Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.301.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Козіна С.Ю. 
Імунні і метаболічні порушення у дітей 2 - 5 років, хворих на пневмонію, та їх корекція антиоксидантом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.Ю. Козіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено патогенетично обгрунтований спосіб лікування гострої сегментарної однобічної позалікарняної пневмонії у дітей 2 - 5-ти років з використанням антиоксидантного препарату Три-Ві-Плюс на підставі вивчення цитогенетичних, імунних і метаболічних показників. Зазначено, що додаткове використання даного препарату сприяє зменшенню цитогенетичних порушень в лімфоцитах периферійної крові, збільшенню загальної кількості Т-лімфоцитів, Т-хелперів/індукторів, B-клітин і природних кілерів, зменшенню виразності гіперсупресорного варіанта імунодефіциту, збільшенню фагоцитарної активності нейтрофілів та моноцитів периферійної крові. Досліджено, що застосування препарату сповільнює надлишкове утворення циркулюючих імунних комплексів, сприяє покращанню їх фракційного складу, стимулює синтез імуноглобулінів основних імунорегуляторних класів, знижує синтез цитокінів, збільшує продукцію інтерферону, сприяє пригніченню активності процесів перекисного окиснення ліпідів та оптимізації ферментативної системи антиокиснювального захисту, покращує баланс між ейказоноїдами. Доведено найбільш позитивний ефект від використання препарату у разі легкого перебігу пневмонії та найменш виражений ефект - за складного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360716

Рубрики:

      
2.

Кравчук Б.О. 
Інтраплевральна сорбційна детоксикація в комплексному лікуванні ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Б.О. Кравчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням пощуку та опрацювання нових високоефективних засобів і методів впливу на гнійне вогнище. Запропоновано, опрацьовано та застосовано у кліниці метод інтегральної сорбційної детоксикації, який базується на внутрішньопорожнинному (плевра, абсцес) застосуванні сорбенту на основі високодисперсного аморфного кремнезему. Метод передбачає санацію гнійних вогнищ 0,5%-ю суспензією сорбенту за спеціальною методикою. Визначено показання, протипоказання, оптимальну концентрацію, експозицію, форму введення сорбенту. Застосування інтраплевральної сорбційної детоксикації на фоні традиційного комплексного лікування ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей дозволило зменшити об'єм і терміни антибактеріальної, інфузійної та посиндромної медикаментозної терапії, тривалість дренування та санації гнійних вогнищ, закриття бронхоплевральних сполучень, попередити розвиток важких септичих синдромів та інших ускладнень, скоротити терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52

Рубрики:

      
3.

Шевчук О.В. 
Клініко-метаболічні маркери прогнозування перебігу та ефективності протизапальної терапії негоспітальної пневмонії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

а також суттєвим зменшенням цитопатичної гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337835

Рубрики:

      
4.

Сєрний О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування методів лікування позалікарняних пневмоній з ускладненнями у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Сєрний ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

У дітей раннього віку у динаміці лікування ускладнених форм позалікарняних пневмоній уперше залежно від термінів захворювання та госпіталізації визначено особливості змін показників формених елементів периферичної крові, білкового обміну, ферментів системи, кислотно-основної рівноваги, окремих показників імунітету та концентрації фактора некрозу пухлин і його розчинних рецепторів. Установлено, що зміни метаболізму у зазначеного контингенту хворих дітей залежать від клінічних і параклінічних ознак хвороби та порушень функціонального стану природних систем детоксикації організму, утворень проміжних продуктів протеолізу - пептидів середньої молекулярної маси, здатних пошкоджувати різні органи, зокрема тканинні структури легень. На фоні вираженої ендотоксемії у хворих дітей відбувається дисбаланс клітинної та гуморальної ланок імунної системи у бік гіпоімунного стану з підвищенням утворення циркулювальних імунних комплексів, що відображає високу активність запального процесу у легенях. Доведено, що показники функціонування системи фактора некрозу пухлин та його розчинних рецепторів доцільно використовувати для прогнозування перебігу тяжкої позалікарняної пневмонії з ускладненнями в дітей раннього віку. Патогенетично обгрунтовано доцільність диференційованого застосування методів неспецифічної детоксикації у комплексному лікуванні ускладненої пневмонії з тяжким перебігом у дітей раннього віку, які позитивно впливають на зменшення клінічних ознак хвороби та прискорення одужання. Показано, що за реакціями адаптації щодо лейкограми в таких дітей можна визначати адекватність проведеного лікування, його вплив на пристосувальні реакції, що обумовлюють значною мірою динаміку захворювання організму та вирішення питання стосовно терміну виписки хворого зі стаціонару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА346411

Рубрики:

      
5.

Томашівська Т.В. 
Клініко-патогенетичні механізми перебігу та оптимізації комплексного лікування позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Томашівська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів клініко-імунологічних і клініко-біохімічних досліджень установлено особливості сучасного перебігу позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку, зокрема серопозитивних щодо хламідійної інфекції. Одержано дані щодо стану клітинного та гуморального імунітету, обміну сполучної тканини. Доведено, що коректне оцінювання стану клітинного імунітету має здійснюватися переважно за абсолютними показниками вмісту імунокомпетентних клітин, а відсутність лейкоцитозу у гострому періоді пневмонії може бути додатковим попереднім, достатньо чутливим критерієм визначення імунного дисбалансу. Встановлено корелятивні зв'язки між окремими ланками клітинного та гуморального імунітету та показниками метаболізму сполучної тканини. Встановлено більшу інтенсивність і частоту змін вмісту церулоплазміну, оксипроліну, серомукоїду, сіалових кислот у сироватці крові у гострому періоді пневмонії у порівнянні з загальноприйнятими показниками запалення загального аналізу крові. Це дозволяє їх використовувати як чутливі маркери активності запального процесу, а також для контролю повноти одужання. Патогенетично обгрунтовано й апробовано схему імунокоригувального лікування з використанням імуномодулятора рослинного походження на етапі реконвалесценції позалікарняної пневмонії. На підставі результатів вивчення катамнезу доведено ефективність проведення запропонованої терапії за клінічними та лабораторними критеріями стабілізації певних ланок гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364838

Рубрики:

      
6.

Сенюта Л.М. 
Корекція порушень енергетичного та мінерального гомеостазу при тяжкій пневмонії у дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.М. Сенюта ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано наукове вирішення задачі клінічної пульмонології, що полягає у підвищенні ефективності лікування гострої пневмонії (ГП) у дітей першого року життя шляхом оцінки факторів ризику ускладненого перебігу пневмонії, дослідження порушень енергетичного, мінерального, білкового обміну та стану функції печінки. На цій підставі розроблено патогенетично обгрунтовані схеми детоксикаційної терапії. Здійснено грунтовний аналіз сучасних особливостей перебігу ускладненої пневмонії у таких дітей. Установлено, що патогенетичні механізми розвитку ускладнень форм ГП спричинені межовим напруженням компенсаторних механізмів, розвитком прогресуючої токсемії та гіпоксії. Запропоновано диференційовані підходи до детоксикаційної терапії препаратами тіотриазоліну на коензиму композитум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348998

Рубрики:

      
7.

Чепурна В.С. 
Лікувальна фізична культура у фізичній реабілітації школярів 11 - 13 років з хронічними бронхітами та пневмоніями в умовах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.С. Чепурна ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, функціонального стану кардіореспіраторної системи та загальної фізичної підготовленості школярів віком 11 - 13 років. На підставі одержаних даних розроблено та експериментально обгрунтовано методику лікувальної гімнастики з використанням елементів гімнастики Хатха-Йога для школярів спеціальних медичних груп з хронічними бронхітами та пневмоніями. Під впливом занять за запропонованою методикою в експериментальній групі визначено більш позитивні зміни функціональних показників дихальної та серцево-судинної системи, а також показників загальної фізичної підготовленості та результатів Гарвардського степ-тесту, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-541 + Р733.412.301.1-541 +
Шифр НБУВ: РА327516

Рубрики:

      
8.

Токарчук Н.І. 
Морфофункціональний стан тимусу, гіпофізарно-тиреоїдної системи та оптимізація лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострої пневмонії у дітей раннього віку та запропоновано методи прогнозування важкості її перебігу на підставі вивчення морфофункціонального стану загрудинної залози та гіпофізарно-тиреоїдної системи. Визначено діагностичну та прогностичну цінність змін функціонування загрудної залози у разі гострої пневмонії у дітей раннього віку й обгрунтовано доцільність введення до комплексу лікування гормону щитоподібної залози L-тироксину. Розроблено математичну модель залежності вмісту гормону тимусу (тимуліну) від функції щитоподібної залози. Визначено вплив особливостей морфофункціональних змін тимусу та гіпофізарно-тиреоїдної системи на перебіг гострої пневмонії у дітей раннього віку з гіпотрофією, у недоношених дітей з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку та дуже малою масою тіла при народженні. Визначено патоморфологічні особливості тимусу дітей, що померли від гострої пневмонії. Науково обгрунтовано методику комплексного лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію, показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА350888

Рубрики:

      
9.

Єгоренко О. В. 
Особливості відновлення функції дихання у дітей, хворих на негоспітальну пневмонію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Єгоренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. ; Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше одержано нові дані про вікові особливості добової функції, циркадних ритмів дихання у здорових дітей у віком від 2-х до 9-ти років, на підставі яких розроблено відповідні нормативи показників добового моніторування реопневмограми (ДМ РПГ). Вперше визначено особливості варіабельності дихального та серцевого ритмів протягом доби, механізмів взаємодії та динаміку показників кардіореспіраторного паттерну за даними добового моніторування реопневмографії й електрокардіографії у дітей від 2-х до 9-ти років з негоспітальною пневмонією (НП) у періоді розпалу захворювання та протягом 6 міс після перенесеної пневмонії залежно від її форми та наявності легеневих ускладнень. Вперше встановлено терміни відновлення показників функції зовнішнього дихання (ФЗД), серцевої та легеневої гемодинаміки у дітей після перенесеної НП. Запропоновано нові прогностичні критерії затяжного перебігу пневмоній на підставі поглибленого вивчення добової ФЗД і серцевої діяльності в катамнестичних спостереженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5
Шифр НБУВ: РА379659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Недошитко Т.М. 
Патогенетичне обгрунтування комплексної терапії пневмонії у дітей з використанням сорбенту "Силард П" і вітаміну Е: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Недошитко ; Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52

Рубрики:

      
11.

Мехтиханов М.С. 
Підвищення ефективності антибактеріальної терапії гострих деструктивних пневмоній у дітей (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / М.С. Мехтиханов ; Ін-т невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування і нове вирішення проблеми підвищення ефективності лікування гострих деструктивних пневмоній у дітей. Розроблено методи використання ліпосомального препарату "Ліпін" для збільшення концентрації атибіотика в тканинах, уражених деструктивним процесом. Встановлено, що їх застосування сприяє збільшенню терапевтичного ефекту з одночасним зменшенням антибактеріального навантаження на органи і системи організму, підвищенню енергозабезпечення клітини внаслідок поліпшення метаболічних і антиоксидантних властивостей. Доведено доцільність і обгрунтовано параметри застосування антибіотик-ліпінового комплексу. На основі гістологічних, біохімічних та імунологічних досліджень виявлено, що одночасне застосування антибактеріальних препаратів та "Ліпіну" сприяє доброякісному перебігу гнійного процесу, активує антиоксидантний захист та енергетичний обмін організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА329394

Рубрики:

      
12.

Іванова Л.А. 
Позалікарняні бактеріальні пневмонії у дітей грудного віку (діагностичні та прогностичні критерії, оцінка ефективності лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.А. Іванова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексну порівняльну оцінку клініко-анамнестичних даних, імунного статусу та вмісту гострофазових білків у сироватці крові дітей першого року життя, хворих на бактеріальну пневмонію та вірусну інфекцію нижніх дихальних шляхів (ВІНДШ). Доведено, що в дітей грудного віку з бактеріальною пневмонією рівень вмісту С-реактивного білка в сироватці крові значно вищий, ніж у хворих на ВІНДШ. Встановлено діагностичну цінність основних клініко-лабораторних показників бактеріальної пневмонії в дітей грудного віку, визначених під час їх надходження до стаціонару. Доведено, що на підставі оцінки чинників ризику тяжкого перебігу пневмонії, виявлених під час надходження дітей грудного віку до стаціонару, можна прогнозувати подальший перебіг захворювання. Доведено, що на підставі результатів комплексного обстеження хворих на ПБП під час їх надходження до стаціонару, можна своєчасно призначити адекватну інтенсивну терапію та передбачити її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА323451

Рубрики:

      
13.

Ковальчук О.Л. 
Показники стану імунної системи в різні фази запалення та диференційоване застосування лаферону при бронхолегеневій патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Л. Ковальчук ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості змін інтерферонотвірної системи організму (ІСО) дітей молодшого шкільного віку з гострою та рецидивною патологією в різні фази запального процесу, визначено два типи реагування цієї системи. Встановлено, що в 14,3 % дітей, хворих на гострі та рецидивні бронхолегеневі захворювання, ІСО проявляє свою функціональну торпідність, це проявляється у відсутності її адекватного реагування на інфекційно-запальний процес. Визначено, що на функціонування ІСО впливають окремі медико-біологічні фактори та клінічні ознаки хвороби, які необхідно враховувати під час складання прогнозу змін інтерферонового статусу, зумовлених гострими захворюваннями органів дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 + Р733.412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА316789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Атаманова О.В. 
Удосконалення патогенетичної терапії гострої неускладненої пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Атаманова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вільно-радикальні реакції у дітей, хворих на гострі пневмонії (ГП), від початкових радикальних факторів, що утворюються в процесі фагоцитарної реакції нейтрофілів, до кінцевих продуктів вільно-радикального окиснення ліпідів (малонового діальдегіду). Визначено значення зниження активності ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази та каталази) в розвитку каскадних вільно-радикальних реакцій, зумовлених ГП. Патогнетично обгрунтовано включення інфрачервоного лазерного випромінювання до комплексу терапевтичних заходів щодо ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52
Шифр НБУВ: РА319340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського