Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Речкіна О.О. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні дітей, хворих на туберкульоз органів дихання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.О. Речкіна ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

У дослідженні на підставі клініко-лабораторних та імунологічних показників обгрунтовується метод комплексного лікування дітей, хворих на туберкульоз органів дихання, в поєднанні з ентеросорбентами. Під спостереженням перебували 120 хворих, серед яких 71 отримував хіміотерапію в поєднанні з ентеросорбентами "Карболонг" або "Карбосфер". Встановлено, що дане поєднання препаратів дозволяє на 20-21 день скоротити терміни дезінтоксикації, в більш короткі терміни нормалізувати лабораторні критерії ендоксикозу і сприяє нормалізації процесів вільнорадикального окислення. Доведено більш ефективний у порівнянні з традиційним лікуванням вплив на імунну систему дитячого організму. Встановлено, що застосування ентеросорбентів в комплексному лікуванні дозволяє в 1,7 рази зменшити кількість побічних реакцій на протитуберкульозні препарати та істотно зменшити їх інтенсивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-52

Рубрики:

      
2.

Юрінок Н. В. 
Ефективність комплексного лікування часто хворіючих дітей групи ризику по туберкульозу в умовах реабілітаційного центру: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. В. Юрінок ; Крим. респ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєчєнова" . — Ялта, 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Вперше проведено порівняльну характеристику стану здоров'я, психоемоційного статусу, загального реактивного потенціалу організму, клітинної та гуморальної ланок імунітету, мікробного пейзажу ротоглотки та товстого кишечника часто хворіючих дітей (ЧХД) з латентною формою туберкульозу та дітей з частими та рецидивуючими хворобами (ДЧРХ). За умов регіонального реабілітаційного центру вперше розроблено й оцінено програму медичної реабілітації ЧХД групи ризику з туберкульозу з комбінованим застосуванням імуномодулятора манакса та пробіотика симбітера. Встановлено, що ЧХД з віражем туберкулінової проби і тубінфікуванням, у порівнянні з ДЧРХ, у меншому ступені піддаються медико-психологічній корекції за умов цього центру. Вперше науково обгрунтовано етапний метод медичної реабілітації ЧХД залежно від хронічної характеристики ризику з туберкульозу: у регіональному реабілітаційному центрі - діти з сімейним контактом і ДЧРХ, у регіональному реабілітаційному центрі та місцевому санаторії - з віражем туберкулінової проби і тубінфікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-5 + Р733.514.31-5
Шифр НБУВ: РА381411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гріцова Н.А. 
Захворюваність, фактори ризику розвитку туберкульозу у дітей в умовах промислового регіону. Туберкулінодіагностика та профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Н.А. Гріцова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено стан, динаміку захворюваності на туберкульоз дітей з урахуванням несприятливих промислових факторів. Доведено необхідність диференційованого підходу до формування групи ризику серед дітей за умов промислового та сільськогосподарського регіонів. Установлено низьку медичну та економічну ефективність скринінгової туберкулінодіагностики. Обгрунтовано доцільність диспансеризації дітей з сумнівними туберкуліновими реакціями в декретованому віці. Вивчено особливості імунного стану інфікованих МБТ дітей залежно від екологічної характеристики зони їх проживання. Удосконалено традиційний спосіб хіміопрофілактики в дітей шляхом додаткового призначення імуноактивного засобу. Розроблено організаційно-методичні заходи щодо виявлення інфікування та захворювання на туберкульоз у дітей, а також специфічної імуно- та хіміопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 +
Шифр НБУВ: РА321463

Рубрики:

      
4.

Усанова В.О. 
Інфікованість мікробактеріями туберкульозу та шляхи її зниження у дітей в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.О. Усанова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено рівень інфікованості мікобактеріями туберкульозу дітей, які мешкають на забруднених радіонуклідами територіях (Київщина, IV зона). Визначено пріоритетність факторів ризику інфікуванння, досліджено особливості перебігу періоду первинної туберкульозної інфекції, обгрунтовано доцільність застосування скринінг-тесту для доклінічної діагностики синдрому вторинної імунної недостатності. Удосконалено схему хіміопрофілактики туберкульозу в осіб з порушеннями в імунній системі шляхом застосування збалансованого комплексу полівітамінів з мінералами. Розроблено новий спосіб хіміопрофілактики захворювання в дітей зі стійкими вираженими та гіперергічними реакціями на туберкулін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 +
Шифр НБУВ: РА329378

Рубрики:

      
5.

Білогорцева О.І. 
Клініко-імунологічна та імуногенетична характеристика дітей з різними формами туберкульозу і корекція імунологічних порушень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / О.І. Білогорцева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням клінічного перебігу, імунопатогенезу та імунокорекції, генетичним (HLA) характеристикам різних форм туберкульозу у дітей. Отримані дані, які детально характеризують стан імунітету при різних проявах туберкульозу у дітей: особливості експресії антигенів імунокомпетентних клітин - CD3, CD4, CD8, CD38, CD22, HLA-DR та ін., сполученість клітинних та гуморальних чинників, показників функціональної активності лімфоцитів і фагоцитуючих клітин крові. Вперше у дітей, які мешкають в Україні, виявлені генетичні маркери HLA схильності до туберкульозу. Розроблена математична модель прогнозу імовірності розвитку туберкульозу в залежності від генетичних та зовнішніх чинників. У клініці та експерименті показана ефективність застосування імуноактивних препаратів різного походження та механізму дії - тимогену, біоспорину, віватону. Дано клініко-патогенетичне обгрунтування для диференційованого їх призначення, запропоновані схеми застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-3

Рубрики:

      
6.

Черноротова О. В. 
Критерії оцінки ефективності санаторно-курортної реабілітації дітей і підлітків з неактивними формами туберкульозу легенів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. В. Черноротова ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що поєднання клінічних, імунологічних, рентгенологічних даних з гіперергічною реакцією на туберкулін у дітей з неактивними формами туберкульозу легенів і інфікованих мікробактерій туберкульозу (МБТ) дозволило установити активність туберкульозного процесу у 11,6 % дітей. Установлено типи перебігу процесу на санаторному етапі: гладкий, торпідний, стабільний. Зазначено, що розроблена комплексна оцінка ефективності дозволила об'єктивно оцінити результати санаторної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-549
Шифр НБУВ: РА375593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кириченко Л.М. 
Медикаментозна алергія у інфікованих та хворих на туберкульоз дітей (частота, структура, діагностика, прогнозування ризику розвитку): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / Л.М. Кириченко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему медикаментозної алергії (МА) в інфікованих мікобактеріями туберкульозу (МБТ) і хворих на туберкульоз дітей, її поширеність, клінічні прояви, вплив на перебіг туберкульозного процесу, методи діагностики та прогнозування ризику її розвитку. Вивчено частоту та структуру МА у зазначеної категорії хворих дітей, її клініко-імунологічні особливості, діагностику за допомогою шкірного прик-тесту та лабораторних методів дослідження (реакції інгібіції міграції лейкоцитів (ІМЛ), методу імунотермістометрії (ІТМ)). Розроблено критерії прогнозування ризику розвитку МА. Доведено високу інформативність лабораторних методів дослідження (реакції ІМЛ, методу ІТМ) та ПТ з медикаментозними алергенами у діагностиці МА, а також доцільність застосування секвенціального статистичного аналізу для визначення рівня ризику виникнення МА перед проведенням протитуберкульозної хіміотерапії або хіміопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-21 +
Шифр НБУВ: РА345243

Рубрики:

      
8.

Ільницька Л.І. 
Особливості діагностики та перебігу туберкульозу легень первинного і вторинного генезу у підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.І. Ільницька ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів клінічних, рентгенологічних, загальних лабораторних, мікробіологічних, імунобіохімічних і математичних досліджень виявлено особливості перебігу та діагностики туберкульозу легень у підлітків залежно від генезу захворювання. На підставі клініко-рентгенологічних і загальних лабораторних критеріїв у осіб підліткового віку вдалося встановити первинний генез захворювання в 55,3 %, а вторинний - у 60,5 % випадків. З урахуванням результатів комплексного імунологічного та біохімічного обстеження підлітків, хворих на туберкульоз легень, залежно від генезу захворювання виявлено, що специфічне запалення первинного генезу супроводжується більш глибокими імунобіохімічними змінами у порівнянні з вторинним, а імунологічні параметри дозволили підвищити ефективність діагностики первинного туберкульозу до 81,5 %, а вторинного - до 79,6 %. Встановлено, що у разі застосування комплексу біохімічних методів частота верифікації первинного туберкульозу збільшилася до 82,8 %, а вторинного - до 81,6 %. За допомогою математичного методу верифікації генезу захворювання підвищено ефективність діагностики первинного туберкульозу до 90,7 %,а вторинного - до 85,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 + Р733.542-3
Шифр НБУВ: РА344705

Рубрики:

      
9.

Суханова Л.А. 
Особливості інфільтративного туберкульозу легенів у підлітків за сучасних умов: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.А. Суханова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються особливості інфільтративного туберкульозу легень у підлітків за сучасних умов на підставі аналізу захворювань у 186 підлітків. З'ясовано, що інфільтративний туберкульоз легень у підлітків займає провідне місце серед клінічних форм легенового туберкульозу і характеризується поширеністю ураження (76,35%), наявністю розпаду (50%) і бактеріовиділенням, зміною імунологічної реактивності. Після стаціонарного етапу основного курсу лікування 48,68% хворих мали виражені залишкові зміни, що свідчить про необхідність проведення у них інтенсивної хіміотерапії. Вивчення патоморфозу інфільтративного туберкульозу легень у підлітків з 1973 до 1995 року визначило збільшення кількості хворих з поширеним ураженням і двобічною локалізацією процесу протягом останніх років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-35

Рубрики:

      
10.

Стадник У.О. 
Особливості клінічного перебігу та лікування захворювань пародонта на тлі первинного туберкульозу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / У.О. Стадник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати про поширеність захворювань пародонта серед дітей, хворих на туберкульоз. Наведено дані клінічного обстеження, морфологічного дослідження слизової оболонки ясен. Визначено щільність кісткової тканини щелепних кісток на підставі ультразвукової ехоостеометрії та запису оптичної густини кістки. Проведено біохімічні дослідження змішаної слини обстежених дітей. Встановлено: туберкульоз як хронічне інфекційне захворювання, впливає на стан органів і тканин ротової порожнини, зокрема, на тканини пародонта, що зумовлює високу захворюваність на гінгівіт і пародонтит даного контингенту дітей. Запропоновано та впроваджено комплекс лікувально-профілактичних заходів для дітей, які хворіють на туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 + Р733.661.210.12-37
Шифр НБУВ: РА312497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сіріца Г.В. 
Стан вакциноіндукованого імунітету проти кору у дітей та підлітків з різними проявами туберкульозної інфекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Г.В. Сіріца ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив туберкульозної інфекції на стан ванциноіндукованого імунітету проти кору з метою оптимізації тактики специфічної профілактики цієї інфекції за умов епідемії туберкульозу. На Харківщині з 1995 р. до 2007 р. спостерігалось епідемічне розповсюдження туберкульозної інфекції. Виявлено виражену тенденцію росту захворюваності на туберкульоз серед населення, темп приросту становив 88,5 %. Установлено значну поширеність латентної туберкульозної інфекції серед дітей і підлітків (понад 10 000 осіб щороку). Упродовж восьми років дії програми елімінації кору на Харківщині визначено два підйоми захворюваності на кір (2001 р. та 2006 р.), високий відсоток щеплених живою коровою вакциною серед захворілих на кір (понад 40 % осіб) і низький рівень популяційного імунітету проти кору (у середньому 82,4 % серопозитивних осіб). З'ясовано, що у дітей і підлітків на ранньому етапі розвитку неускладненої туберкульозної інфекції (латентна туберкульозна інфекція і локальні форми туберкульозу) зберігався захисний рівень антитіл проти вірусу кору незалежно від терміну після останнього щеплення живою коровою вакциною. Для оптимізації профілактики кору у дітей з туберкульозної інфекцією рекомендовано робити щеплення не раніше, ніж через місяць після закінчення курсу хіміотерапії (хіміопрофілактики) та не пізніше, ніж за місяць до початку протирецидивного курсу хіміотерапії (повторного курсу протирецидивного або превентивного лікування). За результатами дослідження зроблено висновок, що значна поширеність латентної туберкульозної інфекції зумовила високий відсоток дітей і підлітків, яким проводилась хіміопрофілактика, що завадило формуванню потрібного прошарку осіб, імунних до кору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.25 + Р733.514.25-25 + Р733.54 +
Шифр НБУВ: РА361777

Рубрики:

      
12.

Речкіна О.О. 
Туберкульоз у дітей в період епідемії: епідеміологія, клініка, патоморфоз, лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.01.26 / О.О. Речкіна ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Вивчено динаміку, особливості показників захворюваності, смертності, що характеризують епідемічну ситуацію (ЕС) з туберкульозу у дітей за сучасних епідеміологічних умов, визначено регіональні особливості захворюваності. Проведено комплексну інтегральну оцінку ЕС з туберкульозу у дітей в Україні за основними епідеміологічними показниками. Висвітлено особливості та тенденції туберкульозного процесу у дітей загалом та у різних вікових групах за умов епідемії захворювання. Проведено факторний аналіз стану епідемічного процесу туберкульозу у дітей за сучасних умов і визначено причинно-наслідкові взаємозв'язки та залежності показників, найбільш вагомі чинники ризику щодо туберкульозу в дітей та причини погіршення ЕС за сучасних умов. Розкрито аспекти патоморфозу туберкульозу у дітей в період епідемії за даними секційного матеріалу, основні причини смерті дітей від туберкульозу, особливості клінічного перебігу діагностованого туберкульозу. Визначено ефективність діагностики та лікування туберкульозу у дітей за сучасних умов та основні причини діагностичних помилок, неефективної хіміотерапії та розвитку великих залишкових змін. Описано алгоритм діагностики туберкульозу у дітей з урахуванням особливостей перебігу захворювання за сучасних епідеміологічних умов, який спрямований на лікарів загально-педіатричної служби та визначає тактику дій. Розроблено схему комплексного лікування туберкульозу у дітей із застосуванням спіруліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54 + Р194.94 + Р264.935.4
Шифр НБУВ: РА371119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Костик О.П. 
Туберкульоз у дітей шкільного віку, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / О.П. Костик ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням раннього виявлення, профілактики та лікування туберкульозу в дітей шкільного віку, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях. Проаналізовано основні епідеміологічні показники з туберкульозу за період, що охоплює 20 років (1976 - 1995 рр.) - 10 років до та 10 років після аварії на ЧАЕС. Отримано дані, що характеризують стан імунітету в дітей шкільного віку різних вікових груп відповідно до щільності радіонуклідного забруднення території. Розроблено спосіб хіміопрофілактики туберкульозу із застосуванням харчового профілактичного виробу "Бджілка" дітям, які мешкають на забруднених територіях. Доведено ефективність застосування флуренізиду в комплексній хіміотерапії туберкульозу органів дихання у школярів, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-1
Шифр НБУВ: РА308403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського