Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Великанова О.Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Великанова О.Ю. 
Петрологія мафіт-ультрамафітів девладівської регіональної зони розломів: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.Ю. Великанова ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто геологічну будову, особливості хімічного складу головних типів порід і мінералів. Наведено петрохімічну та геохімічну характеристики та визначено петрогенезис і рудну спеціалізацію мафіт-ультрамафітових комплексів Деладівської регіональної зони розломів Українського щита. За текстурно-структурними ознаками порід і переважанням головних породотвірних мінералів, серед ультрабазитів виділено перидотити, габро-перидотити та піроксеніти. Установлено, що постмагматичні накладені процеси призвели до утворення по мафіт-ультрамафітах серпентинітів, тальк-карбонатних порід, антиноліт-тремолітових і хлоритових сланців. Проведено петрохімічні розрахунки хімічного складу ультраосновних порід та виділено дві генетичні групи порід - похідні пікритової магми (гіпермагбазити) і основної магми (ультрафербазити). З'ясовано, що за петрохімічними характеристиками та мінеральним складом метабазити Тернівської синкліналі подібні до метабазитів новокриворізької світи Саксаганської смуги Кривбасу. За результатами геохімічних досліджень установлено закономірності розподілу елементів у породах регіону. Відзначено, що ультрабазити перспективні щодо силікатного нікелю, кобальту та платиноїдів. Мінералізація золота, міді та молібдену, яка має практичне значення для порід метабазитової формації, розвинена у зонах кварцового та кварц-сульфідного метасоматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)142 + Д59(45УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА357144

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського