Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.115$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Ель Фарран Салах 
Вплив масажу на відновлення переферійного кровообігу після тренувальних навантажень у кваліфікованих бігунів на середні дистанції: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ель Фарран Салах ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.560-92

      
2.

Гаврилін В.О. 
Вплив фізичних навантажень на віковий склад та метаболічний статус червонокрівців периферійної крові спортсменів, які займаються бігом на середні дистанції: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.О. Гаврилін ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив фізичних навантажень змагального періоду на кількість, віковий склад і метаболічний статус червонокрівців периферичної крові спортсменів-бігунів на середні дистанції. Визначено віковий склад червонокрівців цієї крові у практично здорових нетренованих осіб і у спортсменів у змагальному періоді. Виділено 5 вікових груп червонокривців. Визначено частку кожної з груп у їх загальній структурі. Установлено активність процесів перекисного окиснення ліпідів, ферментів системи антиокиснювального захисту, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, лактатдегідрогенази та її фракції, енергетичний потенціал у вікових групах червонокрівців нетренованих осіб і спортсменів залежно від їх спортивної кваліфікації у динаміці змагального періоду. Виявлено особливості впливу фізичних навантажень на зміни загальної кількості червонокривців та їх вікових фракцій, а також на кислотну резистентність. Показано, що фізичні навантаження сприяють розвитку відмінних за інтенсивністю метаболічних порушень у клітин різних вікових груп. Установлено, що внаслідок переважання у периферичній крові спортсменів високої кваліфікації юних, молодих і зрілих-1 червонокрівців негативний вплив фізичних навантажень даного контингенту спортсменів на метаболізм червонокрівців є менш виразний, ніж у бігунів-розрядників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА358349

Рубрики:

      
3.

Диба Т.Г. 
Ефективність використання інтервального гіпоксичного тренування у легкоатлетів-бігунів при спортивних навантаженнях анаеробної гліколітичної спрямованості: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Т.Г. Диба ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив штучного гіпоксичного тренування на загальну та спеціальну працездатність висококваліфікованих спортсменів, зокрема легкоатлетів-бігунів на 200 м та 400 м. Розроблено новий режим вдихання гіпоксичних газових сумішей в процесі підготовки легкоатлетів-бігунів на дистанції 200 м і 400 м для застосування на спеціально-підготовчому етапі річного циклу підготовки. Доведено ефективність адаптації організму до роздільного впливу гіпоксії, зокрема до зниження парціального тиску кисню у повітрі, що вдихається, а також навантаження на стан функціональної системи дихання, на анаеробну гліколітичну продуктивність і працездатність легкоатлетів-бігунів на дистанції 200 м і 400 м високої кваліфікації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.551-5
Шифр НБУВ: РА317879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Ільяшенко 
Комплексне застосування педагогічних та медико- біологічних засобів відновлення у підготовці кваліфікованих бігунів на середні дистанції: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Олександр Миколайович Ільяшенко ; Національний ун-т фізичного виховання та спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561-511
Шифр НБУВ: РА308637

Рубрики:

      
5.

Караулова С.І. 
Оптимізація фізичного стану бігунів на середні дистанції як фактор підвищення ефективності тренувального процесу в системі багаторічного спортивного вдосконалення: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.І. Караулова ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено провідні взаємозв'язки між інтегральними показниками фізичного стану спортсменів і результатами в бігу на 800 м і 1 500 м. Запропоновано програму планування тренувальних навантажень, що враховує особливості динаміки фізичного стану спортсменів і характер взаємозв'язку його окремих компонентів з рівнем спортивних результатів в бігу на середні дистанції та спрямована на оптимізацію фізичного стану легкоатлетів і підвищення ефективності тренувального процесу. Доповнено наукові уявлення щодо фізіологічних змін в організмі легкоатлетів у тренувальному процесі з використанням авторської програми планування тренувального навантаження, що сприяє зниженню ступеня функціональної напруги механізмів регуляції серцевого ритму, підвищенню стійкості організму спортсменів до умов гіпоксії та його переходу на більш сприятливий тип регуляції серцевої діяльності. Розширено теоретичні дані щодо фізичного стану бігунів 13 - 23-х років у підготовчий період тренувального процесу з використанням сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "ШВСМ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.5 +
Шифр НБУВ: РА369688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Самоленко Т.В. 
Особливості багаторічної підготовки висококваліфікованих спортсменок до олімпійських ігор і чемпіонатів світу з бігу на середні та довгі дистанції (за даними автоексперименту): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / Т.В. Самоленко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто дані щодо обсягу та структури індивідуальної змагальної діяльності, темпів приросту та стабільності спортивних результатів. Підтверджено ефективність поступової зміни діапазону змагальних дистанцій. Установлено наявність індивідуальної, стабільної за тривалістю, фази розвитку спортивної форми. Виявлено відмінності коефіцієнтів відповідності спортивних результатів у спортсменок-бігунів на середні та довгі дистанції, які мають різну структуру підготовки. Вивчено склад тренувальних засобів, специфіку розподілу узагальнених і парціальних обсягів навантажень. Установлено індивідуальні моделі тренувального процесу у циклах різної тривалості, зокрема, на етапах гірської, а також безпосередньої підготовки до змагань. Вивчено ступінь впливу різних засобів підготовки на спортивний результат у бігу на дистанції 800, 1 500 і 3 000 м.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115 +
Шифр НБУВ: РА352241

Рубрики:

      
7.

Палатний І.А. 
Порівняльна ефективність тренування бігунів на довгі та середні дистанції в умовах низькогір'я (1000 - 1300 м над рівнем моря) і рівнинної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / І.А. Палатний ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено особливості адаптації бігунів до клімато-географічних умов низькогір'я на базі вивчення динаміки окремих показників кардіореспіраторної системи в стані спокою та виконання стандартного, достатньо напруженого фізичного (бігового) навантаження. Вивчено вплив застосування в низькогір'ї тренувальних навантажень, переважно аеробного та аеробно-анаеробного характеру, на динаміку спеціальної витривалості й силових здібностей у бігунів на середні та довгі дистанції. Визначено порівняльну ефективність тренування бігунів за умов низькогір'я та рівнинної підготовки на підставі виявлених розходжень у прирості спеціальної витривалості та її компонентів (функціональних можливостей, анаеробної витривалості, силових здібностей і показників технічної підготовки). Вивчено динаміку спеціальної витривалості та її компонентів у період реакліматизації в бігунів, які тренувалися в низькогір'ї, і тих, що готувалися за рівнинних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561-5 + Ч517.115.571-5 +
Шифр НБУВ: РА325803

Рубрики:

      
8.

Свищ Я. С. 
Розвиток швидкісно-силових якостей легкоатлетів-спринтерів із застосуванням штучної гіпоксії: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Я. С. Свищ ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Уперше доведено, що триваліше (більше ніж вісім мікроциклів) застосування штучної гіпоксії не викликає подальше зростання наведених даних. Виявлено, що експрес-застосування штучної гіпоксії сприяє суттєвішому прояву швидкісно-силових якостей, підвищує фізичну працездатність легкоатлетів-спринтерів, які раніше регулярно (протягом підготовчого періоду) використовували штучну гіпоксію, ніж у тих спортсменів, які застосували її вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.55 + Ч516.821.5
Шифр НБУВ: РА380486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Степаненко Д.І. 
Структура та напрями удосконалення фізичної і технічної підготовленості бігунів на короткі дистанції різної кваліфікації: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Д.І. Степаненко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено й експериментально перевірено програму диференційованого удосконалення спеціальної фізичної та технічної підготовки бігунів на короткі дистанції III - II спортивних розрядів шляхом цілеспрямованого застосування спеціальних вправ, які за структурою рухів відповідають особливостям техніки бігу на 100 м. Виявлено значущі чинники у структурі фізичної та технічної підготовки спринтерів різних кваліфікаційних груп. Уперше виявлено ступінь реалізації фізичної підготовки спринтерів різної кваліфікації в основних кінематичних параметрах техніки бігу на цілісній дистанції (100 м). Удосконалено систему етапного контролю рівня фізичної та технічної підготовки спринтерів різної спортивної кваліфікації. Підтверджено наукові дані щодо відмінностей у структурі фізичної та технічної підготовки бігунів на короткі дистанції різної кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115 +
Шифр НБУВ: РА360299

Рубрики:

      
10.

Литвиненко 
Удосконалення техніки рухових дій кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються в шорт-треку: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Юрій Вікторович Литвиненко ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.7
Шифр НБУВ: РА359377

Рубрики:

      
11.

Бірюк С.В. 
Формування ритму бігу з бар'єрами у хлопців 13 - 15 років на етапі початкової спортивної спеціалізації: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.В. Бірюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено покрокові кінематичні характеристики спринтерського та бар'єрного бігу, а також бігу за стандартних та полегшених умов у хлопців 13 - 15 років. Виявлено відмінності формування ритму бігу з бар'єрами у кваліфікованих спортсменів та підлітків - бар'єристів 13 - 15 років. Розроблено й експериментально обгрунтовано методику формування ритмової структури бар'єрного бігу на відповідному рівні фізичної підготовки юних спортсменів. Наведено критерії оцінки ефективності загального ритму бар'єрного бігу в юних спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.651-521
Шифр НБУВ: РА314643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Еделев О.С. 
Формування структури функціональної підготовленості юних бігунів на середні дистанції в річному циклі тренування: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання: 24.00.01 / О.С. Еделев ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше виявлено залежність динаміки структури функціональної підготовки бігунів на середні дистанції віком 15 - 16 років у процесі цілорічного тренування від характеру його планування. Установлено вплив тривалості етапів річного циклу тренування на характер і спрямованість формування структури функціональної підготовки. Показано, що існує певна фазовість у формуванні її структури незалежно від варіанта побудови цілорічного тренування. Доведено необхідність контролю виявленої ефективності різних варіантів для формування індивідуальної структури функціональної підготовки бігуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561-52 +
Шифр НБУВ: РА328996

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського