Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Зінченко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Зінченко О.В. 
Б.М.Чичерін в ліберальному русі Росії (друга половина ХIХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано внесок відомого російського вченого Б.М. Чичеріна в ініціювання, розвиток та ідейно-теоретичне озброєння ліберального руху в середині 1850-х рр. Визначено суть чичерінської програми лібералізації Росії, скасування кріпосного права, забезпечення умов для виникнення середнього класу, формування громадянського суспільства, перетворення країни на правову державу у формі конституційної монархії. Особливу увагу приділено визначенню суттєвих відмінностей позиції Б.М. Чичеріна від позицій його однодумців-західників, опонентів-слов'янофілів та їх супротивників - революційних демократів, виявленню впливів ідей та концепцій вченого на характер реформ 1860 - 1870 рр., 1905 - 1097 рр. і столипінських аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-8 Чичерін Б.М. + Ф1(4Рос)506.9 Чичерін Б.М.
Шифр НБУВ: РА319130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Зінченко О.В. 
Еволюція Державної ради в системі російської монархії (1905 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінченко ; Одес. Нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 28 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснене комплексне дослідження еволюції Державної ради в системі російської монархії. Встановлено виникнення, сутність та практику застосування таємного і не передбаченого законами засобу розпуску Державної ради та Державної думи. Простежено формування у Державній раді "чорного блоку", охарактеризовано його програмні настанови та зв'язки з царським двором і об'єднаним дворянством. Висвітлено участь призначуваних державних радників у підготовці та усуненні Миколи II з трону з метою заміни його спадкоємцем. Проаналізовано законодавчу діяльність Державної ради упродовж 1906 - 1916 рр., встановлено її етапи та особливості. Відтворено процес розколу особового складу Державної ради, утворення двох непримиренних блоків, їх боротьбу за владу та її наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 +
Шифр НБУВ: РА364644

Рубрики:

      
3.

Зінченко О.В. 
Розроблення пасиваційного розчину для підвищення корозійної тривкості алюмінію і його сплавів у середовищах хімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.В. Зінченко ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення корозійної тривкості алюмінію та його сплавів АМг у середовищах нітратної кислоти та пероксиді водню. Розроблено новий розчин для хімічного пасивування алюмінію та його сплавів, який містить ортофосфатну та нітратну кислоти, натрію хлорид, хрому (VI) оксид. Оптимізовано параметри технологічного процесу пасивування. Установлено, що пасивування у розчинах слабкої нітратної кислоти знижує швидкість корозії алюмінію в 3 - 20 разів, а сплавів АМг - у 2,5 - 7 разів. Показано, що пасивування зменшує інтенсивність міжкристалітної корозії алюмінію в 1,5 - 2,0 рази, а сплаву АМг2 - у 2,0 - 6,0 разів. Виявлено, що у розчині пероксиду водню швидкість розчинення алюмінію та сплавів АМг після пасивування знижується в 1,3 - 1,5 разів, а сформована оксидна плівка запобігає його розкладу. Установлено, що пасивування незначною мірою впливає на товщину захисної плівки на АД0 і зменшує її на АМг3 в 1,8 разів та знижує глибину прникнення кисню в метал відповідно в ~ 2 та 6,3 рази, свідчить про її ущільнення та зниження проникності. Розраховано ефективну енергію активації процесу розчинення технічного алюмінію та показано, що пасивування змінює його контролювальний фактор з кінетичного на дифузійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106 + К663.33 +
Шифр НБУВ: РА349819

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського