Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*644*333.73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Бойко О.В. 
Насильство в сім'ї: соціологічний аналіз явища: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Бойко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність використання комплексного підходу до вивчення насильства в сім'ї як соціального явища. Виявлено масштаби його розповсюдженості, розглянуто об'єкт та суб'єкт насильства, а також стратегії їх взаємодії, сукупність об'єктивних та суб'єктивних чинників, що відбивають особливості причинно-наслідкового зв'язку подій, характер соціально-психологічних наслідків такої взаємодії, характер дій, охоплюваних поняттям насильство в сім'ї, особливості сприйняття та реалізації респондентами різноманітних видів насильницьких дій стосовно членів своєї сім'ї. Уперше на підставі вивчення кримінально-статистичної звітності та використання соціологічних методів вимірювання виявлено основні тенденції та можливості організації профілактичної, реабілітаційної та правоохоронної діяльності в сфері протидії насильству в українських сім'ях. Уточнено поняття "насильство в сім'ї" через сукупність певних ознак: форм конфліктної взаємодії, наявності мотиваційного аомпоненту, об'єктивної і/або суб'єктивної ідентифікації дій як таких, що носять насильницький характер, здійснення дій примусового характеру, заподіяння шкоди, відсутності провокуючої поведінки жертви. Наведено дані щодо особливостей ідентифікації насильницьких проявів на повсякденному та професійному рівнях, характеру насильницього впливу на сім'ю, умов насильницької взаємодії, соціальних характеристик агентів насильництва. Розвинуто теоретичні положення про взаємозв'язок між типом сім'ї та поширеністю окремих форм насильства, а також щодо впровадження до системи соціальної роботи моделі фостерних сімей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644*333.73 +
Шифр НБУВ: РА327618

Рубрики:

      
2.

Савчук О.М. 
Соціально-психологічна корекція стану співзалежних жінок, які зазнали насильства в сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Савчук ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи оптимізації та виявлено засоби соціально-психологічної корекції детермінант змін психічного стану співзалежних жінок, які зазнали насильства у сім'ї. Модифіковано тренінг асертивності. Розроблено модель комплексного втручання. Здійснено відбір тестових методик для оцінювання динаміки стану жінок. Проаналізовано зміну показників впевненості у собі, тривожності, самоактуалізації, самооцінки у жінок за умов використання методів корекції. Показано вплив комплексної корекційної програми, яка грунтується на поєднанні індивідуальної та групової взаємодії, на афективну, когнітивну та поведінкову сторони "Я-концепції" жінок. З'ясовано індивідуально-психологічні та методичні детермінанти змін психічного стану жінок. Поглиблено розуміння феномену співзалежності у контексті дисфункціональної моделі сім'ї та деструктивних насильницьких форм міжособистісної взаємодії. Описано персоналістичні типи жінок (рятівний, апатичний, контролюючий, мученицький), які визначають вибір оптимальних шляхів психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.246 + Ю956-99 + С5*332.1*423.21 + С5*644*333.73 +
Шифр НБУВ: РА338313

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського