Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Зуб Ю.Л.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Зуб Ю.Л. 
Функціоналізовані органокремнеземи: синтез, будова, фізико-хімічні властивості: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / Ю.Л. Зуб ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено методики синтезу полісилоксанових і полісілсесквіоксанових ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром, що містить амінні, тіольні, карбоксильні, (тіо)сечовинні та (тіо)фосфорильні функціональні групи. Встановлено вплив природи функціональної групи й умов синтезу на структурно-адсорбційні характеристики ксерогелів з монофункціональним поверхневим шаром. Розроблено методику синтезу ксерогелів з біфункціональним поверхневим шаром, що містить комбінації різних за природою функціональних груп. Встановлено вплив природи та співвідношення реагуючих алкоксисиланів на ступінь гідрофобності таких матеріалів та їх порувату структуру. Розроблено темплатний метод синтезу мезопоруватих кремнеземів з моно- та біфункціональним поверхневим шаром, які мають високі значення питомої поверхні та високий вміст комплексотвірних груп - до 2ммоль/г (ПАР - хлорид цетилпіридинію).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8
Шифр НБУВ: РА373689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зуб Ю.Л. 
Хімія поверхні нових гібрідних органічно-неорганічних матеріалів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 01.04.18 / Ю.Л. Зуб ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему синтезу (з використанням золь-гель і темплатного методів) нових гібридних органічно-неорганічних матеріалів з моно-, бі- або трифункціональним поверхневим шаром та вивчено вплив природи вихідних компонент та умов синтезу на склад, будову та властивості поверхні даних матеріалів. З використанням запропонованих методик синтезовано ксерогелі та мезопоруваті кремнеземи, функціоналізовані амінними, тіольними, (тіо)сечовинними та карбоксильними групами, вивчено їх структурно-адсорбційні характеристики. Показано, що внаслідок варіювання природи та співвідношення реагуючих компонент (силанів), а також та умов синтезу (природу розчинника, режим гелювання тощо), можна цілеспрямовано впливати на функціональність поверхневого шару, на вміст і співвідношення комплексоутворювальних груп у даному шарі, ступінь гідрофільності поверхні в таких гібридних матеріалх, а також на їх структурно-адсорбційні характеристики. Показано можливість використання таких гібридних матеріалів як селективних сорбентів мікрокількостей золота(III) і високоємних сорбентів ртуті(II). Запропоновано одностадійний золь-гель метод функціоналізації поверхні ксерогелів комплексними сполуками кобальту(II) та заліза(II) з такими лігандами, як основи Шиффа, порфирини та фталоціаніни. Показано можливість використання одержаних гібридних матриць для зворотнього зв'язування молекулярного кисню. З використанням силіконатних комплексів металів описано синтез поліметалметил-силоксанових ксерогелів (метал - Al(III), Cr(III), Fe(III), Ti(IV) і Zr(IV)). Запропонований метод дає змогу одержувати гідролітично стійкі, з високим вмістом металу (до 15 %) селективні адсорбенти. Розглянуто використання встановлених залежностей для прогнозування адсорбційних властивостей сорбентів, які одержуються з використанням золь-гель або темплатного методів синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252 +
Шифр НБУВ: РА322154

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського