Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (487)Книжкові видання та компакт-диски (139)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.569$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скоробогатов А.М. 
Відновлення структурно-функціонального стану кісткової тканини при комплексному лікуванні пухлиноподібних захворювань та доброякісних пухлин кісток кінцівок у дітей та підлітків (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / А.М. Скоробогатов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращання результатів лікування дітей і підлітків із пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток кінцівок шляхом пластики післяопераційних кісткових дефектів остеоапатитом керамічним (ОК) і використання у післяопераційному періоді остеіну. З метою вивчення регенерації кісткової тканини проаналізовано дані експерименту на 210-ти білих щурах і результати лікування 76-ти хворих із пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток кінцівок. Експериментально доведено, що запропонована методика лікування сприяє оптимізації процесів репаративної регенерації кістки. Виявлено, що перетворення тканинного складу регенерату у зоні дефекту вібувається швидше, ніж у групах тварин без застосування остеіну, а також зафіксовано активізацію процесів інтеграції кісткової тканини з поверхнею імплантату та процесів біодеградації ОК, формування упорядкованої кристалічної решітки кісткового мінералу й оптимізацію його фазового складу. На підставі вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини встановлено, що у дітей з ураженням фіброзної дисплазії кісток верхньої та нижньої кінцівок має місце остеопороз, а у разі наявності кісткової кісти - остеопенія II - III ст. Встановлено, що порушення мінеральної щільності кісткової тканини більш виражене у разі ураження кісток верхніх кінцівок. Доведено, що використання ОК, легованого цинком, у пластиці кісткових дефектів після видалення пухлиноподібних захворювань і доброякісних пухлин кісток кінцівок у дітей і підлітків є альтернативою навіть аутокістці. З'ясовано, що застосування у комплексному лікуванні у післяопераційному періоді остеіну вірогідно призводить до покращення, а в окремих випадках і до відновлення мінеральної щільності кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.481 +
Шифр НБУВ: РА367020

Рубрики:

      
2.

Ващенко 
Діагностика та хірургічне лікування пухлин стовбурових відділів головного мозку у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Андрій Володимирович Ващенко ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.627.7
Шифр НБУВ: РА352629

Рубрики:

      
3.

Яценко В.Ю. 
Діагностика, лікування та профілактика рецидивів функціональних кіст яєчників у дівчат-підлітків на тлі запальних захворювань геніталій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Ю. Яценко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення актуальної задачі - підвищення ефективності консервативного лікування дівчат-підлітків з функціональними кістами яєчників (ФКЯ). На підставі проведеного аналізу клінічної характеристики таких дівчат установлено особливості їх фізичного та статевого розвитку, психоемоційного стану. Установлено ехографічні варіанти побудови ФКЯ на тлі запальних захворювань геніталій. Оцінено стан контрлатеральних яєчників у дівчат-підлітків. Доведено наявність особливостей гормонального гомеостазу в дівчат-підлітків з ФКЯ на тлі запальних захворювань геніталій. Визначено особливості психоемоційного стану цих пацієнток та виявлено кореляційну взаємозалежність між показниками їх ендокринного та психологічного статусу. На підставі одержаних результатів розроблено схему патогенезу ФКЯ у дівчат-підлітків на тлі запальних захворювань геніталій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.715.2 + Р733.715.011 +
Шифр НБУВ: РА360620

Рубрики:

      
4.

Демус Е.А. 
Діагностичні і клініко-диференційні критерії різних форм полікістозної хвороби нирок у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Е.А. Демус ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення методів ранньої діагностики полікістозної хвороби нирок (ПХН) у дітей на основі виділення клініко-диференційних ознак різних генетичних варіантів ПХН і розробки критеріїв зарахування дітей до групи ризику за даною патологією. Встановлено показники розповсюдженості ПХН серед дітей різного віку. Розроблено діагностичну та клініко-генетичну карти хворого з кістозною трансформацією нирок. На підставі аналізу клінічного поліморфізму та результатів сучасних методів досліджень виділено клініко-диференційні критерії автосомно-домінантного й автосомно-рецесивного типів успадкування ПХН. Доведено високу ефективність використання ультразвукових (УЗ) методів дослідження під час масових обстежень дітей з метою ранньої діагностики ПХН. Виділено УЗ ознаки, характерні для різних варіантів ПХН. На основі вивчення чинників ризику та розрахунку коефіцієнтів різного ступеня ризику формування ПХН виділено три категорії найбільш інформативних ознак. Розроблено критерії зарахування дітей до групи ризику з ПХН і 3-етапну систему ранньої діагностики даної патології в антенатальному та постнатальному періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.695.4-3
Шифр НБУВ: РА311049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Ващенко І.Ю. 
Клініко-лабораторне обгрунтування корекції порушень гомеостазу ротової порожнини у дітей з гострим лімфобластним лейкозом та лімфогранулематозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Ващенко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання поширеності й інтенсивності каріозного процесу і хвороб тканин пародонта в дітей 5 - 15-ти років, хворих на гострий лімфобластний лейкоз і лімфогранулематоз, а також кислотостійких емалей pH, швидкості слиновиділення, в'язкості, мінерального складу ротової рідини (РР), запропоновано методику оцінки стану порожнини рота на різних клінічних етапах перебігу основної хвороби. Проаналізовано стан процесів перекисного окиснення ліпідів, визначено рівень антиоксидантного захисту в РР дітей з онкогематологічними хворобами (ОХ). Досліджено динаміку імунологічних показників РР. Розглянуто мікробний склад зубного нальоту й індекс колонізації букального епітелію у хворих на ОХ, здійснено оцінку їх впливу на стан твердих тканин зубів і пародонта. Розраховано ефективність і впроваджено в клініку комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо дітей з ОХ, спрямований на підвищення резистентності твердих тканин зубів і запобігання прогресуванню запально-дистрофічних змін у тканинах пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-52 + Р733.569.413.3-52 +
Шифр НБУВ: РА342790

Рубрики:

      
6.

Тихоненко О.А. 
Корекція деформацій кісток передпліччя апаратами зовнішньої фіксації при ураженні пухлинними та диспластичними процесами у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Тихоненко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано методику застосування монолатеральних апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ) на основі стрижнів для лікування деформацій та укорочення кісток передпліччя за уражень доброякісними пухлинами та диспластичними процесами. Доведено високі жорсткісні, фіксаційні та коригувальні показники запропонованої системи АЗФ. Одержано дані про переваги застосування методу роздільної фіксації та незалежної корекції кісток передпліччя у разі лікування деформацій і укорочення, спричинених доброякісними пухлинами та диспластичними процесами у порівнянні з існуючими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.284.4 + Р733.569.481-5 +
Шифр НБУВ: РА344828

Рубрики:

      
7.

Зентані Сіраж 
Лікворошунтуючі операції при пухлинах задньої черепної ямки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Зентані Сіраж ; АМН України., Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексну клініко-діагностичну оцінку, обгрунтовано показання до застосування, а також проаналізовано результати й ефективність виконання лікворошунтуючих операцій за наявності різних типів пухлин задньої черепної ямки (ЗЧЯ) у дітей. Використано результати 402 спостережень за хворими, які перебували на стаціонарному лікуванні у відділенні нейрохірургії дитячого віку Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П.Ромоданова АМН України протягом 1990 - 1999 рр. Хірургічному лікуванню було піддано 397 хворих (5 пацієнтів внаслідок дуже тяжкого стану загинули незабаром після госпіталізації). Критерії оцінки ефективності та результатів виконання лікворошунтуючих операцій (ЛШО) безпосередньо визначаються досягненнями основної мети - зниження внутрішньочерепного тиску та зменшення проявів гіпертензійно-гідроцефального синдрому. За одержаними результатами визначено безперечну ефективність виконання ЛШО в усіх групах хворих з пухлинами ЗЧЯ. Результати проведеної роботи підтверджують доцільність використання ЛШО як ефективного методу корекції стану гідроцефалії та сприяють розробці комплексної клініко-діагностичної оцінки, диференціації показань до застосування та критеріїв ефективності ЛШО у випадках цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.627.7-59
Шифр НБУВ: РА312079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дігтяр В.А. 
Медична реабілітація дітей з доброякісними пухлинами та пухлиноподібними ураженнями кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.А. Дігтяр ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

З використанням системного підходу, на підставі концептуального обгрунтування та результатів експериментальних і клінічних досліджень розроблено новий напрямок у лікуванні доброякісних пухлин та пухлиноподібних уражень. Уперше виявлено оптимізуючий вплив синтетичного аналога ендогенних нейропептидів даларгіну на регенерацію дефекту кістки. Проведено морфологічне вивчення стадійно-часових характеристик репаративного остеогенезу та установлено, що даларгін стимулює процес формування клітинної бластеми регенерату. Виявлено, що дія даларгіну на репаративний остеогенез супроводжується підвищенням диференціювання клітин остеобластичного ряду, формуванням тканиноспецифічних структур регенерату з переважанням кісткової тканини, а ефективність препарату підвищена за умов внутрішньоочеревинного введення. Установлено активізацію регенерації в інтермедіарній і ендостальній ділянках внаслідок впливу даларгіну. Розроблено та використано новий ефективний спосіб консервативного лікування кісток у випадку кіст у дітей у процесі консервативного лікування, проведено розподіл пухлин на піддатливі та резистентні щодо консервативної терапії, розроблено нові підходи до їх діагностики та лікування. Удосконалено методи кіскової пластики в ділянці росткових зон. Уперше розроблено систему медичної реабілітації дітей з доброякісними пухлинами та пухлиноподібними ураженнями кісток, що містить діагностику, методи консервативного та хірургічного лікування залежно від виду, поширення та локалізації патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.481-5 +
Шифр НБУВ: РА329925

Рубрики:

      
9.

Болгов М.Ю. 
Морфологічна діагностика та хірургічне лікування доброякісних новоутворень щитоподібної залози у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.Ю. Болгов ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано дані щодо пацієнтів дитячого та підліткового віку, оперованих з приводу доброякісних новоутворень щитовидної залози з 1981 по 1998 рр. в клініці Інституту ендокринології та обміну речовин. Виявлено вірогідне зростання відсотку пацієнтів даної групи, серед усіх оперованих в клініці відносно 1981 - 1985 рр. За морфологічними ознаками в останні роки вірогідно збільшилась частка вузлових форм зобу, переважно гетерогенної будови. Відзначено поступове зниження відсотку фолікулярних аденом, серед яких переважають пухлини гетерогенної будови (головним чином мікрофолікулярно-солідної). Доведено, що трьохетапне морфологічне дослідження новоутворень щитовидної залози (тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії, експрес-гістологічного дослідження та остаточного гістологічного дослідження - ТАПБ, ЕГД, ОГД) дозволяє підвищити відсоток виявлення папілярних карцином з 80 % за даними ТАПБ до 97 % за даними ЕГД. Запропоновано метод екстрафасціальної гемітиреоїдектомії, який дозволяє підвищити онкологічну радикальність під час операцій з приводу новоутворень щитоповидної залози, завдяки чому не збільшується ризик специфічних післяопераційних ускладнень, що особливо важливо для хірургічного лікування пацієнтів дитячого та підліткового віку. Розроблено класифікацію операцій на щитовидній залозі, яка дозволяє адекватно визначати існуючі терміни відносно вікових груп пацієнтів та обсягу залишеної тиреоїдної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.452-59
Шифр НБУВ: РА313971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Яременко С.В. 
Морфоцитохімічна та імунофенотипова характеристика гемобластозів у дітей 1984 - 1987 років народження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Яременко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень морфоцитохімічних та імунофенотипових характеристик клітин патологічних клонів за різних нозологічних форм гемобластозів у дітей, що народилися у 1984 - 1987 рр., а також морфологічних, кількісних та імунофенотипових характеристик мононуклеарів периферичної крові у практично здорових дітей такого ж віку. У 405 дітей, хворих на гемобластози, встановлено цитологічні форми гемобластозів, морфоцитохімічні варіанти та імунофенотипові підваріанти гострих лейкозів згідно з загальноприйнятими у світі класифікаціями (ФАБ, EGIL, REAL, WHO). Під час виділення підваріантів гострих лейкозів у дітей було приділено увагу особливостям експресії (коекспресії або аберантної експресії) на бластних клітинах антигенних маркерів, сукупність яких характеризує відповідний імунофенотиповий підваріант гострого лейкозу. Морфоцитохімічні та імунофенотипові характеристики бластних клітин за гострих лейкозів у дітей даного періоду народження не відрізнялися від прийнятих для класифікації гострого лейкозу в дитячій популяції взагалі. Спостерігались поодинокі випадки коекспресії мієлоїдних антигенів на бластних клітинах за гострих лімфобластних лейкозів. За результатами досліджень онкогематологічних захворювань у дітей встановлено, що структура гемобластозів даних дітей у порівнянні з хворими дітьми інших років народження практично не змінилася, на відміну від співвідношень основних форм гострих лейкозів зі збільшенням відносної кількості випадків гострого мієлобластного лейкозу та T-лінійного гострого лімфобластного лейкозу, які характеризуються агресивним клінічним перебігом і несприятливим прогнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.411-3
Шифр НБУВ: РА318735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сіренко А.Г. 
Передчасне розділення центромер метафазних хромосом як перспективний діагностичний і прогностичний маркер при гострій лімфобластній лейкемії у дітей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.Г. Сіренко ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні розробки та експериментальні дослідження в галузі онкогенетики та цитогенетики гострих лейкозів з метою пошуку нових цитогенетичних маркерів діагностики та прогнозу гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) у дітей. Досліджено феномен передчасного розділення центромер метафазних хромосом (ПРЦ) в якості нового діагностичного та прогностичного маркеру та С-анафазу як варіант повного ПРЦ. Показано, що ПРЦ є характерним в більшій мірі бластним клітинам, аніж нормальним диференційованим лімфоцитам. Запропоновано новий критерій ремісії під час ГЛЛ - зниження рівня ПРЦ. Встановлено: С-анафаза -- прогностичний критерій під час ГЛЛ, високі рівні якої в першому гострому періоді є позитивним прогнозом і свідчать спро високу ймовірність входження в тривалу ремісію. Зв'ясовано, що С-анафаза є одним із проявів явища апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.413.3-2
Шифр НБУВ: РА310236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дорош О.І. 
Прогностичні фактори, що впливають на перебіг та результати програмної терапії ГЛЛ-ДГЛУ 93/95 у дітей з гострою лімфобластною лейкемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.І. Дорош ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено прогностичні фактори перебігу гострої лімфобластної лейкемії (ГЛЛ) у дітей за умов проведення програмної терапії ГЛЛ-ДГЛУ 93/95 (базовий протокол ALL-BFM 90/95). Виявлено ряд незалежних чинників прогнозування події, імовірності розвитку рецидиву та летального наслідку за різних підваріантів ГЛЛ та внаслідок часового порушення програмної терапії. З'ясовано, що несприятливими імунофенотиповими ознаками є належність хворих до T- та про-B ГЛЛ, коекспресія на бластах B-, T-клітинних та мієлоїдних маркерів (B+T+My ГЛЛ), наявність антигенів CD38 та CD13. За допомогою дискримінантного аналізу розроблено комплекс прогностичних чинників перебігу хвороби та виділено мінімальний набір незалежних факторів для прогнозу ефективності лікування ГЛЛ. Розроблено методику прогнозування перебігу ГЛЛ у дітей на підставі сформульованого алгоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.413.3-5 +
Шифр НБУВ: РА342650

Рубрики:

      
13.

Гріцай А.О. 
Променева діагностика уражень органів грудної порожнини у дітей при гострому лейкозі і лімфогранулематозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / А.О. Гріцай ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності діагностики уражень органів грудної порожнини у дітей у разі гострого лейкозу та лімфогранулематозу. Розроблено критерії ранньої й диференційної рентгенодіагностики, описано особливості перебігу хвороби залежно від лікування та ускладнень. Визначено частоту окремих рентгенологічних симптомів. Наведено схему розвитку рентгенологічних змін легень і судинного русла у разі гострого лейкозу у дітей і алгоритм променевого обстеження. Досліджено, що окрім змін легень, гострий лімфобластний лейкоз характеризується залученням в патологічний процес лімфатичних вузлів та серцево-судинної системи. Встановлено суттєві відмінності в рентгенологічній картині змін легень під час лікування у порівнянні з даними архівних рентгенограм. Проаналізовано стан серцево-судинної системи за допомогою рентгенологічного дослідження з використанням рентгенограмметрії та ехокардіографії. Доведено, що у разі ехокардіографії розвивається ураження серцевого м'яза внаслідок інфільтрації лейкозними клітинами та кардіотропної дії цитостатичних препаратів з розвитком кардиту. Зроблено оцінку складності перебігу лімфопроліферативних захворювань на основі розроблених рентгенограмметричних критеріїв ураження правого кореня. Зіставлено рентгенологічні та ультразвукові дані, визначено їх значущість для уточнення змін ендо- і міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.41-4 +
Шифр НБУВ: РА360725

Рубрики:

      
14.

Гордієнко К.П. 
Променеві методи дослідження у визначенні стадії злоякісних новоутворень нирок та ранній діагностиці рецидивів пухлини Вільмса: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / К.П. Гордієнко ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.695.4-4

      
15.

Румянцева З. С. 
Профілактика, діагностика і лікування пухлиноподібних процесів і пухлин яєчників у дівчаток та підлітків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / З. С. Румянцева ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше детально вивчено та проаналізовано поширеність утворень яєчників у дівчаток і підлітків і чинники, які впливають на їх поширення. Визначено частоту, клініку різних морфологічних типів утворень яєчників. Узагальнено оцінки гормонального фону у дівчаток і підлітків і цінність його для діагностики утворень яєчників. Розроблено способи контролю ефективності лікування, прогнозу захворювання у дітей та підлітків. Встановлено, що правильно підібрана стіопатогенетична терапія сприяє регресу 27 % пухлиноподібних процесів і повному виліковуванню 68 % дівчаток і підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569 715.2-5
Шифр НБУВ: РА374621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мєльцева О.М. 
Реабілітація імунної системи у дітей с гемобластозами у період клініко-лабораторної ремісії в умовах Євпаторійського курорту: автореф... канд. мед. наук . 14.01.33 / О.М. Мєльцева ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Ялта, 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено стан імунної системи в дітей з гострим лімфобластним лейкозом (ГЛЛ) у стадії клініко-лабораторної ремісії на санаторно-курортному етапі реабілітації. В результаті комплексного обстеження дітей, пролікованих з приводу ГЛЛ доведено, що у них має місце порушення імунної системи. Зазначені порушення практично не зменшуються з подовженням термінів ремісії. Підвищення продукції кортизолу засвідчує, що процеси адаптації у зазначеної категорії дітей відбуваються з напруженням. На підставі одержаних даних для корекції виявлених порушень імунної системи розроблено спеціальний санаторно-курортний комплекс, що дозволяє суттєво поліпшити клінічний стан цих дітей, сприятливо впливати на всі ланки імунітету, систему апоптозу, систему ПОЛ і АОЗ, оптимізувати вміст гормонів крові і тим самим покращити якість життя дітей з ГЛЛ у стадії ремісії. Віддалені результати такого лікування характеризуються збереженою позитивною динамікою їх клінічного стану, досліджених лабораторних показників імунної системи, гормонального стану, біохімічних констант, більш вираженою за повторного санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.411-549 +
Шифр НБУВ: РА358931

Рубрики:

      
17.

Чернишов С.В. 
Регіональне лімфогенне метастазування папілярних карцином щитоподібної залози дітей та підлітків: клінічна характеристика, діагностика та хірургічне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.В. Чернишов ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено проблеми діагностування та хірургічного лікування регіональних метастазів за умов папілярної тиреоїдної карциноми (ПТК) у дітей і підлітків з метою розробки протоколу адекватного хірургічного втручання на регіонарних колекторах лімфовідтоку та підвищення ефективності лікування хворих. Доведено, що обсяг оперативного втручання на лімфатичних колекторах лімфовідтоку повинен визначатися на підставі аналізу даних тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПК) і експрес-гістологічного дослідження (ЕГД) з урахуванням структурних, інвазійних особливостей ПТК, її розміру, локалізації в щитовидній залозі (ЩЗ) і метастатичного ураження лімфовузлів шиї різних відсіків. Відзначено, що за відсутності ознак ураження лімфатичних вузлів шиї на доопераційному та інтраопераційному етапах достатнім обсягом оперативного втручання за умов ПТК може бути тиреоїдектомія. Встановлено, що серединна систематична дисекція шиї, проведена за наявності відповідних показань (виявлення метастазів хоча б в одному лімфовузлі центрального відсіку за умов ТАПК чи ЕГД) покращувала показники післяопераційної сцинтиграфії з NAI-131 і відповідно прогноз післяопераційного лікування пацієнтів. Виявлено, що за наявності метастазів радикальна бокова дисекція шиї у лімфатичні вузли окремих колекторів, доповнена серединною дисекцією, покращувала результати оперативного лікування. Доведено, що впровадження етапного ЕГД видалених лімфовузлів з урахуванням будови первинної пухлини та її локалізації в ЩЗ є важливим методом оцінювання метастатичного ураження лімфовузлів шиї, яке зумовило зниження (у 2,5 раза) відсотка пацієнтів з наявністю регіонарних метастазів за даними післяопераційної сцинтиграфії з NAI-131. Рецидиви метастазів, видалені через 1 - 7 років після первинної операції, відрізнялися морфологічними ознаками вираженої прогресії злоякісного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.452 +
Шифр НБУВ: РА364078

Рубрики:

      
18.

Загородній М.П. 
Стан імунітету у дітей з гіперплазією щитовидної залози, які мешкають в несприятливому довкіллі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.П. Загородній ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проведено обстеження 1500 дітей, які мешкають у різних за екологічною характеристикою районах, із яких 409 школярів склали групу порівняння. Досліджено залежність частоти гіперплазії щитовидної залози (ГЩЗ) у дітей у залежності від рівня забрудненості місцевості їх мешкання радіонуклідами та солями важких металів. Встановлено, що основні показники здоров'я дітей, які перебувають під впливом солей важких металів та малих доз радіації, гірші. Спостережено зниження показників здоров'я дітей за наявності у них ГЩЗ. Виявлено залежність ти-реоїдної активновсті від рівня забрудненості місцевості солями важких металів та рівня радіації, ступеня ГЩЗ. Доведено, що порушення факторів клітинного та гуморального імунітету у дітей з ГЩЗ зумовлено рівнем забруднення місцевості мешкання та тиреоїдною активністю щитовидної залози. З'ясовано, що діти, які мешкають в екологічно несприятливій місцевості та мають ознаки порушення тиреоїдної активності, порушення імунітету, повинні включатися в групу ризику, а також підлягати диспансеризації. Обгрунтовано необхідність диференційованої корекції функціонального стану щитовидної залози, імунітету у дітей з екологічно несприятливого довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.452-25
Шифр НБУВ: РА308968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Самсон О.Я. 
Субклінічний гіпотиреоз та зміни рівня гамма-аміномасляної кислоти в плазмі крові у дітей з новоутвореннями та іншими захворюваннями щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Я. Самсон ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати визначення стану гіпофізарно-тиреоїдної системи та рівня ГАМК у крові хворих дітей із захворюваннями щитовидної залози (аутоімунний тиреоїд, нетоксичний дифузний, вузловий, багатовузловий зоб, рак щитовидної залози), вивчено можливість зв'язку між ними. Розроблено додатковий метод діагностики наявності метастазів та/або рецидиву раку щитовидної залози у дітей, прооперованих з приводу раку щитовидної залози. Встановлено існування субклінічного гіпотиреозу у 33,3 % хворих на нетоксичний дифузний зоб ІІ ст., у 26,9 % - на аутоімунний тиреоїдит, у 23,1 % - на нетоксичний багатовузловий зоб, у 14,3 % - на нетоксичний вузловий зоб, у 18,9 % - на рак щитовидної залози. Під час дослідження концентрації ГАМК у плазмі крові встановлено різку активацію ГАМК-ергічної системи у дітей з доброякісними та злоякісними новоутвореннями щитовидної залози, а також виражені порушення процесів медіаторного забезпечення ряду важливих функцій мозку, зокрема, антистресорної та нейроендокринної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23-3 + Р733.569.452-3
Шифр НБУВ: РА313328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гижа Л. Ю. 
Сучасні реконструкційно-пластичні технології в хірургічному лікуванні доброякісних пігментних пухлин шкіри у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / Л. Ю. Гижа ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито питання з вивчення морфологічної структури великих пігментних невусів і вибору методу лікування відносно їх клінічного дослідження. Вперше одержано результати, які визначають тактику лікування залежно від глибини залягання невусних клітин. Систематизовано сучасні реконструкційно-пластичні технології за лікування пігментних пухлин шкіри великих розмірів у дітей, залежно від їх площі, конфігурації та локалізації. Доведено позитивний косметичний ефект під час застосування вільних дермотензійних клаптів, одержаних на споріднених, стосовно ураженої, ділянках тіла. Вперше вивчено ефективність застосування різних способів заміщення великих дефектів шкіри у дітей й оптимізовано та доведено перевагу методу експандерної дермотензії в хірургічному лікуванні пігментних невусів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.60-59
Шифр НБУВ: РА373238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського