Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гориславець С.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Гориславець С.М. 
Особливості індукції морфогенезу і синтезу антоціанів в калусній культурі сортів винограду, ідентифікованих за мікросателітними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.М. Гориславець ; Нікіт. бот. сад - Нац. наук. цент УААН. — Ялта, 2009. — 21 с. — укp.

Викладено результати досліджень стабільності рослин in vitro і гормональної регуляції морфогенетичних реакцій та синтезу антоціанів у калусній культурі селекційних сортів винограду з забарвленою ягодою, близьких за походженням: Антей Магарацький, Рубіновий Магарача, Гранатовий Магарача та сорт Рубін Голодриги, а також їх батьківські форми: сорт Сапераві та Каберне Совіньйон. Визначено, що аналіз результатів виявив специфічність генотипів винограду за інтенсивністю ризогенезу під впливом однакових концентрацій НОК, БАП, 2,4-Д. Проаналізовано, що підбір оптимального співвідношення регуляторів росту у живильному середовищі, що містило 2 мг/л НОК і 3 мг/л БАП дозволив диференціювати за умов in vitro сорти за потужністю кореневої системи. Виділено середовище за інтенсивним приростом калусної маси й накопиченням антоціанів, що містить 2 мг/л НОК і 2 мг/л БАП. Хроматографічний аналіз екстрактів калусів сортів винограду виявив 8 основних піків, 4 з яких ідентифіковано як моноглікозиди. Установлено, що в ягодах найбільш інтенсивно накопичувався мальвідин-3-О-глікозид, а в культурі проліфіруючих клітин - ціанідин- і пеонідин-3-О-глікозиди. Визначено, що культура клітин сорту Гранатовий Магарача виділена як найбільш перспективна для індукції біосинтезу й акумуляції антоціанів. Сорти були генотиповано й ідентифіковано за ядерними і хлоропластними мікросателітними локусами. Встановлено, що одержані профілі унікальні для кожного сорту. Виявлено ідентичність рослин після їх тривалого культивування in vitro вихідними генотипами in situ за мікросателітними локусами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА366833

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського