Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (107)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш103.10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Карпенко У.О. 
Концептний зміст фрейму "Збройне протистояння" у російській культурно-мовній традиції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / У.О. Карпенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено концепти у структурі фрейму "Збройне протистояння" російської культурно-мовної традиції. Уточнено первісне значення слова "концепт", етапи та підходи до його вивчення, структуру, а також проаналізовано наявні у сучасній науці визначення цього феномену та поняття концептосфери. Здійснено відмежування концепту від суміжних понять і термінологічних синонімів. На підставі аналізу теоретичних даних виведено три антиномії концепту. Обгрунтовано фреймовий підхід до аналізу концептів. Виявлено понятійні значення та з'ясовано зміст концептів ядра фрейму "Збройне протистояння" - позиції ім'я дії (сформованої концептами "Война", "Бой", "Сражение", "Битва", "Брань", "Поединок", "Набег"), а також визначено концептне наповнення периферійних фреймових позицій актант-суб'єкт ("Воин", "Герой", "Товарищ", "Молодец", "Брат", "Сын"), актант-об'єкт ("Враг"), мотив ("Родина", "Мир", "Победа", "Свобода", "Слава", "Месть"), властивості антанта ("Отвага", "Смелость", "Удаль", "Мужество"). За допомогою зіставлення виведених значень з англійським та італійським матеріалом виявлено типові та специфічні для російської культури концепти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10 + Ш103.10 + Ш103.10
Шифр НБУВ: РА342031

Рубрики:

      
2.

Труб В.М. 
Особливості декодування значень лексики і висловлення (цільові, модальні, темпорально-просторові та оцінні аспекти): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / В.М. Труб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано семантичні явища на глибинному рівні з урахуванням логічних, когнітивних, семантико-синтаксичних аспектів мовної одиниці згідно з сучасними вимогами до рівня досліджень у світовій практиці семантичного аналізу. Запропоновано семантичний опис цільової діяльності - розмежування різних типів бажання, вираженого предикатами волевиявлення. Проведено системний семантичний аналіз лексики цілеспрямованої діяльності, зокрема пошукової. Роглянуто семантичні властивості речень з модальними предикативами можна і "не можна", які у сполученнях з протилежними видовими дієслівними формами реалізують відповідно потенційне та "правове" значення. Виявлено співвідношення між презумпцією та асерцією у реченнях з ментальними предикатами знання, думки та віри, проаналізованих у аспекті вираження ними вірогідності ситуації, позначеної різними видами пропозиціональних актантів. Проведено семантичний аналіз речень з одиницями різних граматичних класів, об'єднаних темпоральними та просторовими значеннями. Показано реальне співвідношення між різними типами поверхневих речень, що містять темпоральні частки, та їх глибинними структурами. Досліджено прикметники з темпоральними та просторовими значеннями, а також притаманну їм властивість "емпатії" та характер сполучуваності з іменниками. Розглянуто різноманітний мовний матеріал, який вивчено у контексті вираження дискретного та шкалярного оцінного значення. Виявлено параметри, важливі для семантичної інтерпретації оцінної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10 + Ш103.10
Шифр НБУВ: РА356851

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського