Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.109-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ревенко 
Вплив геліотерапії на показники серцевого ритму та вегетативної регуляції у дітей з аритміями в процесі санаторно-курортної реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Наталія Анатоліївна Ревенко ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-54
Шифр НБУВ: РА348668

Рубрики:

      
2.

Мороз Т.С. 
Ендотеліальна дисфункція у дітей з порушеннями серцевого ритму та провідності й шляхи її патогенетичної медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.С. Мороз ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено частоту, характер і клінічні особливості порушень серцевого ритму та провідності у дітей в контексті ендотеліальної функції. Встановлено зв'язок порушень серцевого ритму та провідності у дітей з алельним поліморфізмом в гені eNOS. Визначено стан центральної гемодинаміки та контрактильно-релаксаційної здатності міокарду, стан вегетативної нервової системи, з урахуванням добової варіабельності ритму серця та циркадної динаміки її показників, енергетичне забезпечення клітин у даного контингенту дітей. Наведено схему диференційованої терапії порушень серцевого ритму та провідності у дітей в контексті ендотеліальної дисфункції залежно від ступеня тяжкості кардіоваскулярних розладів з визначенням характеристики дизритмій і добового аналізу ST-T за даними Холтеровського моніторингу, загальноприйнятих ехо- та допплєрехокардіографічних показників, показників аденілової системи крові та зниження якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА369582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Марценюк Ю.О. 
Оцінка порушень серцевого ритму та провідності у дітей з пролапсом мітрального клапана та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.О. Марценюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження частоти, характеру та клінічних особливостей порушень серцевого ритму та провідності у дітей з пролапсом мітрального клапана (ПМК). Виявлено, що стан центральної гемодинаміки та контрактильно-релаксаційної здатності міокарду у даного контингетну хворих дітей має різноспрямований характер, пов'язаний з особливостями вегетативного гомеостазу та перебігом основного захворювання за вторинного ПМК. Наведено комплексну оцінку особливостей стану вегетативної нервової системи, з урахуванням добової варіабельності ритму серця та циркадної динаміки її показників. У дітей з кардіальними дизритміями за наявності ПМК виявлено зміни добового електрокардіографічного патерну процесів реполяризації та вивчено їх динаміку під час проби з дозованим фізичним навантаженням. Виявлено, що у дітей з кардіальними дизритміями за наявності ПМК мають місце зміни аденілової системи крові, що відображає енергетичний обмін в організмі. Запропоновано схему диференційованої терапії порушень серцевого ритму та провідності у дітей за наявності ПМК залежно від ступеня тяжкості кардіоваскулярних розладів з визначенням характеристики дизритмій за добового аналізу ST-T за даними Холтерівського моніторингу, загальноприйнятих exo- та доплерехокардіографічних показників, показників аденілової системи крові, ступеня толерантності до фізичного навантаження та зниження якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА344144

Рубрики:

      
4.

Семеренко Л.А. 
Стан адаптаційних процесів у дітей з порушеннями серцевого ритму і їх корекція на різних етапах лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.А. Семеренко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено стан процесів адаптації у дітей із серцевими аритміями (екстрасистолією та синдромом слабкості синусного вузла) й обгрунтовано шляхи підвищення ефективності їх лікування на амбулаторному та санаторно-курортному етапах. Визначено напругу адаптаційних реакцій у вигляді підвищення показників частоти серцевих скорочень (ЧСС) протягом доби, згладженого циркадіанного профілю артеріального тиску (АТ), надмірних симпатоадреналових та ерготропних впливів за даними добової варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено взаємозв'язок вираженості регуляторних порушень й аритмічного синдрому. Визначено особливості АТ і гормонального статусу у дітей з різними порушеннями серцевого ритму (ПСР) та частоту наявності показників ризику артеріальної гіпертензії у даного контингенту хворих. Виявлено залежність напруженості адаптаційних реакцій та аритмічного синдрому від ступеня вираженості ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Доведено ефективність використання процедур біорезонансної вібростимуляції (БРВС) у санаторно-курортному лікуванні, а також антигомотоксичного препарату ангіоін'єль і БРВС у лікуванні дітей з аритміями на амбулаторному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА356640

Рубрики:

      
5.

Гищак Т.В. 
Стан провідникової системи серця у дітей з надшлуночковими пароксизмальними тахікардіями і критерії диференційованої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Гищак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Удосконалено прогностичні і лікувально-діагностичні заходи підвищення ефективності базисної терапії надшлуночкових пароксизмальних тахікардій у дітей. Розроблено новий нетравматичний і оптимальний метод виявлення додаткових шляхів проведення в серці, що базується на розрахунку коефіцієнта преекситації за показниками диференційно підсиленої ЕКГ (ДПЕКГ). Виявлено, що предикторами виникнення важких нападів суправентрикулярної тахікардії (СВТ) є подовження передсердної провідності та знижений вольтаж зубців ЕКГ. Розроблено прогностичні рівняння для розрахунку імовірної частоти виникнення нападів СВТ. Запропоновано і обгрунтовано алгоритм призначення базисної терапії СВТ з застосуванням препаратів "Аспаркам", "Ібупрофен" у комплексі з антибіотикотерапією, АТФ і "гранулів кверцетину". Зазначено, що використання моделей прогнозування частоти виникнення нападів СВТ дає можливість визначити ефективність медикаментозної терапії та своєчасно провести її корекцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-52 +
Шифр НБУВ: РА329813

Рубрики:

      
6.

Кулешов О.В. 
Стан та корекція центральної і мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Кулешов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено вегетативний гомеостаз, особливості центральної та мозкової гемодинаміки у дітей з порушеннями ритму серця та розроблено способи їх корекції. Вивчено вегетативний гомеостаз, структурно-функціональний стан міокарда та кровоток по екстра- й інтракраніальним судинам головного мозку у дітей з різними видами порушень серцевого ритму. Виявлено порушення вегетативного гомеостазу з домінуванням симпатичного тонусу вегетативної нервової системи у дітей усіх груп, зафіксовано зниження показників центральної гемодинаміки за всіх видів екстрасистолічної аритмії (супра- та вентрикулярних і політопних), що проявляється у гіповолемічному типі з непорушеними контрактильними властивостями міокарда незалежно від віку. Відмічено виражене зниження систолічної та діастолічної швидкості кровотоку по a. vertebralis з обох сторін у дітей з екстрасистолічними порушеннями ритму серця. Встановлено, що поєднання стандартної терапії вегетативних дисфункцій з кардіометаболічним препаратом (кардонат) і судинопротектором (вінпоцетин), а також з місцевою фізіотерапією (електрофорез брому за Щербаком на комірцеву ділянку) сприяє зменшеннню екстрасистол за добу та нормалізації вегетативного гомеостазу з відновленням кровотоку по a. vertebralis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА363079

Рубрики:

      
7.

Бачинська В.Б. 
Структурно-функціональні предиктори аритмій у юнаків із первинним пролапсом мітрального клапану і оптимізація їх лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Б. Бачинська ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни структурно-функціонального стану серцево-судинної системи та клініко-інструментальні предиктори розвитку різних варіантів екстрасистолії. Виділено групи ризику щодо виникнення аритмій, проаналізовано результати обстеження 112-ти юнаків із первинним пролапсом мітрального клапана (ПМК) й обгруновано шляхи покращення ефективності лікування екстрасистолії. З'ясовано, що у ролі предикторів частої шлуночкової екстрасистолії (ШЕ) у юнаків із ПМК можуть виступати вегетативна дисфункція та порушення електрофізіологічних властивостей міокарда, а предикторами частої суправентрикулярної екстрасистолії (СЕ) - збільшення дисперсії зубця Р, вегетативна дисфункція та порушення релаксаційних властивостей міокарда лівого шлуночка. Доведено високу антиаритмічну ефективність бісопролола у разі шлуночкової, а ритмокора - суправентрикулярної екстрасистолії. Встановлено, що застосування комбіновоної терапії бісопролол + ритмокор підвищує ефективність лікування ШЕ та СЕ, а також дозволяє знизити дозу бісопрололу та кількість його побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 + Р733.410.105.0-5 +
Шифр НБУВ: РА367704

Рубрики:

      
8.

Дубова Г.В. 
Якість життя та шляхи його поліпшення у дітей з порушеннями ритму серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Дубова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено спеціальний опитувач "Якість життя дітей з аритміями", відповіді на запитання якого є суб'єктивною оцінкою якості життя (ЯЖ) хворою дитиною. Розроблено методику комплексного оцінювання ЯЖ дітей з порушеннями ритму серця (ПРС). Запропоновано методику оцінювання ефективності терапії аритмій у дітей, що передбачає врахування динаміки показника ЯЖ таких дітей. Оцінено ЯЖ дітей з ПРС і проаналізовано причини, що зумовлюють його погіршення. Установлено залежність зниження ЯЖ від виду аритмії, а також наявності та ступеня виразності порушень психоемоційного та вегетативного статусу. Доведено ефективність і безпечність аксіолітика "Адаптол" і седативного препарату з вегетостабілізувальною дією "Беласпон" у дітей з ПРС. Визначено показання до їх диференційованого призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА354808

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського