Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.661.210.40-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
2.

Руда І.В. 
Клініко-епідеміологічні та антропогенетичні аспекти карієсу зубів у практично здорових міських підлітків України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Руда ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок особливостей стану зубів, ротової рідини, мікрофлори порожнин рота, антропометричних, соматотипологічних і дерматографічних показників з розвитком карієсу зубів у практично здорових міських підлітків Подільського регіону України. Вивчено показники стоматологічного статусу, фізико-біохімічні властивості ротової рідини, мікрофлору порожнини рота й особливості антропометричних і соматотипологічних показників даних осіб. Розроблено дискримінантні моделі їх схильності до різних рівнів інтенсивності карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 +
Шифр НБУВ: РА343443

Рубрики:

      
3.

Вовченко Л.О. 
Клінічна характеристика карієсу зубів у дітей з хронічними тонзилітами, після тонзилектомії та його профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Вовченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз розповсюдженості та інтенсивності карієсу постійних зубів залежно від патології піднебінних мигдаликів (ПМ) (компенсована та декомпенсована форми хронічного тонзиліту (ХТ)) та після тонзилектомії. Виявлено, що інтенсивність карієсу постійних зубів у дітей збільшується залежно від тяжкості клінічного перебігу ХТ. Зазначено, що найвищі показники інтенсивності карієсу встановлено в групі дітей, яким було видалено мигдалики. Установлено, що інтенсивність цього ураження залежить від кількісного та якісного вмісту імуноглобуліну A /SIgA та mIgA/ та кількісного вмісту імуноглобуліну G і патологічного стану ПМ. Зазначено, що за високих показників інтенсивності карієсу (декомпенсована форма та діти після тозилектомії) спостерігалось достовірне зменшення кількісних показників секреторної форми імуноглобуліну A. Виявлено достовірне збільшення рівня імуноглобуліну G у ротовій рідині, яке корелює з інтенсивністю карієсу постійних зубів і патологією ПМ. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який включає санацію порожнини рота, герметизацію неуражених фісур постійних зубів герметиками, покриття гладких поверхонь постійних зубів фторидовмісним лаком "Fluor - protector" (VOCO), призначення біологічно-активної домішки "Біокальцевіт" (Україна). Уперше обгрунтовано вибір засобів індивідуальної гігієни порожнини рота залежно від інтенсивності карієсу постійних зубів і патології ПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-37 + Р733.685.265.401.16 +
Шифр НБУВ: РА325603

Рубрики:

      
4.

Демчина Г.Р. 
Прогнозування карієсрезистентності емалі на основі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Р. Демчина ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у прогнозуванні резистентності емалі до карієсу, який грунтується на морфологічних особливостях жувальних поверхонь молярів - одонтогліфіці. Вивчено одонтогліфічні візерунки 452-х перших нижніх постійних молярів дітей Прикарпаття та виявлено найпоширеніші типи. Встановлено, що карієсрезистентність на морфологічному рівні визначається характером візерунків міжгорбкових та горбкових борозен, висотою горбків та кривизною жувальної поверхні молярів. Доведено генетичну детермінацію одонтогліфіки та топографії фісурного карієсу. Визначено перевагу генетичних чинників у виникненні карієсу в дівчат у порівнянні з хлопцями. Сформовано групи резистентності до карієсу на підставі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів. Проаналізовано динаміку мінералізації фісур та ямок молярів з різним одонтогліфічними візерунками. Впроваджено в клініку тест одонтогліфіки - доступний візуальний клінічний критерій визначення резистентності молярів до карієсу відразу після прорізування, з використанням якого опрацьовано схему прийняття клінічних рішень щодо показань та об'єму герметизації фісур, що зумовлює ранню раціональну та індивідуальну місцеву профілактику фісурного карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА319160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського