Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (129)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.665.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Фесенко У.А. 
Анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / У.А. Фесенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Зазначено, що після щелепно-лицьових операцій в дітей під анестезією на основі пропофолу, зі знеболенням фентанілом або регіональними блоками, самостійне дихання відновлювалося у 2,6 рази, а притомність - у 3,9 рази швидше на відміну від кетамін-фентанілового наркозу; крім того, блювання спостерігалося в 13,6 разів рідше. Відзначено, що після анестезії пропофолом зі знеболенням регіональними блоками блювання не було, значного пригнічення пропофолом клітинної складової імунної відповіді не виявлено. Після анестезії пропофолом знеболення регіональними блоками було значно меншим у порівнянні з кетамін-фентаніловим і пропофол-фентаніловим наркозом, крім того, і пригнічення когнітивних функцій було значно меншим і коротшим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.63
Шифр НБУВ: РА316154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Губанова О.І. 
Діагностика, клініка та лікування патологічного мезіального зрушення бокових зубів верхньої щелепи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Губанова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості зміщення перших постійних молярів верхньої щелепи за умов патології зубних рядів і доведено можливість проведення ранньої діагностики патологічного мезіального зрушення бокових постійних зібів верхньої щелепи за наявністю мезіальної ротації перших молярів. Встановлено тип мезіальної ротації на формування оклюзії в дітей у періодах змінного та постійного прикусів з виникненням дистальної оклюзії, вестибулярного прорізування іклів, ускладнених форм аномалій прикусу. З'ясовано фактори, що сприяють перетворенню фізіологічного зрушення зубів на патологічне. Запропоновано схеми й апарати для лікування аномалій, ускладнених патологічним мезіальним зрушенням в різні періоди формування прикусу, спрямовані на зменшення випадків лікування з видаленням зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА319244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Доленко О.Б. 
Застосування поліпептидного препарату даларгіну у дітей з незрощенням піднебіння на догоспітальному етапі і в ранньому післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Б. Доленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне, поглиблене обстеження загальносоматичного стану дітей з незрощеннями піднебіння за допомогою сучасного інформативного методу діагностики - електропунктури за Р. Фоллем на догоспітальному етапі та визначено активацію процесів перекисного окиснення ліпідів і дисбаланс факторів антиоксидантного захисту в крові та ротовій рідині, а також виявлено значне прогресування цих змін після проведення ураностафілопластики. Уперше в клініці дитячої щелепно-лицьової хірургії установлено вплив поліпептидного препарату "Даларгін" на процеси вільнорадикального окиснення ліпідів і фактори антиоксидантного захисту в крові та ротовій рідині, що сприяє посиленню проліферації фібробластів, активації процесів коланогенолізису, повноцінній епітелізації та формуванню м'яких рубців після ураностафілопластики. За допомогою розробленого пристрою та запропонованої методики вивчено податливість м'яких тканин піднебіння у практично здорових дітей, з незрощеннями до операції та післяопераційних рубців у випадку щілинних дефектів, що дало змогу встановити значний позитивний вплив даларгіну на процеси ремоделювання рубцевої тканини після ураностафілопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.626.050-52 +
Шифр НБУВ: РА327759

Рубрики:

      
4.

Неміш Т. Ю. 
Клініко-морфологічна характеристика зубо-щелепної системи дітей із тяжкими порушеннями мови: удосконалення стоматологічної допомоги у процесі диспансерного спостереження: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Ю. Неміш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення спеціальних ортодонтичних ортопедичних конструкцій, які сприяють повноцінному харчуванню та розвитку мови у комплексному лікуванні. Зазначено, що розпрацьовані практичні рекомендації можуть бути застосовані в регіональних центрах з надання медичної допомоги хворим на природжені вади обличчя, ортодонтичних кабінетах спецшкіл-інтернатів для дітей з вадами мовлення та стоматологічних поліклініках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-2 + Р733.684.024
Шифр НБУВ: РА382925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білоконь С.О. 
Комплексне лікування гнійних ран щелепно-лицевої ділянки у дітей із використанням сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.О. Білоконь ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 19 с. — укp.

Уперше на підставі клініко-лабораторних даних, результатів pH-метрії, внутрішньоранової термометрії, визначення податливості навколоранових м'яких тканин та планіметрії доведено високу ефективність сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей у місцевому лікуванні гнійних ран щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД) дітей та перевагу їх пофазового застосування у дитячій щелепно-лицевій хірургії. Уперше на морфологічному рівні вивчено вплив на перебіг ранового процесу і репаративні властивості м'яких тканей гнійних ран сучасних вітчизняних багатокомпонентних мазей у разі їх застосування у комплексному лікуванні гострих гнійно-запальних процесів ЩЛД у дітей. Доведено, що сучасні вітчизняні багатокомпонентні мазі скорочують тривалість запалення, нормалізуючи мікроциркуляторні розлади у м'яких тканинах, створюють умови для прискорення проліферативних процесів, стимулюючи фібробластичну активність, фібриногенез та епітелізацію, що загалом поліпшує клінічний перебіг ранового процесу та сприяє швидшому загоюванню ран. Визначено, що зазначені ефекти більш виразно проявляються за пофазового використання препаратів "Альгофін", "Офлокаїн-Дарниця" та "Метилурацил-Дарниця".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА334916

Рубрики:

      
6.

Мірчук Б.М. 
Комплексне лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з корекцією процесів адаптації та моделювання у кістковій тканині щелеп: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Б.М. Мірчук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено клініко-експериментальне обгрунтування концепції підвищення ефективності комплексного лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з незмінними апаратами шляхом корекції рівня функціональних реакцій організму та спрямованого моделювання кісткової тканини щелеп, що передбачає поетапне та послідовне застосування адаптогенів і остеотропних препаратів до початку та протягом періоду лікування. В експериментах на моделі ортодонтичного переміщення зубів у щурів досліжено механізми моделювання кісткової тканини альвеолярних відростків і вплив на них препаратів адаптогенної та остеотропної дії. Запропоновано алгоритм обстеження дітей до початку ортодонтичного лікування, який передбачає застосування стандартного обстеження ортодонтичного хворого, денситометричне обстеження мінеральної щільності кісткової тканини, визначення стабільності pH ротової рідини та загального зарядового стану клітин букального епітелію, спектроколориметричне дослідження мікрокапілярного русла слизової ясни й оцінювання ступеня запалення тканин пародонта та мінералізації твердих тканин зубів, біомеханічне дослідження у ротовій рідині системи перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантна система, протеазної системи, стану клітинних мембран і стану мікробіоценозу. Сформульовано основні напрямки та принципи комплексного лікування зубо-щелепних аномалій у дітей з нормальними та зниженими функціональними реакціями. Дітям з низьким рівнем функціональних реакцій рекомендовано до фіксації апарату призначати адаптогени та мембранотропні препарати, після фіксації брекетів - адаптоген, повторні курси кожні 3 міс, через один місяць після початку ортодонтичного лікування - глюкозамін сульфат і остеопротектори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-5 +
Шифр НБУВ: РА366718

Рубрики:

      
7.

Байдалка І.Д. 
Мікробіоценози біотопів ротової порожнини у підлітків з одонтогенною і кардіоваскулярною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І.Д. Байдалка ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку особливостей і закономірностей формування мікробіоценозів ротової порожнини (РП) у осіб віком 10 - 16 років з уродженою та набутою кардіопатологією, вивчено мікробні асоціації різних біотопів з врахуванням стоматологічного статусу. Одержано нові дані щодо спектру вегетуючої в РП мікрофлори, виявлено ступінь дисбактеріозу букальної поверхні й ясен із врахуванням поведінкових особливостей і гігієнічного статусу РП. Проведено оцінку мікробіоценозів РП у школярів з різною формою навчання у школах відкритого та закритого типу та медичному коледжі. Доведено, що у хворих із серцево-судинною патологією дітей виникають поєднані бактеріально-вірусно-грибкові дисбіози РП, що зумовлює необхідність індивідуального підходу у виборі способу корекції даних порушень. Розраховано потенційні ризики формування дисбіозів РП і перевірено ступінь впливу на кількісний і якісний склад мікрофлори РП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 + Р733.665.630.14
Шифр НБУВ: РА374294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ославський О.М. 
Обгрунтування методів комплексного лікування скупченого положення зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Ославський ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості функціонального стану прооксидантно-антиоксидантної системи та стану тканин пародонта в дітей з тісним положенням зубів залежно від віку. Вивчено динаміку змін вмісту дієнових кон'югатів (ДК), малонового діальдегіду, концентрації <$Ealpha>-токоферолу й аскорбінової кислоти, активності СОД і каталази у ротовій рідині дітей зі скупченим положенням зубів і хронічним катаральним гінгівітом. Наведено результати розрахунків коефіцієнту співвідношення СОД/ДК для визначення функціональної спроможності антиоксидантної системи (АОС). Доведено залежність тяжкості запального процесу в тканинах пародонта в дітей від інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і активності ферментативної та неферментативної ланок АОС. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень запропоновано та доведено доцільність використання у комплексі ортодонтичного лікування дітей розторопші плямистої, що підвищує резистентність організму, зокрема тканин ротової порожнини та запобігає розвитку та прогресуванню запальних захворювань пародонта під час ортодонтичного лікування скупченого положення зубів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-5 +
Шифр НБУВ: РА353397

Рубрики:

      
9.

Завойко О.Б. 
Обгрунтування термінів ортодонтичного переміщення зубів у ділянку видалених за ортодонтичними показаннями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О.Б. Завойко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено клініко-лабораторне обгрунтування термінів фіксації брекетів і початку застосування додаткової ортодонтичної сили (еластика, закриваючої або відкриваючої пружини, тощо) у пацієнтів з аномалійним положенням зубів і скупченням із видаленими зубами за ортодонтичними показаннями. Встановлено високу розповсюдженість зубо-щелепних аномалій та їх зв'язок із захворюванням тканин пародонту та гігієнічним станом ротової порожнини у дітей. Визначено, що видалення зубів за ортодонтичними показаннями не тільки сприяє погіршенню показників стану гігієни та пародонту, але викликає запальні процеси та порушення балансу співвідношення ПОЛ і АОС, та напруження неспецифічної резистентності в порожнині рота. Показано, що фіксація ортодонтичних апаратів, у свою чергу, погіршує гігієнічний стан ротової порожнини та сприяє запальним процесам тканин парадонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА375357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Трофименко М.В. 
Ортодонтичне лікування пацієнтів віком 6 - 9 років з порушенням функцій ковтання та мовлення: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.В. Трофименко ; Укр. мед. стоматолог. акад. — Полтава, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено особливості стану прикусу та зубних рядів у пацієнтів із зубощелепними аномаліями, які супроводжуються порушенням положення язика під час ковтання та мовлення. Розроблено спосіб визначення форми язика та неправильного положення язика під час ковтання та мовлення, обгрунтовано та клінічно підтверджено ефективність використання даного комплексу лікувально-профілактичних заходів для лікування пацієнтів із зубощелепними анамаліями, пов'язаними з неправильним положенням язика під час ковтання та мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-5 +
Шифр НБУВ: РА370953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кролівець Т.Г. 
Особливості клініки та лікування діастем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Г. Кролівець ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поширеність та клінічні особливості діастем у дітей шкільного віку, обгрунтовано необхідність лікування даної патології. Встановлено, що аномалія прикріплення вуздечки верхньої губи I та II виду діагностується практично у рівних співвідношеннях серед дітей з діастемою верхньої щелепи та без неї, тоді як аномалію вуздечки III виду (масивна вкорочена вуздечка) виявлено лише у дітей з аномалією положення центральних різців з наявністю проміжку між ними. Визначено межі саморегуляції діастеми та характер зміни її ширини у міру прорізування постійних зубів фронтальної ділянки залежно від типу діастеми та виду прикріплення вуздечки верхньої губи. Виявлено, що достовірна саморегуляція діастем відбувається лише в результаті прорізування латеральних різців у разі аномалії положення центральних різців I та II типу з фізіологічним прикріпленням вуздечки верхньої губи та у разі I виду її аномалії. Вперше досліджено оптичну щільність кісткової тканини у ділянці міжрізцевої кісткової перегородки, середнє значення якої у пацієнтів з діастемою є більшим у порівнянні з пацієнтами без діастеми. Виявлено, що зі збільшенням ширини аномального проміжку та зростанням віку пацієнтів значення оптичної щільності також збільшується, що підтверджується встановленою математичною залежністю. За наслідками комп'ютерної томографії встановлено, що аномалія розташування центральних різців з наявністю проміжку між ними практично не впливає на томографію різцевого каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050-5 +
Шифр НБУВ: РА369892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Карасюнок О.О. 
Особливості лікування дітей із зубощелепними аномаліями в сполученні з мілким присінком порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Карасюнок ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Узагальнено особливості клінічної картини зубощелепних аномалій в дітей з дрібним присінком порожнини рота, пояснено причини виникнення рубцевих рецидивів після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комбінованого методу лікування. Розроблений комплексний метод лікування дітей з зубощелепними аномаліями в сполученні з дрібним присінком нормалізує функцію навколоротової мускулатури, прискорює ріст нижньої щелепи, підвищує метаболічні та імунологічні процеси у слизовій оболонці, зменшує терміни лікування патології прикусу та запобігає виникненню рецидиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА315424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Карасюнок А.Є. 
Підвищення мотивації та ефективності ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій у дітей в змінному прикусі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А.Є. Карасюнок ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності ортодонтичного лікування (ОЛ) зубощелепних аномалій (ЗЩА) знімними ортодонтичними апаратами у дітей в змінному прикусі. Встановлено, що залучення до процесу ОЛ батьків, покращення їх поінформованості щодо ЗЩА та ОЛ забезпечує підвищення мотивації до лікування у дітей, зокрема до скорочення середнього терміну лікування в 1,5 раза, зменшення кількості переривань лікування у 2,5 раза та підвищення дисциплінованої поведінки пацієнтів у 4 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.62 + Р733.668.6
Шифр НБУВ: РА372564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Одушкіна Н.В. 
Поєднане застосування гальванічного струму з антибіотиками в комплексному лікуванні одонтогенних запальних захворювань у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Одушкіна ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексний метод лікування одонтогенних запальних захворювань у дітей за умов застосування гальванічного струму й антибіотиків, що значною мірою підвищує ефективність лікування одонтогенних захворювань. Запропонований метод сприяє нормалізації загального стану, основних клініко-лабораторних показників, зменшенню симптомів ендотоксикозу на третю добу лікування, а також сприяє створенню тривалих терапевтичних концентрацій антибіотика у зоні запалення. За рахунок перерозподілу антибіотика в організмі знижується ризик виникнення алергічних реакцій. З'ясовано, що застосування гальванічного струму й антибіотиків сприяє ерадикації гнійної рани від патогенної мікрофлори на другу добу в 45,9 % пацієнтів, на п'яту - у 100 %. Традиційна антибактеріальна терапія сприяє очищенню рани у 8,2 % та у 95,5 % хворих відповідно. Застосування запропонованого методу лікування сприяє оптимізації строків загоєння для фази проліферації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.63-5 +
Шифр НБУВ: РА356283

Рубрики:

      
15.

Степанова С.В. 
Профілактика рецидивів хронічного катарального гінгівіту при ортодонтичному лікуванні аномалій зубних рядів у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Степанова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено високу розповсюдженість зубощелепних аномалій і їх зв'язок з гігієнічним станом і захворюваннями тканин пародонту. У процесі клініко-лаборатоного обстеження виявлено порушення адаптаційних і захисних механізмів за умов застосування незнімних апаратів під час лікування аномалій зубних рядів у дітей. Показано, що ортодонтичне лікування дітей на тлі хронічного катарального гінгвіту сприяє підвищенню рівня протеолітичних ферментів (еластази, катепсинів), збільшенню вмісту малонового діальдегіду та зменшенню функціонального стану АОС. Доведено, що профілактичне застосування запропонованого комплексу препатів запобігає патологічним змінам у кістковій тканині альвеолярного відростка та знижує кількість каріозних порожнин. Установлено, що поєднане застосування запропонованих препаратів за всіми вивчаємими показниками сироватки крові та ротової рідини були найефективнішими. Доведено високу ефективність застосування комплексу адаптогенів "Біотрит-Дента", "Бактулін", "Мареполіміел" під час лікування хронічного катарального гінгвіту та у період ортодонтичного лікування аномалій зубних рядів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 + Р733.665.621.050-5 +
Шифр НБУВ: РА358581

Рубрики:

      
16.

Конопляста С.Ю. 
Психолого-педагогічні основи комплексної корекції мовленнєвого розвитку дітей з ринолалією: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.Ю. Конопляста ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 46 с. — укp.

Розкрито стратегію та тактику експериментального дослідження мовленнєвого та психічного розвитку дітей, хворих на вродженні незрощення губи та піднебіння (ВНГП) та визначено його концептуальні засади. Реалізовано багатопрофільну діагностичну модель-методику клініко-психолого-педагогічного вивчення дітей, хворих на ВНГП від народження до 18-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.92 + Ю948.27 + Р733.665.605.0 +
Шифр НБУВ: РА370353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Соловей С.І. 
Удосконалені методики лікування зубо-щелепових аномалій у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Соловей ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

На підставі проаналізованих літературних джерел, вдосконалено методики лікування зубо-щелепових аномалій у дітей. Виявлено, що розповсюдженість зубо-щелепових аномалій на Прикарпатті становить 33,56 %. Висвітлено основні причини їх виникнення на Івано-Франківщині. Запропоновано ряд заходів щодо покращання конструктивних особливостей ортодонтичних апаратів і методів їх застосування. Клінічно доведено переваги вдосконалень, перевірених імунологічним, електронно-мікроскопічним дослідженнями та дослідженням мікроциркуляторного кровотоку пародонта в процесі силового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА312463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Заяць О. Р. 
Удосконалення та обгрунтування методів профілактики та лікування патологічного мезіального зміщення бічних зубів у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Р. Заяць ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність зубощелепних аномалій і дефектів зубних рядів у дітей різних вікових груп. Запропоновано конструкції протезів для профілактичного заміщення дефектів зубних рядів, зумовлених передчасним видаленням молочних молярів і доведено ефективність його застосування у дітей. Проведено у дітей у період змінного прикусу морфометричний аналіз стану горбів верхньої щелепи та запропоновано їх розподіл за формою, висотою та довжиною. Запропоновано апарат для дисталізації молярів з використанням високих випуклих довгих горбів верхньої щелепи як внутрішньоротової дистальної опори та доведено ефективність його застосування у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.62-5
Шифр НБУВ: РА372720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського