Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*122 в661.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Демків О.Б. 
Мережева структура соціального капіталу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.Б. Демків ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Висвітлено особливості реконцептуалізації феномену соціального капіталу (СК), визначено його відмінні рівні інтерпретації. Показано вирішальну роль мережевої структури СК для системного бачення даного феномену, висвітлено перспективи застосування мережевого аналізу в практичному дослідженні СК. З'ясовано соціальні та політичні умови, які вплинули на формування теорії СК, розглянуто можливі шляхи адаптації теорії СК до умов сучасного українського суспільства. Розкрито зміст понять організаційної поразки, демодернізації та трансформації ціннісно-нормативної системи у даному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 +
Шифр НБУВ: РА343030

Рубрики:

      
2.

Нікулін В.С. 
Структурування елітних мереж в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.С. Нікулін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічний підхід щодо дослідження еліт у контексті теорій соціального капіталу та мережевого аналізу. На підставі сучасних соціологічних концепцій, що розглядають поняття "капітал", його види та форми, здійснено теоретичну інтерпретацію поняття "еліта" в аспекті визначення обсягу та структури капіталу елітних акторів, згідно з якою еліту певного суспільства складають актори, що володіють таким сукупним капіталом, обсяг і структура якого забезпечує їм домінуюче положення в соціальній ієрархії. Розкрито сутність базового поняття запропонованого теоретико-методологічного підходу - "елітної мережі" як реальної соціальної мережі, яка є структурованим простором неформалізованих взаємодій, що виникають у процесі боротьби за владу та базуються на особистісних безпосередніх контактах, довірі, обміні капіталом і взаємних очікуваннях елітних акторів. Розроблено теоретико-методологічні принципи соціологічного дослідження елітних мереж, уточнено уявлення про механізми їх функціонування. На підставі застосування даного підходу щодо аналізу процесів функціонування та розвитку елітних груп в українському суспільстві виявлено історичні передумови формування елітних мереж у межах радянської номенклатурної еліти. Визначено їх роль у процесах елітних трансформацій в Україні. Встановлено вплив соціального капіталу елітних акторів на формування елітних груп і головні фактори структурування елітних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122 в661.5 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА355271

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського