Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (96)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч510.911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шевченко І.М. 
Лікарський контроль за спортсменками, які займаються складнокоординаційними видами спорту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / І.М. Шевченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено медичні критерії управління спортивним тренуванням юних спортсменок, що займаються художньою гімнастикою, стрибками на батуті та бадмінтоном. У динаміці занять спортом виявлено ретардацію темпів біологічного розвитку, яка найбільш виражена у гімнасток. У спортсменок встановлено більш пізній вік появи менархе у порівнянні з контрольною групою та порушення менструального циклу, а також непрямі ознаки гіпоестрогенії та гіперандрогенії. З'ясовано, що заняття спортом сприяють зростанню рівня статодинамічної стійкості вестибулярного аналізатора. За даними варіабельності серцевого ритму у спортсменок зареєстровано перевагу тонусу парасимпатичної нервової системи, що свідчить про економізацію серцевої діяльності, а також виявлено ознаки вегетативної дезадаптації до фізичних навантажень. Обгрунтовано доцільність проведення корекції симптомів вегетативного дисбалансу за допомогою індивідуально підібраних музичних творів з урахуванням типу темпераменту та рівня тривожності. Показано позитивний вплив даних засобів на оптимізацію регуляції серцевого ритму та нормалізацію рівня реактивної тривожності у спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911 +
Шифр НБУВ: РА352978

Рубрики:

      
2.

Фетісова В.В. 
Лікарський контроль при відновних фізичних тренуваннях висококваліфікованих плавців після гострих респіраторних захворювань: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / В.В. Фетісова ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто можливості використання відновних велоергометричних тренувань висококваліфікованих плавців з урахуваннням їх індивідуальної толерантності до фізичного навантаження з метою прискорення фізичної та спортивної реабілітації після гострих респіраторних захворювань. Досліджено вплив гострих респіраторних захворювань на функціональний стан і рухові можливості висококваліфікованих плавців з урахуванням чинників віку, статі та спортивної кваліфікації. На підставі дослідження морфофункціональних показників, толерантності до фізичного навантаження, аеробної продуктивності, стану зовнішнього дихання, стійкості до гіпоксії та біоелектричної активності серця, а також лікарсько-педагогічних спостережень розроблено й апробовано нову методику велоергометричних тренувань з урахуванням індивідуальної толерантності до фізичного навантаження висококваліфікованих плавців, які перенесли гострі респіраторні захворювання, на ранніх строках після медичного допуску до тренувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911 + Р514.31 +
Шифр НБУВ: РА362118

Рубрики:

      
3.

Ровний В.А. 
Сенсорні кореляти рухової діяльності спортсменів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.А. Ровний ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше виявлено, що рівень активності сенсорних систем залежить від спортивної спеціалізації та рівня спортивної майстерності. Доведено, що дані системи узгоджуються не тільки за фукціональними можливостями, а й за окремими функціями. Установлено допустимі межі варіабельності сенсорних функцій та їх взаємозв'язків, амплітуда варіабельності може збільшуватися та виходити за допустимі межі залежно від спрямування й інтенсивності навантажень. Визначено, що в управлінні рухами беруть участь різні сенсорні функції, які позачергово відіграють провідну роль. З'ясовано, що з накопичуванням стомлення провідну роль можуть відігравати не одна, а декілька сенсорних функцій. Наведено дані про загальні закономірності управління рухами людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01 + Ч510.911.8 +
Шифр НБУВ: РА338861

Рубрики:

      
4.

Аль Хамі Ібрагім 
Фізична реабілітація спортсменів-ігровиків з остеохондрозом шийно-грудного відділу хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Аль Хамі Ібрагім ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Захищається система реабілітації проявів остеохондрозу грудного та шийного відділів хребта у спортсменів-ігровиків високої кваліфікації, яка охоплює мануальну терапію, масаж та лікувальну фізкультуру, а також результати інструментального виявлення названих порушень і контролю ефективності реабілітації методами міотонометрії, реографії та стабілографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911.7

Рубрики:

      
5.

Земцова В.Й. 
Фрактальний аналіз серцевого ритму у спортсменів: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.Й. Земцова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення системи комплексного контролю за станом функцій спортсменів під час тренувань і змагань шляхом використання фрактального аналізу їх серцевого ритму. Встановлено, що показники фрактальної структури серцевого ритму закономірно змінюються залежно від рівня кваліфікації спортсменів, а також під впливом тестувальних, тренувальних і змагальних навантажень. Визначено, що показники фрактальної структури кардіоритму та варіаційної пульсометрії за Р.М.Баєвським характеризують різні сторони стану функцій організму спортсменів, один з яких можна використовувати для прогнозування спортивної працездатності за наявності ознак відхилення від нормального стану функцій. Проаналізовано показники фрактальної структури серцевого ритму в спортсменів у віковому аспекті, визначено збільшення Hurst-індексу зі зростанням віку - від підліткового до дорослого періоду. Відмічено, що значення даного показника у процесі інволюції знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911.1
Шифр НБУВ: РА316402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського