Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-212.74$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кушнірик А.В. 
Модальні частки в сучасній англійській мові (сполучуваність, парадигматика та вживання): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Кушнірик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено сполучуваність, парадигматику та вживання англійських модальних часток. Послідовно розглянуто проблему модальності, основні підходи та критерії поділу слів за частинами мови, походження та визначення часток, їх модальні ознаки та принципи класифікації. На базі елементів описового методу (контекстуального та дистрибутивно-статистичного) проведено інвентаризацію групи, визначено її ядро та периферію, встановлено частотні характеристики. Проведено компаративний аналіз синтагматичних зв'язків і парадигматичних відносин між досліджуваними словами, виявлено особливості вживання модальних часток в авторському стилі. Запропоновано об'єктивну класифікацію модальних часток та визначено їх характерні ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74
Шифр НБУВ: РА315345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кучма О.І. 
Німецькі емоційно-експресивні частки та їх відтворення українською мовою (на матеріалі українських перекладачів сучасної німецької прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.І. Кучма ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз способів і прийомів передачі функцій німецьких емоційно-експресивних часток (ЕЕЧ) та їх сполучень українською мовою. Обгрунтовано необхідність та можливість відтворення функції ЕЕЧ у перекладі для забезпечення інваріантності прагматичної пресупозиції висловлювання та когерентності тексту перекладу. Запропоновано новий підхід щодо лексикографічного представлення ЕЕЧ та оцінки лексичних відповідників як найбільш економного та стилістично адекватного засобу мови перекладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74 +
Шифр НБУВ: РА331757

Рубрики:

      
3.

Алєксєєва І.О. 
Семантика та прагматика англійських часток: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.О. Алєксєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Сформульовано нове визначення функціонально-семантичної основи часток як окремої частини мови. Розроблено класифікацію виділеного корпусу на підставі дослідження синтаксичних, семантичних і прагматичних властивостей часток. Вперше клас часток описано як польову структуру, яка складається з мікрополів, утворених на основі диференційних сем. Удосконалено та систематизовано їх прагматичні функції, які полягають у здатності виражати різні типи експресивної суб'єктивної модальності, реалізації низки комунікативних стратегій, а також у функції розширення інформаційного простору дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.74 + Ш143.21-315.6
Шифр НБУВ: РА315006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського