Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.201.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Вакуленко Л.І. 
Адаптаційні можливості серцево-судинної системи у дітей шкільного віку в періоді ремісії рецидивуючого бронхіту та бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Вакуленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою в періоді ремісії захворювання виявлена висока частота порушень серцево-судинної системи. Дана характеристика клініко-функціонального стану серцево-судинної системи в спокої та при навантажувальних пробах. Розроблено клініко-інструментальні критерії та диференційно-діагностичні таблиці для визначення рівнів адаптаційних можливостей серцево-судинної системи в дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою. Запропонований вдосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику формування серцево-судинних порушень та вивчена їх ефективність на тлі базисної терапії основного захворювання у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

      
2.

Тарануха Л.І. 
Визначення клініко-імунологічних змін, що впливають на формування рецидивуючого перебігу бронхіту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Л.І. Тарануха ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості перебігу рецидивного бронхіту (РБ) у різні періоди захворювання. Досліджено проблему підвищення ефективності лікування дітей шляхом доповнення традиційної терапії імунокорекцією препаратом ехінацеї пурпурової "Імунал". За результатами клініко-імунологічного дослідження у дітей, хворих на РБ виявлено суттєві порушення загальних адаптаційних реакцій, розлади у системі фізіологічної регуляції функцій імунної системи на всіх етапах розвитку патологічного процесу. Зроблено припущення щодо суттєвої ролі пригнічення імунологічної реактивності у формуванні рецидивуючого перебігу захворювання. Запропоновано використання одержаних даних для диференціальної діагностики та прогнозу рецидивного бронхіту. Обгрунтовано доцільність застосування імунотерапії імуналом і вперше показано ефективність розробленого методу імунотерапії за клінічними й імунологічними критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА352407

Рубрики:

      
3.

Алєксєєва Н.П. 
Діагностичні критерії і механізми формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Алєксєєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено диференційно-діагностичні критерії формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей на підставі обстеження 177 хворих віком від 3 до 15 років з клінічними ознаками рецидивуючого бронхолегеневого процесу. Визначено особливості показників лізосомально-катіонних білків, мієлопероксидази нейтрофілів у обстежених груп хворих, які вплинули на перебіг запального процесу. Встановлено особливості адаптаційних процесів в організмі на підставі вмісту гормонів - трийодтироніну, тироксину та кортизолу у взаємозв'язку з клінічними проявами та показниками імунної системи у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), хронічний бронхіт (ХБ) та бронхіальну астму (БА). На підставі отриманих результатів розроблено основні напрямки лікувально-профілактичних заходів у хворих на РБ, ХБ та БА для запобігання прогресуванню хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА312597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єфанова А.О. 
Клініко-імунологічні і цитобронхологічні особливості рецидивних і хронічних бронхітів у дітей. Прогноз і профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.О. Єфанова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено діагностичні критерії рецидивного та хронічного бронхітів у дітей на базі системного аналізу клітинного та гуморального імунітету. Досліджено фізичні властивості та цитобронхологічні особливості бронхоальвеолярної рідини. Розроблено схеми прогнозування та профілактики рецидивів і хронізації бронхолегеневих захворювань у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА312891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Логвінова О.Л. 
Клініко-параклінічна характеристика та особливості перебігу гострого бронхіту у дітей на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Л. Логвінова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено чинники ризику формування гострого бронхіту тривалого перебігу (ГБТП). Виявлено, що для ГБТП у дітей характерною є морфологічна перебудова макрофагів трахеобронхіального дерева та їх функціональна неспроможність на тлі помірного ступеня запальних змін. Уперше доведено наявність диспластичних змін епітеліальних клітин у таких дітей та проведено їх опис залежно від класифікації. Визначено, що у переважній кількості хворих на ГБТП наявні підвищення в'язкості та більш кисла реакція секрету. Доведено взаємозв'язок між тривалістю перебігу гострого бронхіту та наявністю аномалій будови і дискінезією бронхіального дерева, виявлених за результатами бронхоскопії. Визначено зв'язок між чинниками, даними клініки, ендобронхіальними змінами та особливостями складу бронхоальвеолярного лаважу в дітей з ГБТП. Установлено, що аналіз бактеріального дослідження мазків з носоглотки та мокротиння не є інформативним у хворих на ГБТП, що обумовлює вагомість проведення бронхоскопії у цих дітей. Науково обгрунтовано та запропоновано математичну модель індивідуального прогнозування гострого бронхіту тривалого перебігу в дітей. Розроблено спосіб оцінювання дисфункції місцевого імунітету, який полягає у визначенні фагоцитарного й опсонічного числа макрофагів бронхоальвеолярного лаважу в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341199

Рубрики:

      
6.

Сельська О.В. 
Особливості функціонального стану кардіореспіраторної системи у дітей дошкільного віку, хворих на рецидивуючий бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Сельська ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Однією з важливих проблем сучасної пульмонології є профілактика та лікування рецидивуючого бронхіту. З метою удосконалення комплексної діагностики порушень при рецидивуючому бронхіті проводилось вивчення функціонального стану кардіореспіраторної системи та вегетативної регуляції за допомогою клініко-параклінічних та неінвазивних методів дослідження. Було обстежено 122 дитини, виявлено закономірності між показниками різних ступенів вентиляційної недостатності, типами гемодинаміки та вегетативними змінами. Обгрунтовано рекомендації щодо реабілітації дітей дошкільного віку, хворих на рецидивуючий бронхіт, як в гострий, так і в міжрецидивний періоди з включенням в комплексну терапію препарату "Кверцетин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

      
7.

Стинич О.А. 
Порушення показників системи імунітету та інтерферону при гіперплазії тимусу у дітей з обструктивним бронхітом: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.08 / О.А. Стинич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення методів лікування та вторинної профілактики бронхолегеневих захворювань у дітей першого року життя з гіперплазією тимуса на основі дослідження особливостей імунного статусу організму та процесів інтерфероноутворення. Встановлено критерії, що дозволяють виявити спектр супутньої вродженої патології за гіперплазії тимуса з метою вчасної корекції та реабілітації діагностованих захворювань. Проведено оцінку клініко-імунологічних особливостей організму дітей з гіперплазією тимуса, в яких виявлявся запальний бронхолегеневий процес та за умов клінічного спокою. Визначено особливості стану клітинного та гуморального імунітету, функціональної активності клітин фагоцитарної системи, продукції фактора некрозу пухлин, а також інтерферонового статусу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 + Р733.415.14-37 +
Шифр НБУВ: РА328346

Рубрики:

      
8.

Вакуленко С. І. 
Роль персистуючих внутрішньоклітинних інфекцій у розвитку рекурентних форм обструктивного бронхіту у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / С. І. Вакуленко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше на сучасному методологічному рівні визначено вплив персистувального перебігу внутрішньоклітинних інфекцій (ВКІ) на розвиток рекурентних форм гострого обструктивного бронхіту в дітей. Виявлено особливості імунних зрушень у разі рекурентного гострого обструктивного бронхіту (РГОБ), що перебігає на фоні персистувальних ВКІ. Вперше встановлено, що персистувальний перебіг ВКІ призводить до рецидивування бронхообструкції в дітей і формування бронхіальної астми. Розроблено та застосовано в клінічній практиці метод етіотропної та патогенетичної терапії РГОБ у дітей, що перебігає на фоні персистувальних ВКІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА379963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського