Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (40)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У.в3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Артюх В. М. 
Дієслівні об'єктні словосполучення англомовної економічної терміносистеми (структурно-семантичний та функціональний аспекти): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. М. Артюх ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше на матеріалі економічної лексики здійснено систематизацію та моделювання термінологічних дієслівних об'єктних словосполучень. Проведено комплексний аналіз основ дієслів, які утворюють термінологічні дієслівні об'єктні словосполучення з урахуванням структурно-семантичних та етимологічних позицій. Розкрито лексико-семантичні особливості термінологічних дієслівних об'єктних словосполучень. Виявлено лексико-семантичні групи, наявність антонімії, синонімії, полісемії, що підтверджує загальну тенденцію термінів щодо функціонального варіюванння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-220 + Ш143.21-34:У + У.в3
Шифр НБУВ: РА375257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вінарєва О.В. 
Структурний, семантичний і прагматичний аспекти англомовних торгових назв (на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет): Автореф. дис... канд. філол наук: 10.02.04 / О.В. Вінарєва ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на матеріалі веб-сайтів мережі Інтернет досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості англомовних торгових назв. Уточнено зміст поняття "торгова назва" та встановлено статус даних ономастичних одиниць у лексико-семантичній структурі сучасної англійської мови. Досліджено та систематизовано мовні та позамовні функції англомовних торгових назв, виявлено головні джерела їх виникнення й описано продуктивні моделі та шляхи творення, показано специфіку процесів номінації. Визначено лексико-семантичні особливості даного класу ономастичних одиниць та встановлено їх здатність переходити у клас загальних назв. Розглянуто прагматичний потеціал торгових назв за умов використання рекламного слогану. Доведено, що успішне функціонування та вплив на адресата ономастичних одиниць залежать від їх структурних, семантичних та прагматичних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + У.в3 +
Шифр НБУВ: РА335801

Рубрики:

      
3.

Рибачок С.М. 
Термінологічна лексика як засіб когезії англомовного економічного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.М. Рибачок ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено когезійно-когерентний потенціал термінологічної лексики в економічних текстах в аспекті когнітивно-комунікативної й антропоцентричної парадигми мовознавства. Визначено дискурсивний статус категорії когезії та когерентності, виявлено й описано лінгвокогнітивні та лінгвопрагматичні механізми її реалізації в дискурсі. На підставі вивчення економічного дискурсу як лінгвосоціокультурної взаємодії суб'єктів економічної діяльності здійснено системний аналіз когезійних засобів термінологічної лексики в лексико-семантичному, синтаксичному та функціональному аспектах. На підставі дискурсивного дослідження різних жанрів економічних текстів визначено механізм функціонування термінологічної лексики у даному контексті, спрямований на досягнення фахових і комунікативних цілей. Встановлено, що функціонування термінів визначається прагмасемантичними настановами економічного тексту та вибором когезійних засобів для адекватної репрезентації його формально-змістової цілісності. З'ясовано вплив соціокультурних та ідіостильових факторів у процесі трансферу інформації в економічному дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + У.в3 +
Шифр НБУВ: РА336301

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського