Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Т4(45УКР)26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Корохіна А. В. 
Кераміка бондарихинської культури: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / А. В. Корохіна ; НАН України ; Ін-т археології. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено типологію та класифікацію орнаменту кераміки, одержано попередні дані щодо рецептів формувальних мас. Розглянуто динаміку розвитку бондарихинських керамічних традицій та проведено їх порівняння зі спорідненими культурними типами - студеноцьким і лебедівським. Наведено п'ятиступеневу періодизацію розвитку керамічних традицій бондарихинської культури. За даними аналізу кераміки простежено активну взаємодію бондарихинського населення з культурним оточенням - культурами західної, контактної та східної зон спільноти валикової кераміки, а також півдня Східноукраїнського Полісся. Формування традицій бондарихинського керамічного виробництва розглянуто як процес взаємодії декількох культурних компонентів, передусім, поволзького та верхньодніпровського (мар'янівського). Подібність керамічних комплексів культури та споріднених з нею типів пов'язується зі спільним компонентом їх складання, який вбачається у формуваннях доби пізньої бронзи лісової зони Волзького басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26-415
Шифр НБУВ: РА382098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Махортих С.В. 
Культура та історія кіммерійців Північного Причорномор'я: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / С.В. Махортих ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2008. — 31 с. — укp.

Вперше досліджено культуру та історію кімерійців, що проживали на території Північного Причорномор'я - у степах між Дунаєм і Доном. Систематизовано всі археологічні джерела, відкриті за останні 100 років, визначено вік більшості кімерійських пам'яток. Виділено три періоди кімерійської історії (перша половина IX ст. до н.е., середина IX - перша половина VIII та середина VIII - початок VII ст. до н.е.). Обгрунтовано гіпотезу про соціальну структуру кімерійського суспільства як об'єднання двох ендогамних племен з військовими вождями, релігійною та племінною верхівкою. Господарство кімерійців охарактеризовано як кочове скотарство з зимівниками на березі моря та літівниками на півночі степу. Доведено, що кімерійська культура сформувалась на базі традицій білозерського та постзрубного населення між Дніпром і Передкавказзям на початку IX ст. до н.е. Проаналізовано взаємовідносини кімерійців з населенням Українського лісостепу та Центральної Європи. Особливу увагу приділено вивченню кімерійських походів у країни Давнього Сходу. Здійснено реконструкцію подій кімерійської історії від початку IX ст. до н.е. до VII ст. до н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)263.120.1 +
Шифр НБУВ: РА356025

Рубрики:

      
3.

Лисенко С.С. 
Прикраси населення України доби пізньої бронзи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.С. Лисенко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше зібрано та систематизовано інформацію про всі прикраси доби пізньої бронзи, що походять з України, розроблено їх типологію. Зібрано інформацію про всі закриті комплекси, в яких були знайдені прикраси, здійснено спробу відтворення елементів костюмного комплексу давнього населення на підставі вивчення взаємосполучення та розміщення прикрас у похованнях. Розглянуто костюмний комплекс населення різних регіонів України у різні періоди доби пізньої бронзи. Виокремлено етнографічні особливості різних культурних утворень. Простежено взаємозв'язок між регіонами на підставі особливостей вбрання. Проведено вивчення у похованнях різних категорій прикрас та їх взаємосполучення. Виділено два головні масиви використання різних категорій прикрас під час проведення поховального обряду: Західний ("Правобережний") та Східний ("Лівобережний").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА343474

Рубрики:

      
4.

Санжаров С.М. 
Східна Україна на рубежі середньої-пізньої бронзи: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / С.М. Санжаров ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження понад 2 000 поховань та 115-ти поселень катакомбної та абашевської спільнот. Доведено, що на етапі закінчення доби середньої бронзи еволюційний розвиток пізньокатакомбної культурно-історичної області, зазнавши змін внаслідок зовнішнього абашевського впливу, перейшов до фінальної стадії та продукував витоки посткатакомбних утворень. Встановлено, що датою перших контактів місцевих пізньокатакомбних племен з мігруючим доно-волзьким абашевським населенням розвинутого етапу є XXII ст. до н.е., після яких відбувалися культурно-історичні процеси у межах фінальнокатакомбних (бабинських), пізньоабашевських і фінальноабашевських формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА350291

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського