Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.202-54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Стоєва Т.В. 
Відновлювальне лікування дітей, хворих на бронхіальну астму грибкового генезу, на санаторно-курортному та амбулаторно-поліклінічному етапах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.В. Стоєва ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі даних комплексного (клініко-функціонального, алергологічного, мікобіологічного, імунологічного) обстеження 117 дітей, хворих на бронхіальну астму грибкового походження (БАГП), встановлено високий рівень грибкової сенсибілізації з домінуванням алергії до грибів Candida, Penicillium і Cladosporium, клініко-функціональні зміни, зниження показників системної та місцевої імунологічної реактивності, дисбіоценоз дихальних шляхів. Розроблено схему послідовного відновлення лікування дітей, хворих на БАГП, на санаторно-курортному й амбулаторно-поліклінічному етапах з застосуванням імуномоделюючої аерозольтерапії циклофероном, елімінаційних антимікотичних заходів та аромофітотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54
Шифр НБУВ: РА319594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бабак М.Л. 
Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Л. Бабак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Представлені результати клінічного і параклінічного обстеження 147 дітей в міжприступному періоді бронхіальної астми. ФЗД досліджували методом комп'ютерної флоуметрії і "відкритим" методом обривання потоку. Підвищену реактивність бронхів виявляли за допомогою функціональної проби з бронхолітиком, розраховуючи коефіцієнти покращання. Встановлений позитивний вплив методів гіпобаричної гіпоксії, аерозольтерапії 3% розчином магнію сульфату, фітотерапії солодкою і лікувального масажу, які застосовувалися роздільно і в єдиному лікувальному комплексі, на клінічну картину захворювання, систему зовнішнього дихання, бронхіальну гіперреактивність і процеси адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
3.

Івасик Н.О. 
Індивідуалізація фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.О. Івасик ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено особливості програм фізичної реабілітації, існуючих у практиці лікування дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Розроблено підхід до формування індивідуальної реабілітаційної програми, що дає змогу ефективно застосовувати різні методики фізичної реабілітації для кожної дитини. Проаналізовано та узагальнено науково-методичну та спеціальну літературу стосовно особливостей етіології, клініки, діагностики, лікування та фізичної реабілітації БА в дітей. Експериментально визначено функціональний стан та особливості перебігу цього захворювання. Розроблено й експериментально обгрунтовано методику поєднання маніпуляційних втручань та дренажного положення для дітей, хворих на БА. Запропоновано алгоритми їх обстеження та складання програм з фізичної реабілітації залежно від симптоматики захворювання та цілей лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541 +
Шифр НБУВ: РА328908

Рубрики:

      
4.

Гончарук С.Ф. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / С.Ф. Гончарук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено новий підхід до комплексного застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з бронхіальною астмою, який передбачає їх поділ на базовий, що становить основу терапії, та допоміжні, які призначаються залежно від їх домінуючого лікувального ефекту. На підставі результатів спостережень за 427-ма пацієнтами, хворими на бронхіальну астму (БА), доведено ефективність створених нових лікувальних комплексів з застосуванням штучного середовища соляного аерозолю, нормобаричної гіпокситерапії, інгаляцій водного розчину препарату "Мумійо-Вітас", впливів на селезінку випромінювання арсенід-галієвого лазера та інтерференційних струмів. За результатами вивчення ролі різних індукторних і тригерних факторів в розвитку загострень залежно від ступеня тяжкості, давності виникнення та віку пацієнтів виділено пріоритети для оптимізації комплексного застосування фізичних чинників у дітей з БА у період ремісії. Здійснено експериментальні дослідження (за 268-ма білими щурами лінії Вістар) та виявлено особливості активації імунокомпетентних органів (тимуса і селезінки) за умов впливу лазерного випромінювання з різною довжиною хвилі (гелій-неонового й арсенід-галієвого лазерів), що дало змогу визначити оптимальні терміни комплексного призначення штучного мікроклімату соляного аерозолю та інших лікувальних фізичних чинників. Розроблено основні положення концепції призначення фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей з БА (завдання, алгоритм дій лікаря, принципи) і схему моніторингу за перебігом БА у дітей, які дозволяють стандартизувати обсяг призначених діагностичних і лікувальних заходів під час складання довгострокових індивідуальних планів відновлювального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА335103

Рубрики:

      
5.

Дмитрієвська М. І. 
Клінічно-функціональні особливості серцево-судинної системи та їх корекція у дітей, які страждають на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. І. Дмитрієвська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено зміни з боку серцево-судинної системи у лабораторних тварин. Проведено холтеровське моніторування (ХМ), яке дозволяє виявити латентні порушення ритму серця та провідності у дітей з бронхіальною астмою (БА). Проведено множинний кореляційний аналіз і виявлено сильний позитивний прямий зв'язок між мозковим натрійуретичним пропептидом і показниками середньодобового систолічного артеріального тиску за БА та відзначено сильну оберненопропорційну залежність між мозковим натрійуретичним пропептидом і добовим тиском та діастологічним артеріальним тиском. Розроблено способи корекції виявлених порушень. Показано ефективність включення в стандартний курс санаторно-курортної реабілітації метаболічної корекції препаратом "Кардонат". Відновлено функціональний стан кардіореспіраторної системи, що чинить тонізувальний вплив на серцевий м'яз, покращує тонус судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-549 + Р733.410-549
Шифр НБУВ: РА372002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Солодова І.В. 
Лікувальний мікроклімат спеціалізованих палат в комплексній терапії дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Солодова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ефективності лікувального мікроклімату модифікованих палат алерговідділення (дрібнодисперсний іонізований аерозоль натрію хлориду з постійною фільтрацією повітря). Доведено, що 10 годиний режим перебування дітей, хворих на БА, в умовах лікувального мікроклімату протягом 15 днів, здатний поліпшувати як безпосередні, так і віддалені результати терапії: бронхіальна прохідність відновлюється на 10 день, добові її біоритми - на 5 день, нормалізується мікробіоценоз слизових верхніх дихальних шляхів, розвивається толерантність до фізичного навантаження, у 72,7% хворих тривалість ремісії більш ніж 6 міс. В палатах забруднення продуктами життєдіяльності кліщів побутового пилу зменшується до слідових концентрацій (0,05 мг/г основи).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
7.

Чернишова О.Є. 
Метод лікування дітей, що страждають бронхіальною астмою, в умовах спелеосанаторію м.Соледара: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Є. Чернишова ; Харк. мед. акад. післядипломної освіти. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Обстежено 300 дітей методом спелеотерапії в умовах соляних шахт м.Соледара Донецької області. Розкрито механізми дії спелеотерапії на організм. Досліджено вплив даного методу в поєднанні з базисною терапією на особливості перебігу бронхіальної астми у дітей. Розроблено індивідуальні режими спелеотерапії, що дозволяють уникнути побічних реакцій у хворих на мікроклімат соляних шахт. Представлено показання для проведення повторних курсів спелеотерапії. Доведено клінічну ефективність пропонованого методу, що полягає у підвищенні тривалості міжприступного періоду, зменшенні частоти, тривалості та тяжкості приступів. Найбільший ефект досягнуто при застосуванні спелеотерапії та базисного лікування. Обгруттовано імуно- та ендокриномоделювальну дію спелеотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54
Шифр НБУВ: РА321595

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського