Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Калахан О.С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Калахан О.С. 
Закономірності і механізм корозії та корозійно-втомного руйнування титанових сплавів у середовищах різної протогенності: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / О.С. Калахан ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальні дослідження корозійної тривкості та корозійно-втомної довговічності титанових сплавів у середовищах різної протогенності та запропоновано нові підходи для вирішення важливої практичної проблеми підвищення корозійно-втомної довговічності титанових сплавів у технологічних середовищах енергетичної промисловості на основі встановлених закономірностей перебігу корозії та корозійної втоми сплавів і за наявності на них захисних покриттів. Встановлено закономірності впливу середовищ різної протогенності на кінетику електронних процесів на поверхні титанових сплавів. Виявлено, що ефективна енергія активації електродних процесів і коефіцієнт переносу структурно малочутливі до корозії сплаву ПТ-3В, а відмінності у корозійній тривкості у разі зміни його структури від грубозернистої пластичності до глобулярної дрібнозернистої зумовлені різною сумарною площею активних центрів на поверхні матеріалу. Одержано кількісні електрохімічні характеристики впливу циклічної деформації на репасивацію титанових сплавів у розчинах хлоридів. Встановлено інверсію впливу водних розчинів аміаку на опір зародженню атомної тріщини від концентратора напружень, досліджено кінетику її росту. Доведено ефективність застосування газотермічних покриттів для відновлення розмірів і захисту елементів титанових лопаток турбін енергетичних установок від фретинг-втомного руйнування, визначено лімітувальну стадію корозії покриттів і з'ясовано механізм розвитку їх локальної корозії - міжкристалітної, структурно-вибіркової та виразкової - за корозійної фретинг-втоми у хлоридних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.6 + К66-14 +
Шифр НБУВ: РА362015

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського