ШКТ та гепатобіліарній системі, які спотерігаються у дітей, що мешкають на забруднених нітратами територіях. Наведено інтегральну оцінку їх фізичного розвитку та стану здоров'я. Виявлено переважний розвиток вегетативної дисфункції (ВД) у осіб з психоемоційними характеристиками холерик-екстраверт і меланхолік-інтроверт та переважне поширення патології ШКТ у дітей, які постійно проживають на нітратно-забруднених територіях у порівнянні з їх ровесниками з екологічно чистої місцевості. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексі реабілітаційних заходів препаратів рослинної клітковини, фебіхолу, кверцетину для лікування осіб, що проживають на нітратно-забруднених територіях і перебувають на "Д" обліку з хронічним гастритом і дискінезією жовчних шляхів за гіпокінетичним гіпотонічним типом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА333249

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського