Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Думанський В.Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка електромагнітної ситуації та наукове обгрунтування вимог до її безпеки в сучасних населених місцях України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та удосконалено комплекс гігієнічних заходів з охорони здоров'я за умов сучасної електромагнітної ситуації внаслідок стрімкого розвитку мережі радіотехнічних і електроенергетичних об'єктів і засобів. Визначено основні закономірності територіально-просторового розподілу електромагнітного забруднення (ЕМЗ), що створюється електроенергетичними та радіотехнічними об'єктами. Розроблено методичний підхід до встановлення загального ЕМЗ та його навантаження на населення. Охарактеризовано стан існуючого ЕМЗ навколишнього середовища (НС) в Києві, Львові та Одесі, викладено відповідні гігієнічні рекомендації, визначено пріоритетні джерела ЕМЗ НС населених місць (НМ) України, закономірності розподілу електричного та магнітного полів, що створюється підземною високовольтною кабельною лінією електропередачі та запропоновано підходи до гігієнічного регламентування даних чинників за умов НМ. Обгрунтовано та розроблено для населення допустимий гранично рівень електромагнітного випромінювання, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту GSM-900, наведено нові дані про вплив на організм електричного поля екстранизької частоти (50 Гц) за поєднаної дії малих доз іонізуючої радіації (цезій-137), гігієнічні вимоги щодо захисту здоров'я населення за умов існуючого електромагнітного забруднення НМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 +
Шифр НБУВ: РА370026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка сумісної дії іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться результати вивчення рівнів іонізуючого випромінювання та магнітного поля промислової частоти в місцях розміщення атомних електростанцій (АЕС) та впливу цих чинників на організм. Показано, що АЕС і високовольтні електроустановки (відкриті розподільні пристрої, трансформаторні підстанції, лінії електропередач) є техногенними джерелами іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти. Встановлено, що при нормальній роботі АЕС вміст цезію-137 в грунті знаходиться в межах 6-44 Бк/кг, у воді водоймищ - від 0,002 до 5,4 Бк/л, рівень магнітного поля на робочих місцях обслуговуючого персоналу електроустановок знаходиться в межах від 170 до 2000 мкТл, а в місцях проходження трас ЛЕП - від 0,1 до 38 мкТл, в населених місцях - від 0,1 до 23 мкТл. Результати біолого-гігієнічних досліджень, виконаних на лабораторних білих щурах-самках свідчать про те, що сумісна дія цезію-137 і магнітного поля в різні періоди експерименту викликали зміни з боку показників нервової системи, біохімічних процесів, імунної системи, репродуктивної функції. На основі виконаних досліджень рекомендовано для населення гігієнічний норматив на сумісну дію цезію-137 і магнітного поля 50 Гц, який становить 0,2 мкТл, а також розроблені інші заходи по охороні здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського