Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Т497$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Фомін М.В. 
Поховальна традиція та обряд у візантійському Херсоні (IV - X ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.В. Фомін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію формування й розвитку християнського похоронного обряду й традиції пізньоантичного - ранньовізантійського Херсонеса - Херсона. Охарактеризовано пізньоантичні та ранньосередньовічні поховання за межами міста та на його території. Наведено морфологію та типологію поховальних споруд Херсонеса - Херсона IV - X ст. На підставі аналізу трунних комплексів заміських та внутрішньоміських цвинтарів, археологічних знахідок та письмових джерел реконструйовано ранньохристиянський поховальний обряд і пов'язані з ним традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)432.189.2Х + Т497
Шифр НБУВ: РА370684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мисько Ю.В. 
Язичницькі та християнські старожитності Верхнього Попруття і Середнього Подністров'я VIII - першої половини XIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Ю.В. Мисько ; НАН УкраїниЮ Ін-т археології. — К., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу археологічних джерел відтворено цілісну узагальнюючу картину розвитку релігійних уявлень слов'яно-руського населення Верхнього Попруття і Середнього Подністров'я протягом VIII - першої половини XIII ст. Всебічно досліджено язичницькі та християнські старожитності регіону (культові об'єкти і споруди, могильники, житла, окремі категорії знахідок тощо). Систематизовано відомі на сьогодні дані про язичницькі та християнські археологічні пам'ятки і знахідки. Визначено та класифіковано язичницькі культові об'єкти, з'ясовано час проникнення і ступінь поширення християнської релігії у межах даної території. Значну увагу приділено проявам синкретичних релігійних вірувань у матеріальній і духовній культурі давньоруського населення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т497 + Т4(237УКР)-7 +
Шифр НБУВ: РА324056

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського