Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.696.540.111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Баличевцева І.В. 
Діагностика та особливості терапії гломерулонефриту у дітей з супутніми порушеннями пуринового обміну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Баличевцева ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено типи порушень обміну уратів у дітей, хворих на гломерулонефрит (119 обстежених). Визначено роль розладів уратного гомеостазу - одного з істотних неімунних факторів розвитку та прогесування даної хвороби. Встановлено значення спадковості, типу конституції, преморбідного фону й особливості клінічної симптоматології гломерулонефриту в дітей з супутніми розладами пуринового обміну, а також типи розладів обміну сечової кислоти, корелятивний зв'язок показників активності ферментів з показниками вмісту сечової кислоти в сироватці крові. Доведено доцільність використання уринодепресивного препарату "Алопуринол " під час терапії дітей, які страждають на гломерулонефрит і супутні розлади пуринового розладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-52
Шифр НБУВ: РА317052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Філюк А.П. 
Застосування методу ентеросорбції в комплексному лікуванні гострого гломерулонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.П. Філюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу гострого гломерулонефриту у дітей. Встановлено наявність синдрому ендогенної інтоксикації, зміни імунного статусу та зростання активності процесів ліпопероксидації, зниження активності антиоксидантної системи захисту у досліджуваного контингенту. Виділено три ступеня ендогенної інтоксикації за клінічними та лабораторними показниками. Запропоновано метод ліквідації ендотоксемії з включенням до комплексної терапії гострого гломерулонефриту ентеросорбента "Ентеросгель". Добова кількість препарату залежить від діагностованого ступеня ендогенної інтоксикації. Застосування вказаного комплексу лікування ентеросгелю дозволило зменшити прояви інтоксикації, строки перебування пацієнтів у стаціонарі, покращити перебіг захворювання. Ентеросорбент ентеросгель рекомендовано застосовувати для лікуванні хворих на гострий гломерулонефрит дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-52
Шифр НБУВ: РА314943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Акрам Сліміє 
Клініко-патогенетичні механізми формування хронічного гломерулонефриту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Акрам Сліміє ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Уточнено роль клітинних механізмів у хронізації та прогресуванні захворювання, які проявляються у вигляді перебудови та зниження рівня загальних фосфоліпідів у сироватці крові та мембранах еритроцитів, а також підвищенні спонтанного гемолізу еритроцитів, що дозволяє оптимізувати критерії оцінки прогресування гломерулонефриту. Вперше показано взаємозв'язок деструкції цитомембран з хронізацією гломерулонефриту у дітей. Встановлено інформативність показників фосфоліпідної дезорганізації мембран у комплексній оцінці хронізації гломерулонефриту у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-1 +
Шифр НБУВ: РА354279

Рубрики:

      
4.

Власенко О.О. 
Комплексна радіонуклідна діагностика порушень ниркової гемодинаміки та функціонального стану нирок при різних клінічних формах гломерулонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.О. Власенко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі проведених досліджень визначено основні особливості порушень ниркового кровотоку та функції нирок за всіх форм захворювання. Визначено, що, всупереч досягненню позитивного ефекту лікування, порушення функції нирок залишаються в 60 % хворих на гострий та у 67,7 % - на хронічний гломерулонефрит. Проведено оцінку радіонуклідних ознак хронізації та прогресування патологічного процесу. На підставі результатів проведених досліджень розроблено алгоритм комплексної радіонуклідної діагностики за різних форм гломерулонефриту в дітей, який визначає порядок застосування методик комплексного обстеження та дає змогу об'єктивно оцінити ефективність лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-4 +
Шифр НБУВ: РА322580

Рубрики:

      
5.

Бельська О.А. 
Особливості діагностики і лікування гломерулонефриту у дітей з оксалатно-кальцієвою гіпероксалурією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.А. Бельська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі сукупності результатів аналізу скринінг-текстів на кальціфілаксію та антикристалоутворюючу здатність сечі до оксалатів кальцію, а також показниками щавелевої кислоти у сечі та добовій екскреції оксалатів з сечею, встановлено тип порушень оксалатного обміну у дітей з гломерулонефритом - оксалатно-кальцієву гіпероксалурію. Частоту реєстрації даної гіпероксалурії визначено залежно від клініко-лабораторних проявів та особливостей перебігу гломерулонефриту у дітей. Виявлено специфічний характер кристалографічних змін сечі з різними клініко-лабораторними варіантами та характером перебігу гломерулонефриту, перебігаючого із супутніми оксалатно-кальцієвими порушеннями. Зазначено, що з числа дітей, хворих на гломерулонефрит визначено групу ризику по оксалатній дезадаптції. Встановлено негативний вплив оксалатно-кальцієвих порушень як одного з важливих неімунних факторів підтримки та прогресування гломерулонефриту. З метою усунення оксалатно-кальцієвої гіперсалурії у дітей з гломерулонефритом розроблено та апробовано засіб лікування, пов'язаний із застосуванням препарату "Ксидіфон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-5 + Р733.696.540.111-5
Шифр НБУВ: РА324326

Рубрики:

      
6.

Хамдан Х.Ф. Хамдан 
Особливості перебігу гломеруло- і тубулоінтерстиціального нефритів, асоційованих з вірусами простого герпесу і цитомегалії, та стану антиоксидантної системи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Х.Ф. Хамдан Хамдан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості перебігу гострого та хронічного гломерулонефритів (ГН) і тубулоінтерстиціального нефритів (ТІН) у асоціації з вірусом простого герпесу (HSV) і цитомегалії (HCMV). Установлено, що інфікованість HSV і HCMV хворих дітей складає 41(59,4 %), а мікст-асоціація HSV і HCMV досягла 22(53,6 %) серед інфікованих дітей. Доведено, що HSV і HCMV не є ведучим критерієм у розвитку конкретного клінічного синдрому або форми нефритів у дітей, за винятком гострого ТІН, за якого інфікованість виявлено в 90,9 % хворих. З'ясованоо, що асоціація ГН і ТІН з HSV і HCMV сприяє тяжкості перебігу захврювання та розвитку низької чутливості до терапії. Визначено, що наявність HSV і HCMV сприяє розвитку оксидативного стресу за рахунок супресії активності антиоксидантних ферментів (каталази, пероксидази, відновленого глутатіону) у дітей, хворих на гострий та гронічний ГН і ТІН. Установлено кореляційну залежність зниження екскреції аміаку та титрових неорганічних кислот від активності антиоксидантних ферментів у дітей, хворих на гострий ТІН, і високого рівня малонового діальдегіду з проявами хронічної ниркової недостатності за хронічних ГН і ТІН. Зазначено, що розроблений спосіб лікування даних дітей противірусними препаратами "Віролекс" і "Реаферон" є найбільш ефективним щодо ліквідації антиоксидантного стресу в порівнянні з використанням вітаміну Е та есенціале.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-37 + Р733.696.540.111-37
Шифр НБУВ: РА325615

Рубрики:

      
7.

Суслова Г.Д. 
Перебіг та наслідки гломерулонефриту у дітей з супутніми стрептококовою та мікоплазмовою інфекціями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / Г.Д. Суслова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нефрології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості діагностики та лікування дітей, хворих на гломерулонефрит (ГН), нефротичний синдром (НС) з супутніми стрептококовою та мікоплазмовою інфекціями. Встановлено найбільш низьку ефективність лікування глюкокортикоїдами та цитостатиками та високу частоту переходу гострого гломерулонефриту в хронічний у хворих з супутньою стрептококовою інфекцією. Доведено необхідність проведення серологічного обстеження дітей, хворих на ГН, НС з метою своєчасної корекції терапії та санації хронічних вогнищ інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-3 + Р733.696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА355847

Рубрики:

      
8.

Латишев Л.Є. 
Роль прозапальних цитокінів у маніфестації та прогресуванні гломерулонефриту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Є. Латишев ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-3 +
Шифр НБУВ: РА353071

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського