Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*46$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Омельченко Ю.В. 
Маси і натовпи: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Омельченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено соціально-філософські концепції мас і натовпів, проаналізовано їх евристичні можливості під час масових процесів. Розглянуто теоретичні витоки аналізу масових соціальних явищ, обгрунтовано передумови виникнення суспільства. Визначено головні характеристики натовпу, проаналізовано фактори, що призводять до разриву ідентичності у ньому. На прикладі Росії та України висвітлено роль мас і натовпів у здійсненні бунтів і революцій. Доведено, що до штучних мас належать церкви, війська, школи, медичні заклади, в'язниці, управлінський апарат. Виведено наявність сучасного посткласичного різновиду мас - публіки, наведено принципи маніпуляції масовою свідомістю, проаналізовано практику манімуляцій масами, доведено тотальний характер маніпулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*46в03 + с5*46
Шифр НБУВ: РА317891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бордюгова Т.Г. 
Моральна цінність праці: філософсько-культурологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Т.Г. Бордюгова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес трансформації філософських і культурологічних уявлень про моральну цінність праці під впливом соціокультурних чинників. Визначено основні тенденції у зміні моральної цінності праці в постіндустріальному й інформаційному суспільствах. Розглянуто проблему її трансформації у контексті зміни смислового навантаження поняття "праця", що є історичним і пов'язане з проблемою розмежування праці й інших видів діяльності. Показано, що споживання та споживництво, які набувають масового характеру в постіндустріальному суспільстві масового споживання, призводять до зниження моральної цінності праці та сприняття праці як засобу задоволення матеріальних потреб. Виявлено тенденцію до розширення поняття "праця", розмивання межі між працею та не-працею, працею та споживанням, за цього інтелектуально-творча праця постіндустріальної епохи наближується до дозвілля та розваги. Праця сприймається як засіб творчої самореалізації також завдяки розповсюдженню хакерської трудової етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + Ю6*46 в03 + Ю703.62 +
Шифр НБУВ: РА360786

Рубрики:

      
3.

Якубіна В.Л. 
Основні тенденції концептуалізації феномену мас в сучасній соціальній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.Л. Якубіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано евристичні можливості традиційних і новітніх соціально-фіолософських концепцій стосовно суті, особливостей і ролі у новітній історії феномену "мас" з урахуванням чинників, пов'язаних з формуванням постіндустріальної цивілізації, процесом глобалізації, постанням нової інформаційної ери й епохою Postmodern. Акцентовано на можливостях концепції "мережевих суспільств" щодо аналізу особливостей "масовості", які мають місце як дієві альянси ("agents invisible") у сучасних суспільствах, віднесених М. Кастельсом до надбань Інформаційної Ери. У порівняльному аспекті проаналізовано класичні концепції Г.Ле Бона, Г. Маркузе, С. Московічі, Х. Ортеги-і-Гассета, В. Райха, Г. Тарда, З. Фройда, К.Г. Юнга, К. Ясперса та концепцій дослідників останніх десятиліть, зокрема, Ж. Бодрійяра, М. Кастельса, М. Мак-Льюена, К. Матсющіти, А. Негрі та М. Хардта, Дж. Нейсбіта, А. Крокера та М. Крокер, Г. Рейнгольда, Е. Тоффлера, Н.К. Хейлз. Розглянуто класичні та посткласичні концепції "мас", а також метаморфози концепту "масовості" у його ретроспективному ракурсі та у перспективному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*46 + Ю951.08-953.6 +
Шифр НБУВ: РА361313

Рубрики:

      
4.

Носенко О. В. 
Політичні цінності в масовому суспільстві: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Носенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення поняття "цінності". Визначено існуючі концептуальні підходи щодо політичних цінностей і подано власну їх класифікацію. Доведено, що під політичними цінностями слід розуміти владні відносини в суспільстві, а також організацію й управління цими відносинами. Зазначено про необхідність грунтовної розробки проблем політичних цінностей у масовому та громадянському суспільствах. Проаналізовано основні концепції масового та громадянського суспільства. Обгрунтовано, що провідну роль в трансформації масового суспільства в громадянське виконують саме політичні цінності. Зазначено, що нівелювання державою цінностей демократичних процесів і громадянського суспільства призводить до "масовізації" соціально-політичного життя та появи тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*3 + Ю6*46в03 + Ф055.1
Шифр НБУВ: РА371065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського