Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Дудюк$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Дудюк 
Економічні інструменти стимулювання раціонального використання недеревинних ресурсів лісу (на прикладі березового соку): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.С. Дудюк ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми формування економічних інструментів та стан раціонального використання ресурсів березового соку підприємствами Державного комітету лісового господарства України. Наведено еколого-економічну класифікацію ресурсів березового соку з урахуванням економічної доступності ресурсів за умов споживання. Розроблено науково-методичні підходи щодо визначення особливостей здійснення платежів за спеціальне використання, екологічну шкоду та висвітлено економічні санкції в процесі використання ресурсів березового соку. Вміщено практичні рекомендації щодо економічного стимулювання раціонального використання лісових ресурсів з урахуванням екологічних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)341.0-553.8
Шифр НБУВ: РА318206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дудюк В. О. 
Забезпечення надійності процесу гідроабразивного різання на основі ідентифікованих моделей власних і параметричних відмов: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. О. Дудюк ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що головною причиною параметричних і власних відмов є пошкодження елементів струменеформувальної системи, параметрична відмова проявляється як збільшення діаметра протокової частини сопла, що веде до відповідної зміни довжини ядра струменя та зростання отвору калібрувальної трубки, що обумовлює падіння різальної спроможності струменя, а власна - сколюваннями у соплі. Розроблено модель безвідмовності процесу гідроабразивного різання, визначено її основні параметри та доведено, що швидкість перебігу зносних явищ нелінійно змінюється у часі. Розроблено методику визначення очікуваних показників якості крайки залежно від залишкового ресурсу елементів струменеформувальної системи. Показано, що параметри макрогеометричної точності визначаються ресурсом калібрувальної трубки, а мікрогеометрії - переважно змінами у струменеформувальному соплі. Встановлено закони розподілу термінів служби швидкозношувальних елементів. Запропоновано принцип контролю стану та залишкового ресурсу струменеформувального сопла, який базується на оцінці плями розсіювання просвіченого крізь потік плями від оптичного квантового генератора низької потужності променя, фіксованого ПЗЗ-матрицею, розроблено алгоритм проведення діагностичних вимірів. Подано економічне обгрунтування запропонованих нових технічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613.7
Шифр НБУВ: РА382631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дудюк Л.П. 
Проблема становлення особистості в російській автобіографічній прозі початку XX століття (В.Короленко і М.Горький): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.П. Дудюк ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення особистості в художніх автобіографіях "Історія мого сучасника" В.Короленка та "Дитинство","В людях", "Мої університети" М.Горького, письменників, що належали до різних літературних течій та різних ідейних напрямів. Під час аналізу творів виявлено, що автобіографічний принцип зображення має свої засоби творення характеру, духовного світу особистості: ретроспективність, тенденційний відбір фактів з життя автора, самоспостереження та самоаналіз. На підставі порівняння моральних принципів автобіографічних героїв зроблено висновок, що В.Короленко створив гармонійний образ сучасника, гуманізм його має загальнолюдський характер, а сенс його життя полягає в служінні народу. Герой М.Горького намагався творити добро, але в його характері переважає емоційне світосприйняття і він не зміг знайти відповіді на питання: "Для чого жити і що є народ ". Зазначено, що В.Короленко - послідовник загальнолюдських цінностей, а М.Горький віддав перевагу класовому розумінню гуманізму і його революційність мала трагічний наслідок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Короленко,В.Г. 534 + Ш5(4РОС)6-4 Горький,М. 53 +
Шифр НБУВ: РА339259

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського