Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Денисенко О.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Денисенко О.І. 
Вплив ритмічної діяльності щитоподібної залози на стан оксидантної та антиоксидантної систем крові у хворих на алергодерматози: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Денисенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування та профілактики алергодерматозів шляхом застосування нових хронобіологічно детермінованих і диференційованих методів антиоксидантної та комбінантної лазерної терапії на підставі вивчення у пацієнтів з біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду параметрів циркадіанних ритмів функції щитовидної залози та її впливу на оксидантно-антиоксидантний гомеостаз. Робота базується на аналізі результатів обстеження та лікування 328-ми хворих на алергодерматози (екзему, дерматит контактний алергійний, атонічний дерматит, нейродерміт) віком від 16-ти до 76-ти років - мешканців Чернівецької області (Північної Буковини) - біогеохімічного регіону з природною недостатністю йоду. Уставлено, що факторами ризику розвитку алергодематозів за умов природнього йододефіциту є еутиреоїдний синдром зниженого трийодтироніну і стан субклінічного гіпотиреозу. У період загострення алергодерматозів виявлено зміни циркадіанних ритмів гіпофізарно-тиреоїдної системи, а також дисбаланс і десинхроноз показників оксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Установлено наявність кореляційних взаємозв'язків між циркадіанними ритмами тиреоїдних гормонів і показниками оксидантної та антиоксидантної систем крові, що доводить регулювальний вплив ритмічної діяльності щитовидної залози на стан оксидантно-антиоксидантного гомеостазу пацієнтів. Розроблено й апробовано диференційовані методи лікування алергодерматозів, які базуються на хронодетермінованому (у другій половині дня) застосуванні антиоксидантних засобів (гранул кверцетину, Три-Ві Плюс, аєвіту, аскорбінової кислоти) та комбінованої лазерної терапії (черезшкірне лазерне опромінення крові, диференціальної зовнішньої лазерної терапії), які зумовлюють нормалізувальний і синхронізувальний вплив на стан оксидантно-антиоксидатного гомеостазу і параметри циркадіанних ритмів тиреоїдних гормонів, а також скрочують терміни лікування пацієнтів, подовжують тривалість ремісії та зменшують частоту рецидивів алергійних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 +
Шифр НБУВ: РА351017

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського