Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ліпкан А.Г. 
Українське питання в радянсько-польських стосунках 20 - 50-х років XX ст.: військово-історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Г. Ліпкан ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

З'ясовано політику українських і зарубіжних державних і громадсько-політичних структур щодо практики переділу східних кордонів Європи у 1918 - 1923 і 1939 - 1951 рр. Проаналізовано етнополітичні та соціально-демографічні витоки та уроки протистояння українців і поляків після відродження національних держав. Визначено місце та роль українського та польського питань на геополітичній карті Європи напередодні та під час Другої світової війни. Узагальнено роль ОУН та УПА у вирішенні державно-соборної проблеми в аспекті радянсько-польсько-німецьких стосунків. Показано дискримінаційну політику польського еміграційного уряду щодо українських земель у 1940-і роки. Конкретизовано етнополітичні та територіальні претензії Польщі та Росії - СРСР під час переділу європейської карти після Першої та Другої світових війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ) + Т3(4ПОЛ)61-64(4УКР) + Ц35(2)612.411 + Х2(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА324857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Гудь Б.В. 
Українсько-польські конфлікти XIX - першої половини ХХ ст.: етносоціальний аспект: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Гудь ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 34 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив чинників етносоціального характеру на формування та розвиток українсько-польських конфліктів нового та новітнього часу. Доведено, що гострий соціальний конфлікт між українським селянством і польскими землевласниками після поділів Речі Посполитої зберігся не лише в Східній Галичні, що відійшла до Астрійської монархії, але й на землях, включених до складу Російської імперії (Київщині, Волині та Поділлі). Виявлено домінування даного соціального конфлікту до закінчення Української національної революції 1917 - 1921 рр. З'ясовано, що у Східній Галичині українсько-польське протистояння трансформується з етносоціального в етнополітичне від початку XX ст. Встановлено вплив етносоціальних чинників на загострення українсько-польського конфлікту в східних і південно-східних воєводствах Польської держави у 1920 - 1940-х рр. З'ясовано, що внаслідок обставин історичного характеру даний вплив був сильнішим на Волині, слабшим - у Східній Галичині. Встановлено, що апогей українсько-польського протистояння припадає на роки Другої світової війни, зокрема, на теренах Волині, за умов тісної взаємодії соціальних чинників з політичними та релігійними. У перші повоєнні роки етносоціальний конфлікт розв'язано шляхом встановлення нового радянсько-польського кордону та масових переселень українців і поляків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-64(4ПОЛ) + Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА356029

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського