Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч771.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Руденко С. Б. 
Музейна пам'ятка: соціокультурна сутність та місце в системі історико-культурних цінностей: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / С. Б. Руденко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розроблено періодизацію розвитку наукової думки про різні аспекти соціокультурної сутності музейних памяток (МП) та їх місця в системі історико-культурних цінностей. Запропоновано нові підходи до природних класифікацій матеріальних історико-культурних пам'яток. В основу розподілу нерухомих пам'яток покладено територіально-топографічний принцип, а рухомих - інституційний. Зазначено, що суттєвими ознаками для розробки класифікацій МП є соціокультурні особливості їх допам'яткового побутування. Рокрито поняття "пам'ятка" та "музейна пам'ятка", запропоновано дефініції, які включають сутнісні характеристики об'єктів (особливості фіксації історичної пам'яті, автентичність, просторові зв'язки, інформаційно-комунікаційне використання). Встановлено, що поняття "рухома" та "нерухома" пам'ятки не залежать від розмірів об'єкта та можливості його переміщення у просторі. Основним критерієм поділу визначено просторові зв'язки пам'яток. Виявлено соціокультурні функції МП (джерельно-наукова, освітньо-виховна, соціалізуюча, культурно-орієнтаційна, ідеологічна, естетична, рекреаційно-дозвіллєва) та розкрито їх зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.0
Шифр НБУВ: РА378886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського