Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.670.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Клопоцька Н.Г. 
Ефективність лікування різних видів амбліопії у відповідності з добовими біологічними ритмами зорового аналізатора: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.Г. Клопоцька ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

За результатами клінічного дослідження біоритмів встановлено, що максимум активності зорової системи в амбліопів спостерігається переважно у вечірній час. Описано взаємовідносини між біоритмами зорових функцій та деяких загальносоматичних показників у разі амбліопії. Надано рекомендації щодо вибору часу лікування у разі різних видів амбліопії. Показано, що проведення комплексного лікування амбліопії з урахуванням біоритмів зорового аналізатора дозволяє достовірно підвищити його ефективність без застосування додаткових методів. Запропоновано модифікований метод лікування, що базується на включенні до стандартного комплексу лікування тренувань ноніусної гостроти на висоті біоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-5
Шифр НБУВ: РА326663

Рубрики:

      
2.

Цибульська Т.Є. 
Ефективність модифікованого способу лікування амбліопії у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Т.Є. Цибульська ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України". — О., 2009. — 17 с. — укp.

З метою підвищення ефективності сучасної терапії амбліопії у дітей обгрунтовано доцільність поєднаного застосування плеоптичного лікування приладом "Амбліокор" і диференційованого призначення вазоактивних і ноотропних препаратів. У дітей з різними видами амбліопії встановлено зниження кровонаповнення ока у 1,8 раза та кровонаповнення мозку у вертебро-базилярному басейні у 1,4 раза у порівнянні з нормою. Виявлено, що зниження кровонаповнення судин ока та мозку розвивається на тлі різного тонусу судинної системи, який у 60 % пацієнтів підвищений на амбліопічних очах та у вертебро-базилярному басейні - на 8 % та 19 % відповідно, у 40 % пацієнтів зі зниженим тонусом ступінь його зниження відповідає 19 % та 14 %. Доведено, що використання модифікованого способу лікування амбліопії сприяє покращенню кровонаповнення ока у хворих з амбліопією незалежно від тонусу судин у середньому у 1,5 раза, мозку у вертебро-базилярному басейні у 1,4 раза, збільшує гостроту зору у середньому на 0,26 (удвічі) зі збереженням досягненого ефекту у 77,4 % випадків протягом 6 - 8-ми місяців спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-5 +
Шифр НБУВ: РА369286

Рубрики:

      
3.

Нікітіна О.С. 
Новий метод лікування амбліопії за допомогою динамічних поліхроматичних "зернистих фігур": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.С. Нікітіна ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищеної ефективності лікування амбліопії у дитячому віці. Запропоновано новий метод лікування амбліопії. Він заснований на стимуляції макулярної зони амбліопічного ока за допомогою блискучих ахроматичних і кольорових зернистих зображень ("зернистих фігур"), що утворюються за допомогою спеціального оптичного пристрою. Представлено результати лікування 162 дітей з різними видами амбліопії. Клінічна апробація запропонованого методу лікування показує його високу ефективність: підвищення гостроти зору до 0,4 і вище досягнуто в 72%; повне вилікування амбліопії (гострота зору до 0,8 і вище) досягнуто в 37%; відновлення центральної фіксації досягнуто на 11 очах (з 16 очей, що мали нецентральну фіксацію до лікування). Новий метод може бути використаний самостійно, а також в комбінації з іншими методами лікування амбліопії, такими як Campbell-стимуляція. Метод ефективний, простий, надійний, фізіологічний і може бути альтернативою лазерстимуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.27-542

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського