Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (66)
Пошуковий запит: (<.>U=з811.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Февральов Д.В. 
Комбіновані біспектрально-фільтрові методи відновлення форми сигналів при впливі інтенсивних завад: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Д.В. Февральов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості відновлення форми сигналу за ансамблем взаємозсунутих незалежних реалізацій за умов низького відношення сигнал - завада на етапі вторинної обробки у радіолокаційних, оптичних та інформаційно-вимірювальних системах за рахунок використання потрійних автокореляційних функцій і біспектрів. Запропоновано комбінований біспектрально-фільтровий метод (КБФМ) відновлення форм сигналів за набором взаємозсунутих реалізацій. Виявлено, що кращих показників вдається досягти з використанням адаптивних методів фільтрації. Розроблено адаптивні одно- та двовимірний фільтри на базі дискретного косинусного перетворення з оцінкою локальної дисперсії у блоках, використання яких як компонента КБФМ для фільтрування реальної та мнимої частин Фур'є-спектру, що відновлено з біспектру спотвореного сигналу, суттєво покращує ефективність біспектрального методу. Розроблено двоетапний біспектрально-кореляційний підхід, який базується на кореляційному методі та КБФМ як засобі передобробки, доведено його високу ефективність і переваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.7 +
Шифр НБУВ: РА361194

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Лукін В.В. 
Локально-адаптивна стійка фільтрація сигналів і зображень у багатоканальних системах дистанційного зондування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / В.В. Лукін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2002. — 35 с. — укp.

Розроблено теорію та запропоновано методи локально-адаптивної стійкої фільтрації та багатоетапної обробки одновимірних, двовимірних і багатовимірних сигналів і зображень, що реєструються або формуються багатоканальними радіолокаційними комплексами дистанційного зондування аерокосмічного базування та іншими типами радіотехнічних й інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано нові методи та цифрові алгоритми первинної обробки сигналів, формування зображень та підвищення їх якості, видобування корисної інформації про характеристики об'єктів, що зондуються, підвищення точності вимірювання параметрів за умов впливу негаусівських завад складного виду, наявності аномальних похибок вимірювань, сумісному впливі декількох дестабілізуючих факторів, обмеженій априорній інформації про характеристики сигналів, завад, а також середовища розповсюдження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з811.7 +
Шифр НБУВ: РА320887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дорошенко Т.В. 
Методи оцінки інтермодуляційних завад при множинних впливах на вхідні каскади радіоприймального пристрою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Т.В. Дорошенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки рівнів інтермодуляційних завад за умов множинного впливу сигналів на вхідні каскади радіоприймального пристрою. Запропоновано методи підвищення точності розрахунку рівнів інтермодуляційних завад високих порядків, засновані на представленні характеристики нелінійного елемента високочастотного тракту радіоприймального пристрою декількома зонами з різними характеристиками нелінійності. З метою скорочення розмірності розв'язуваної задачі запропоновано проводити поетапну оцінку виникнення інтермодуляційних завад від формованих підмножин РЕЗ, сигнали яких істотно впливають на рівень даних завад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.72 +
Шифр НБУВ: РА353838

Рубрики:

      
4.

Кіт Г. В. 
Методи та алгоритми розпізнавання і класифікації складних сигналів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Г. В. Кіт ; Відкр. міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спектральні методи розпізнавання та класифікації складних сигналів, що подані у дискретній формі. Запропоновано спектральний метод відновлення складних сигналів, що є інваріантним відносно зсувів та обертань і грунтується на побудові системи дискретних ортонормованих базисних функцій Кравчука. Показано, що відповідний алгоритм відновлення сигналів реалізує операцію узагальненої згортки та максимізацію функціоналу енергії, яка забезпечує автоматичне розпізнавання сигналів із заданою апріорі точністю. Запропоновано спектральний метод класифікації нестаціонарних дискретних сигналів, що грунтується на побудові параметричних динамічних моделей з використанням системи дискретних функцій Кравчука. Розроблені алгоритми класифікації застосовуються для розпізнавання та класифікації електрофізичних сигналів (електрокардіограм та електроенцефалограм). Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує запропоновані алгоритми та забезпечує розв'язання задач розпізнавання та класифікації складних сигналів в автоматичному режимі, що сприяє вирішенню завдань медичної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.74 + З970.60-01
Шифр НБУВ: РА386040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кіріченко Л.О. 
Моделювання та розпізнавання випадкових та хаотичних збурень, діючих на неоднорідні марковські системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.О. Кіріченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Модифіковано методику розрізнення випадкових шумів та хаотичних процесів, поданих часовими реалізаціями, яка розглядає критерії розрізнення, що побудовані на визначенні спектра показників Ляпунова. Встановлено, що алгоритми моделювання збурених неоднорідних марковських процесів поширено на випадок хаотичного збурення. Запропоновано методи розрізнення хаотичних та випадкових збурень за вихідними характеристиками збуреного марковського процесу. Проаналізовано зміни основних характеристик марковських процесів із властивостями sigma-фокусування відповідно до параметрів хаотичних збурень. Результати використано з метою досліджень стабільності формування лікарських препаратів, визначення аномалій у серцевій діяльності, а також аналізу режимів роботи хаотичних генераторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.74,022
Шифр НБУВ: РА309342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Поляков В.П. 
Синтез пристроїв прийому сигналів при апріорній невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.П. Поляков ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено можливості застосування теорії нелінійної фільтрації марківських процесів для синтезу адаптивних пристроїв прийому й обробки радіосигналів за гаусівської апроксимації апостеріорної щільності розподілу імовірностей (АЩРІ), вперше виконано синтез пристроїв і аналіз їх завадостійкості. Розроблено методи та одержано багатовимірні алгоритми оптимального прийому радіосигналів за умов апріорної невизначеності за негаусівської апроксимації АЩРІ. На основі розроблених методів і алгоритмів синтезовано адаптивні системи і пристрої прийому модульованих сигналів за досить слабких обмежень на параметри сигналу та завад, одержано схеми оптимальних адаптивних пристроїв прийому радіосигналів. На підставі систем нелінійних деференціальних рівнянь для оцінювання значень параметрів радіосигналів і для кумулянтів проведено розрахунок завадостійкості синтезованих пристроїв радіоприйому за різних видів модуляції. Проаналізовано результати розрахунків і зроблено висновок про оптимальність синтезованих алгоритмів адаптивного прийому. Зазначено, що завадостійкість синтезованих пристроїв адаптивного прийому відповідає завадостійкості прийому за відомих параметрів сигналів і завад, тобто оптимальному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.72 + З811.72
Шифр НБУВ: РА332286

Рубрики:

      
7.

Тіщенко В.О. 
Удосконалення фільтрових методів спектрального аналізу стаціонарних ергодичних випадкових сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.О. Тіщенко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено і досліджено науково-методичні основи удосконалення фільтрових методів спектрального аналізу випадкових сигналів. Розроблено узагальнену математичну модель оцінки спектральної щільності потужності та кореляційно-фільтровий метод вимірювання. Досліджено два методи оптимізації функції спектрального вікна (ФСВ) вузькосмугових фільтрів. Запропоновано ФСВ формувати за допомогою динамічного фільтра, що працює в перехідному режимі. Розроблено узагальнену та частинні методики оптимального синтезу таких фільтрів. Проведено комп'ютерне моделювання методів оптимізації ФСВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.73
Шифр НБУВ: РА310602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського