Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.712.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Абабкова Г.М. 
Особливості статевого розвитку та структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків при аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.М. Абабкова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну порівняльну оцінку особливостей гормонального гомеостазу, стану внутрішніх статевих органів і структурно-функціональних особливостей кісткової тканини у дівчат-підлітків з аменореями центрального генезу. Висвітлено нові аспекти патогенетичних механізмів розвитку первинної аменореї, зумовлених зниженою секрецією гонадотропних і статевих гормонів на тлі підвищеного рівня соматотропного гормону гіпофізу, що є одним з головних чинників виникнення порушень статевого та фізичного розвитку у дівчат у період становлення репродуктивної функції. На підставі результатів комплексного обстеження з використанням ультрасонографічного моніторингу розвитку внутрішніх геніталій та функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка - піхва встановлено нормативні показники статевого розвитку здорових дівчат за сучасних умов. Уперше описано структурно-функціональні зміни кісткової тканини у дівчат з аменореєю. Визначено певні механізми втрати та формування кісткової тканини, її структурно-функціональні порушення та розвиток остеопенічного синдрому у дівчат з первинною аменореєю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56-37 + Р731.98 +
Шифр НБУВ: РА341400

Рубрики:

      
2.

Бабенко-Сорокопуд І. В. 
Профілактика, діагностика і лікування порушень менструального циклу у дівчат-підлітків з нервовою анорексією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. В. Бабенко-Сорокопуд ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено частоту реєстрації порушення менструальної функції (ПМФ) у дівчат 13 - 18-ти років з ознаками розладу харчової поведінки, такою як нервова анорексія (НА) (2,2 %) на основі матеріалів проведеного анонімного анкетування. Визначено частоту реєстрації спадкової обтяженості психічними захворюваннями (11,6 %) й ускладненого перебігу перинатального періоду (51,7 %), соматоневрологічної (15,9 %) та соматичної захворюваності (хвороби органів травлення - 79,9 %, ЛОР-органів з 37,1 %), внутрішньосімейних проблем (67,4 %), наявності характерологічних особливостей дівчат у виді акцентуацій характеру (95,5 %) та дисгармонійного виховання в сім'ї (85,04 %). Визначено, що гормональні зміни, які відображають регресію нейроендокринних механізмів регуляції репродуктивної функції до препубертатного рівня знаходять відображення в картині ЕЕГ і в ехографії внутрішніх геніталій пацієнток вже на ініціальному етапі нервової анорексії, а за поновлення менструальної функції нейроендокринні порушення регуляції менструальної функції зберігаються, тому пацієнтки, які перенесли НА, є групою ризику щодо поновлення розладів менструального циклу та потебують спостереження. Проведено проспективне комплексне дослідження гормонального фону й ехографічного статусу жіночої статевої системи, функціонального стану головного мозку та сімейного мікроклімату, характерологічних особливостей дівчат з даною патологією. Доведено, що з метою профілактики рецидивів ПМФ дівчата, які перенесли НА повинні знаходитися на диспансерному обліку у гінеколога й у психотерапевта до кінця періоду статевого дозрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56 + Р64.329
Шифр НБУВ: РА379491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського