Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4РОС)53-337$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Петрова Л.О. 
Художня картина світу в російському сатирично-гумористичному наративі початку ХХ століття: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / Л.О. Петрова ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Розглянуто концептуально-лексичну систему, що репрезентує механізми формування семантичного простору і концептосфери художньої картини світу в російському сатирико-гумористичному наративі початку ХХ ст. Охарактеризовано базовий рівень естетичної категоризації, що формується з об'єднань, в яких сконцентровані максимально релевантні для художньої свідомості того часу властивості об'єктів. Показано, що в художній картині світу в російському сатирико-гумористичному наративі початку ХХ ст. мовний образ розвиває нові асоціативні відносини, обумовлені емоційно-психологічною домінантою. Як результат продукуються художні парадигми, які є підсумком інтелектуально-емоційного відбиття дійсності. Обгрунтовано тезу про необхідність зіставлення структури художнього концепту з моделлю ситуації, під якою мається на увазі когнітивний аналог тексту, що служить основою для побудови й сприйняття тексту і є реалізацією фрейму або сценарію в конкретному мовному акті. Зазначено, що когнітивний зміст багатьох концептів уточнюється (а іноді й виявляється) шляхом зіставлення дихотомічних пар. Запропоновано й обгрунтовано методику опису художнього значення й художньої дефініції як репрезентантів лінгвокультурного коду. Визначено типи мовних образів: діглосивний, окказіональний, узуально-актуалізований.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-337 +
Шифр НБУВ: РА361019

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського