Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Черкасова А.О. 
Діагностика і диференціація психічних і поведінкових розладів при ВІЛ-інфекції та ендогенному процесі у дітей і їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.О. Черкасова ; АМН України; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено вивчення та комплексний аналіз клініко-психопатологічної структури та патопсихологічних особливостей розладів психічної сфери у ВІЛ-інфікованих дітей і хворих з ендогенним процесом для диференціальної діагностики виявлених порушень та розробки методів комплексної терапії. Вивчено провідні синдроми психічних розладів, особливості пам'яті, уваги та рівень інтелектуального розвитку у даного контингенту хворих. Встановлено наявність синдромів психічних розладів у дітей з ВІЛ-інфекцією і синдромів у хворих, що страждають ендогенним процентом, а також порушення пам'яті і уваги у обох групах. Запропоновано комплекс психофармакотерапії та психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64 + Р733.514.0 +
Шифр НБУВ: РА367632

Рубрики:

      
2.

Жилка Н. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.01 / Н. Я. Жилка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано систему профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на принципах системності та функціональної єдності. Розроблено систему визначення основних концептуальних підходів до удосконалення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД). В основу покладено чотирьохкомпонентний підхід ефективності ППМД, рекомендований ВООЗ Ч профілактика ВІЛ серед жінок, профілактика небажаної вагітності, профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, лікування та соціальна підтримка. Міжсекторальність медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим вагітним та їх народженим дітям на всіх рівнях забезпечується введенням до системи нових елементів з наданням їм нових додаткових функцій, а також впровадженням нових організаційних і медичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0 + С5*651*1
Шифр НБУВ: РА382623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вяльцева Ю.В. 
Стан апоптозу при ВІЛ/СНІДі у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Вяльцева ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено провідний механізм ВІЛ-індукованого імунодефіциту - апоптозу клітин лімфоцитів крові у ВІЛ-позитивних дітей. У всіх ВІЛ-інфікованих дітей виявлено кількісні та функціональні зміни показників клітинного імунітету. Встановлено, що в реалізації апоптозу клітин у ВІЛ-інфікованих дітей рецепторно-опосередкований шлях є основним, але в окремих випадках може доповнюватися мітохондріальним. Виявлено, що поєднання суперінфекцій бактеріальної, грибкової етіології у ВІЛ-інфікованих дітей призводить до значного підсилення апоптозу. Доведено, що поєднання вірусних інфекцій прискорює апоптоз клітин у гострому періоді, але уповільнює в латентному. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження Fas-рецептора для моніторингу прогресування ВІЛ-інфекції у дітей. Проведено порівняльний аналіз ефективності лікування хворих на ВІЛ/СНІД з використанням двох схем високоактивної антиретровірусної терапії й урахуванням механізмів апоптозу лімфоцитів крові, доведено їх однакову ефективність. На підставі виявлених змін Fas-рецептора обгрунтовано можливість його використання як додаткового прогностичного лабораторного критерію для виявлення резистентності до антиретровірусних препаратів у ВІЛ-інфікованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 +
Шифр НБУВ: РА362583

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського