Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Лишенюк С.А. 
Клініко-патогенетична характеристика уражень вегетативної і периферичної нервової систем при дифтерії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / С.А. Лишенюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

На підставі клінічної симптоматики та показників спеціальних досліджень вивчено зміни функціонального стану вегетативної та периферичної нервових систем в гострому періоді дифтерії та на етапах ранньої та пізньої реконвалесценції. З'ясовано, що для всіх клінічно маніфестних форм дифтерії незалежно від вихідних показників вегетативного тонусу на 9 - 12 день захворювання формується ваготонія, що стабільно утримується, а у разі тяжких форм дифтерії навіть посилюється. У носіїв токсигенних штамів дифтерійної коринобактерії виявлено короткотривалі початкові розлади вегетативного гомеостазу. Встановлено, що дифтерійне бактеріоносійство є активним інфекційним процесом субклінічного рівня. Показано модифікувальний вплив супутньої стрептококової інфекції на характер розладів вегетативного гомеостазу у разі дифтерії ротоглотки у дітей, що проявляється вираженою симпатикотонією початкового періоду хвороби. Встановлено, що у хворих на середньотяжку та тяжку форми дифтерії розвиваються ранні моно- та полінейропатії, що проявляються бульбарним синдромом. Ступінь вираженості та тривалість відповідної неврологічної симптоматики визначено за показниками тяжкості клінічної форми хвороби, інтенсивності та поширеності локальних запальних змін у ділянці ротоглотки. Встановлено, що пізні дифтерійні полінейропатії є переважними розладами рухових функцій нижніх кінцівок, які розвиваються у разі тяжких форм дифтерії. Напередодні їх клінічної маніфестації та після відновлення втрачених рухових функцій за даними електронейроміографічних досліджень виявлено сповільнення руху нервового імпульсу по периферичних нервах. Показано, що даний метод дає змогу прогнозувати розвиток пізніх дифтерійних полінейропатій та оцінити повноту відновлення функціональної спроможності периферичних нервів. Експериментально доведено уразливість безмієлінових нервових волокон серцевого м'яза до пошкоджувальної дії дифтерійного екзотоксину, демієлінізуючий характер змін в периферичних нервах у разі пізніх дифтерійних полінейропатій та, водночас, їх зворотність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 +
Шифр НБУВ: РА350800

Рубрики:

      
2.

Дорошенко В.О. 
Клініко-патогенетичні особливості сучасної дифтерії у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.О. Дорошенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Вивчено електрофоретичні спектри біополімерів токсигенних штамів C. diphteriae. Доведено важливу значущість екзотоксину C. diphteriae у крові, стану специфічного антитоксичного й антибактеріального імунітету, гемодинаміки, коагуляційного гемостазу у патогенезі дифтерії та її ускладнень. Запропоновано діагностичні критерії дифтерії, критерії оцінки її тяжкості, прогнозування розвитку міокардитів і засоби патогенетичного їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 +
Шифр НБУВ: РА343342

Рубрики:

      
3.

Юхименко Г.Г. 
Особливості гемодинаміки при дифтерійних міокардитах у дітей та можливі підходи до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.Г. Юхименко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено стан центральної гемодинаміки у разі дифтерії та дифтерійного міокардиту (ДМ) в дітей, удосконалено діагностику та патогенетичну терапію ДМ. Встановлено, що стан центральної гемодинаміки визначається ступенем тяжкості дифтерійної інфекції та ДМ. У разі дифтерії найбільш сприятливим запропоновано вважати гіперкінетичний варіант гемодинаміки, оскільки у випадку даного варіанта не розвиваються ускладнення з боку серця. Визначено додаткові критерії тяжкості дифтерійного міокардиту в дітей. До комплексної терапії дітей, хворих на ДМ, доцільно включати "Мілдронат" - кардіометаболічний препарат з позитивною інотропною дією на міокард, а також стероїдні та нестероїдні протизапальні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 + Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Якуніна О.М. 
Особливості поствакцинального імунітету проти дифтерії і кору у дітей та шляхи його корекції за допомогою неспецифічної імунної стимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Якуніна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення поствакцинального імунітету проти дифтерії та кору у дітей (здорових і тих, які мають різну патологію), а також визначено вплив препаратів ехінацеї на дані механізми. Виявлено, що у техногенно несприятливому районі більш висока питома вага дітей, які мають знижену імунологічну реактивність та знижений рівень поствакцинального імунітету, тобто потенційно сприятливі до кору та дифтерії. Доведено, що за умов високого антигенного навантаження розчин ехінацеї виявляє стабілізуючу дію на специфічну імунологічну реактивність, що робить її застосування найбільш доцільним і безпечним для дітей у процесі вакцинації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.25-25
Шифр НБУВ: РА309099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бичківська Є.І. 
Розлади локального імунітету та їх корекція ентеросорбентом силлардом-П при дифтерії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Є.І. Бичківська ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3
Шифр НБУВ: РА319661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Багмут І.Ю. 
Стан штучного антитоксичного імунітету до дифтерії у дітей, хворих на гострі гломерулонефрит та пієлонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Ю. Багмут ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вперше з'ясовано вплив гострого гломерулонефриту (ГГН) та гострого пієлонефриту (ГПН) на імунітет дітей, які раніше отримали щеплення проти дифтерії. Встановлено, що відновлення специфічного імунітету дітей, які хворіли на ГГН і ГПН, триває впродовж 6 місяців періоду реконваленсценції. Виявлено, що інтеграційний процес клітинної та гуморальної ланок імунітету у хворих і перехворілих дітей нормалізується за 3 - 6 місяців періоду реконвалесценції. Визначено можливі строки індивідуальної імунокорекції дітей і тактику її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-25 + Р733.514.23-25
Шифр НБУВ: РА313089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
7.

Прокопів О.В. 
Сучасна дифтерія у дітей: патогенез, клініка, лікування (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / О.В. Прокопів ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 44 с. — укp.

Удосконалено методи лікування дифтерії у дітей на основі результатів, одержаних внаслідок вивчення клініко-імунопатогенетичних взаємозв'язків, їх патоморфологічного підгрунтя та механізмів пошкоджувальної дії дифтерійного токсина за умов моделювання експерименальної дифтерійної інтоксикації у морських свинок. На органному, клітинному та субклітинному рівнях вивчено патогенетичні механізми розвитку поліорганних уражень, обгрунтовано можливості їх превентивної та перманентної корекції. Удосконалено параклінічні методи моніторингу клінічного перебігу хвороби, оцінки ефективності лікування та повноти одужання. Обгрунтовано детермінованість клінічного перебігу дифтерії функціональним станом локальних механізмів захисту. Установлено інформативність кардіоінтервалографічних і електронейроміографічних досліджень щодо визначення субклінічного рівня ураження вегетативної та периферичної нервової систем. За умов експериментальної дифтерійної інтоксикації у морських свинок з'ясовано ультраструктурні механізми пошкоджувальної дії дифтерійного токсину стосовно структурних елементів міокарда, нирок, вегетативної та периферичної нервової систем. Підтверджено імунокомплексний генез ураження гемокапілярів клубочкового фільтра за умов багаторазового введення мегадоз ПДС. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексному лікуванні дифтерії ентеросорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23 +
Шифр НБУВ: РА360975

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського