Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.177$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Богуславська В.Ю. 
Вдосконалення фізичної підготовленості веслувальників на байдарках при застосуванні різних режимів тренувань на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Ю. Богуславська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено програми тренувальних занять з веслування на байдарках з урахуванням функціональної підготовленості спортсменів для цілеспрямованого стимулювання аеробних та анаеробних процесів енергозабезпечення у веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Досліджено вплив тренувань за розробленими програмами на фізичну та функціональну підготовленість, а також на результати подолання змагальних дистанцій веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено, що незалежно від статі спортсменів тренування у змішаному режимі енергозабезпечення (аеробно-анаеробному й анаеробно-аеробному) більш ефективні, ніж тренування в аеробному режимі енергозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6 +
Шифр НБУВ: РА368532

Рубрики:

      
2.

Лаврикова О.В. 
Вікова динаміка особливостей функціонування серцево-судинної системи людини при циклічних фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Лаврикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни серцево-судинної системи за циклічних фізичних навантажень та встановлено базові закономірності адаптаційних змін морфо-функціональних показників серця в онтогенезі у спортсменів під час заняття спортом, у яких тренувальний процес направлений на витривалість. Виявлено зміни: вікові морфологічні та функціонального стану структур серця у спортсменів віком 14 - 22-х років циклічних видів спорту. Наведено порівняльні характеристики вікових мофрофункціональних змін серця у спортсменів і нетренованих осіб. Виявлено морфометричні особливості діяльності серця та зміни показників центральної гемодинаміки за важких фізичних навантажень. Вивчено вікові та статеві особливості інтракардіальної гемодинаміки, морфофункціональні зміни лівого шлуночку серця та механізми регуляції серцевої діяльності у спортсменів, що займаються циклічними видами спорту у процесі адаптації організму до фізичних навантажень, направлених на розвиток витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.504 + Р731.90 +
Шифр НБУВ: РА339538

Рубрики:

      
3.

Ладика П.І. 
Координаційні здібності як передумова технічної підготовки веслувальників-початківців: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / П.І. Ладика ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено спеціальну програму удосконалення координаційних здібностей веслувальників на етапі початкової підготовки. Визначено рівень розвитку та структуру координаційних здібностей спортсменів. Розроблено систему оцінки рівня їх розвитку у веслувальників різного рівня підготовки. Запропоновано ефективні засоби та методичні прийоми розвитку координаційних здібностей веслувальників на етапі початкової підготовки. Обгрунтовано педагогічні умови реалізації запропонованої програми удосконалення координаційних здібностей веслувальників на етапі початкової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.151.2 +
Шифр НБУВ: РА353264

Рубрики:

      
4.

Флерчук В.В. 
Орієнтація спортсменів на різні змагальні дистанції на етапі спеціалізованої базової підготовки (на прикладі веслування на каное): автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / В.В. Флерчук ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено дані щодо особливостей етапу спеціалізованої базової підготовки у веслуванні на каное, відбір і орієнтацію спортсменів до роботи різної спрямованості на основі урахування морфологічних, функціональних і психофізіологічних характеристик. Розроблено модельні характеристики змагальної діяльності та підготовленості каноїстів. Проаналізовано педагогічні тести, що мають високу кореляційну залежність з даними характеристиками, за реальних умов тренувальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.7
Шифр НБУВ: РА373021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Матвієнко І.С. 
Педагогічні технології відбору дітей на етапі початкової підготовки у веслуванні на байдарках і каное: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / І.С. Матвієнко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито підхід формування педагогічної технології відбору на початковому етапі за сучасних умов розвитку олімпійського спорту, який базується на концепції особистісно-орієнтованого навчання та виховання, принципі врахування індивідуальних особливостей, природних задатків, обдарування учнів і взаємозв'язку шкільного спорту та спорту вищих досягнень відповідно до програмно-нормативних документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6/7
Шифр НБУВ: РА372828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Очеретько Б.Є. 
Передумови збереження досягнень і тривалість спортивної кар'єри у веслуванні академічному: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Б.Є. Очеретько ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст та особливості етапу збереження досягнень спортсменів, які спеціалізуються на веслуванні академічному. Наведено загальну характеристику та визначено вплив комплексу педагогічних, медико-біологічних, психологічних, соціально-побутових та економічних чинників збереження високих досягнень веслувальників. Встановлено, що подовження спортивної кар'єри у веслуванні академічному пов'язано зі створенням певних моральних і матеріальних стимулів за умови врахування деяких особливостей підготовки спортсменів-веслувальників на завершальних етапах багаторічного спортивного вдосконалення, зокрема, особливої ролі технічної та функціональної підготовки, що досягається спортсменом протягом попередніх етапів тренування; переорієнтування цільової спрямованості, змісту та частки змагальної підготовки кваліфікованих веслувальників у річному циклі; оптимального віку досягнення кваліфікаційних рівнів і спортивних знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177 +
Шифр НБУВ: РА358382

Рубрики:

      
7.

Спичак Н. П. 
Реалізація функціональних можливостей кваліфікованих веслувальників-байдарочників на різних змагальних дистанціях: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Н. П. Спичак ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Визначено вплив факторів функціональної підготовленості для підвищення здатності до реалізації функціональних можливостей спортсменів-лідерів на змагальних дистанціях різної тривалості. Встановлено ергометричні параметри роботи реалізації функціональних можливостей та підготовленості кваліфікованих спортсменів-веслувальників, їх вплив на рівень реалізації функціональних можливостей та ефективність змагальної діяльності на різних змагальних дистанціях. Результати досліджень впроваджено в навчально-тренувальний процес збірної команди України з веслування на байдарках і каное.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6
Шифр НБУВ: РА372246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Русанова О.М. 
Режими тренувальних навантажень, спрямовані на розвиток стійкості реакцій аеробного енергозабезпечення у кваліфікованих спортсменів у веслуванні академічному: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.М. Русанова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано режими тренувальних навантажень для розвитку стійкості реакцій аеробного енергозабезпечення, підвищення рівня працездатності веслярів у процесі подолання другої половини змагальної дистанції. Визначено модельні характеристики та типологічні особливості стійкості реакцій аеробного енергозабезпечення, що є підгрунтям для формування спеціалізованої спрямованості тренувального процесу кваліфікованих спортсменів у веслуванні академічному. За результатами проведених досліджень удосконалено спеціалізовані засоби тренування, спрямовані на розвиток стійкості реакцій аеробного енергозабезпечення за умов навантажень субмаксимальної потужності в циклічних видах спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177 +
Шифр НБУВ: РА363304

Рубрики:

      
9.

Дяченко А.Ю. 
Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.Ю. Дяченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано системний підхід до вдосконалення спеціальної витривалості як найбільш важливого компонента підготовки кваліфікованих спортсменів. На підставі узагальненого наукового аналізу визначено напрямки підвищення ефективності тренувального процесу на засадах збільшення спеціалізованості системи планування, контролю, моделювання, добору й оцінки перспективності спортсменів і уточнення цільової спрямованості системи тренувальних впливів. Проаналізовано компоненти спеціальної витривалості веслярів, якими є потужність, кінетика, стійкість реакцій, а також високоспеціалізовані узагальнені прояви функціональної готовності, яка визначає високий рівень розвитку мобілізаційних можливостей спортсменів і механізмів компенсації втоми організму у процесі напруженого навантаження. Відзначено, що їх нормативні та змістовні (за типом функціональних реакцій) розходження на старті, у середині і на другій половині дистанції складають змістовне підгрунтя критеріїв формування цільових настанов для спеціалізованої спрямованості засобів спеціальної функціональної підготовки. Ці дані можуть бути одержані в результаті використання удосконаленої системи оцінки компонентів спеціальної витривалості веслярів, яка базується на реєстрації показників реакцій за використання спеціальних тестових завдань, що моделюють фрагменти змагальної дистанції чи умови реалізації визначених компонентів спеціальної витривалості. Дана система дозволяє оцінити відносно знижені сторони підготовки та визначити нормативні параметри навантаження для спрямованого розвитку компонентів спеціальної витривалості. На підставі комплексного аналізу проявів спеціальної витривалості розроблено новий клас засобів тренування реалізаційного характеру. Запропоновано систему використання засобів удосконалення спеціальної витривалості на підставі цілеспрямованого вдосконалення головних компонентів функціональної підготовки, які визначають спеціальну працездатність кваліфікованих спортсменів у процесі подолання дистанції. Сформульовано принципи подальшого вдосконалення підходів до розвитку спеціальної витривалості у ряді видів спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.5.151.1 +
Шифр НБУВ: РА340863

      
10.

Го Пенчен 
Удосконалення силової витривалості кваліфікованих спортсменів у веслуванні на каное в підготовчому періоді підготовки: автореф. дис. ... канд наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Го Пенчен ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано програму розвитку силової витривалості (СВ) кваліфікованих гребців на каное з урахуванням явища переносу рухових якостей (ЯПРЯ) від неспецифічної до специфічної роботи в човні. Виділено три стадії формування СВ веслувальників на каное з урахуванням ЯПРЯ, зокрема, перша - формування особистісних силових можливостей веслувальників на каное, розвиток силового потенціалу; друга - розвиток СВ з урахуванням вимог спеціальної витривалості веслування на каное; третя - підвищення дієздатності спортсменів до реалізації потенціалу СВ за природних умов тренувальної діяльності веслувальників на каное. Розроблено програму з трьома ударними та відновлювальними мікроциклами, зокрема, планування ударних мікроциклів засновано на зміні об'ємі вправ, поступового збільшення глибини впливу навантажень і цільової спрямованості занять з послідовним розв'язанням задач - перший мікроцикл; тренувальних занять (ТЗ) з різноспрямованими засобами - другий мікроцикл; ТЗ з паралельним рішенням задач - третій мікроцикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.7 + Ч511.485.3
Шифр НБУВ: РА372748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Жирнов О.В. 
Удосконалення техніки веслування кваліфікованих байдарочників на основі моделювання кінематичної структури рухів: автореф. дис... канд. з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / О.В. Жирнов ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено достовірні розходження в кінематичній структурі техніки веслування на човнах старої і нової конструкції, а також у кінематичній структурі техніки рухових дій у кваліфікованих байдарочників і ведучих спортсменів світу на човнах нової конструкції. Наведено оптимізовану методику вдосконалювання техніки веслування у змагальному періоді за рахунок збільшення кількості годин, відведених для технічної підготовки, вдосконалення окремих елементів технічних дій кваліфікованих байдарочників і використання контролю за кількісними показниками кінематичної структури веслувальних рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177 +
Шифр НБУВ: РА361230

Рубрики:

      
12.

Чичкан О.А. 
Фізична підготовка веслувальниць на байдарках на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.А. Чичкан ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Одержано дані про структуру статистичних взаємозв'язків спортивної результативності веслувальниць на байдарках і показників їх загальної та спеціальної фізичної підготовки для різних кваліфікаційних груп. Розширено та доповнено знання щодо модельних характеристик зазначеної підготовки. Визначено головні компоненти загальної та спеціальної фізичної підготовки у структурі тренованості веслувальниць. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено методологію розробки програми диференційованої фізичної підготовки 12 - 14-річних веслувальниць на її попередньому базовому етапі з урахуванням індивідуальних профілів підготовки та модельних характеристик структури підготовки більш кваліфікованих веслувальниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.615-11 +
Шифр НБУВ: РА329843

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського