Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гурова Т.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Гурова Т.В. 
Удосконалення заходів боротьби з сифункулятозами та бовікольозами великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Т.В. Гурова ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено інтегровані заходи боротьби та профілактики сифункуляторів та бовікольозу на підставі вивчення фауни вошей та волосоїдів великої рогатої худоби (ВРХ) у Лістостеповій та Степовій зонах України, з урахуванням особливостей їх екології та біології в агробіоценозах та результатів випробування різних засобів обробки тварин. Установлено, що збудниками синфункулятозів у ВРХ даного регіону України є 2 види вошей, а саме: Haematopinus eurystenus та Liognathus vituli, а бовікольозу - волосоїд виду Bovicola bovis. Вивчено епізоотологічні дані щодо зазначених хворих та певні особливості біологічного розвитку вошей та волосоїдів. Розроблено заходи боротьби та профілактики сифункулятозів і бовікольозу ВРХ, запропоновано застосування більш ефективних інсектицидних препаратів. Бровермектина-гранулят за дози 11,25 г/50 кг мав таку ж ефективність, але термін захисної дії становив 40 - 42 доби за умов застосування разової дози протягом 5-ти діб, завдяки цьому підтримується довше та вище його концентрація в крові. Під час гематологічного обстеження хворих корів було встановлено зниження кількості еритроцитів та рівня гемоглобіну, підвищення кількості лейкоцитів, еозинофілів та палочкоядерних нейтрофілів. Наприкінці другого тижня обробки в усіх тварин мала місце нормалізація цих показників крові. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що застосовані інсектициди не мають негативної дії на організм тварин. Досліджено молоко тварин після їх обробки цими препаратами та з'ясовано, що лише після застосування <$Eroman Байофлай <190>> Пур-она залишку піретроїда у молоці піддослідних тварин не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.647.2-911 +
Шифр НБУВ: РА349712

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського