Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Григор'єва О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Григор'єва О.В. 
Магнітні ефекти при фазових перетвореннях в сплавах на основі заліза: Fe - B, Fe - Si - B, Fe - C: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.В. Григор'єва ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К, 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено природу магнітних ефектів під час фазових перетворень у сплавах Fe - B, Fe - Si - B, Fe - C за різних метастабільних станів. Розроблено методику аналізу магнітних характеристик, аналітичну частину якої побудовано, базуючись на адитивності намагніченості сплавів. Одержано співвідношення, які взаємозв'язують експериментально виявлені зміни магнітних властивостей зі змінами відносної кількості фаз у досліджених сплавах, що перебувають у нерівноважному стані. Установлено, що послідовність фазових перетворень (розпаду мартенситу, розпаду залишкового аустеніту та утворення карбідних фаз) зберігається за змін кількості залишкового аустеніту в широких межах. З урахуванням закономірностей фазових перетворень під час нагріву загартованого сплаву Fe - C проаналізовано послідовність утворення боридів у процесі кристалізації аморфних сплавів Fe - B, Fe - Si - B. Досліджено фазові перетворення, що відбуваються під час нагріву сплавів Fe - B та Fe - Si - B. Визначено температурні інтервали даних перетворень, а також магнітні властивості вихідних фаз та тих фаз, що утворюються під час кристалізації. Показано, що за умов збільшення вмісту кремнію та бору, зростає стабільність амофрного стану, температура Кюрі, інтервал кристалізації та зменшується питома намагніченість аморфних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 +
Шифр НБУВ: РА338292

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського