Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Васильєв О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Васильєв О.М. 
Кореляційні властивості багатокомпонентних рідин: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02; 01.04.14 / О.М. Васильєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 31 с. — укp.

Створено теорію просторових кореляцій у багатокомпонентних рідинах з локальним типом міжчастинкової взаємодії. Розглянуто багатокомпонентні необмежені системи та просторово обмежені системи з геометрією плоского прошарку та циліндру. Для цих систем розраховано асимптотичні вирази для парних кореляційних функцій флуктуації густини, а також перше несингулярне наближення для кореляційних функцій. Запропоновано метод і розраховано базисні кореляційні функції, які повністю визначають кореляційну поведінку системи. Запропоновано наближення, яке дозволяє врахувати відмінний від нуля індекс аномальної просторової розмірності. Одержані за цього наближення кореляційні функції задовольняють вимогам теорії масштабної інваріантності та дають правильну асимптоту для парних кореляційних функцій у критичному стані. Розраховано статистичні корелятори для мезоморфних систем з домішками. Для просторово обмежених систем оцінено зсуви критичних параметрів, зумовлені наявністю просторового обмеження та взаємодією зі стінками. У наближенні плавної неоднорідності розраховано профіль густини просторово обмеженої системи з геометрією плоского прошарку та необмеженого циліндру за наявності зовнішнього поля. Розглянуто частинні випадки гравітаційного поля та пристінкового потенціалу. Здійснено розрахунок парних кореляційних функцій і зсуву критичних параметрів для бінарної анізотропної рідини. Досліджено парні кореляції у низькорозмірній системі прошаркового типу. Розраховано кореляційні функції багатокомпонентної системи за наявності пористого середовища. З'ясовано розподіл директора у рідкому кристалі з макроскопічними домішками. Досліджено парні кореляції та зсув критичної температури у системі коаксіальних циліндрів. Розглянуто вплив на кореляційну поведінку рідини гідрофобної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342 в641.8,022 + В369 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА355736

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Васильєв О.М. 
Палеобіогеохімічний аналіз геоісторичних подій (на прикладі кайнозою півдня та південного заходу Східно-Європейської платформи): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.09 / О.М. Васильєв ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2005. — 41 с.: рис. — укp.

Розроблено принципи нового напрямку палеобіогеохімії - палеобіогеохімічного аналізу геоісторичних подій, який дає змогу одержувати нову об'єктивну інформацію щодо історії екосистеми минулого. Установлено основні фактори, які зумовлюють розподіл у скелетній речовині молюсків хімічних елементів на фоні геоісторичних подій. Доведено вплив осмотичних адаптацій на залежність вмісту у черепашках молюсків натрію від солоності вод проживання. Установлено, що розподіл у черепашках стронцію більшою мірою залежить від співвідношення солей, а не від солоності вод. Виявлено основні закономірності акумуляції натрію прісноводними молюсками, які є осморегуляторами за екстремальних умов. Уперше обгрунтовано видільно-акумулятивну функцію черепашки бівальвій. Установлено біогеохімічні показники тектонічних подій, взаємопов'язаних з субдукційними та колізійними процесами на суміжних територіях. Вивчено вплив тектонічних подій у Середньоморському рухливому поясі на формування кайнозойських басейнів південної та південно-західної окраїн Східно-Європейської платформи. На підставі палеобіогеохімічного аналізу розроблено методики вивчення аномального річкового стоку в басейні осадконакопичення, субмаринного навантаження підземних вод у зонах довгоживучих розривних порушень, проявів вулканізму. Установлено закономірні зміни хімічного складу черепашок морських молюсків у зв'язку з евстатичними коливаннями рівня Світового океану. Запропоновано нову гіпотезу щодо надходження марганцю під час формування марганцеворудних родовищ Нікопольської групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е1*807*803.2 +
Шифр НБУВ: РА335032

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського