Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Карпенко Ю.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Карпенко Ю.В. 
Екологічна характеристика мікроміцетів, що виявили ознаку позитивного радіотропізму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Ю.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше для характеристики росту міцеліальних організмів застосовано поняття інтенсивності освоєння субстрату (I) на прикладі мікроскопічних грибів. Вивчено ростові параметри ряду мікроміцетів, виділених із зони відчуження ЧАЕС, що дало змогу виявити дві притаманні їм принципово різні стратегії освоєння субстрату: швидкий ріст зі слабким спороношенням та навпаки - досить повільний ріст з утворенням великої кількості дрібних конідій. За результатами дослідження властивості радіотропізму серед широкого кола грибів виявлено адаптивний характер цієї ознаки, яка притаманна лише штамам, виділеним з радіоактивних субстратів. Спостережено реакцію позитивного радіотропізму у меланінвмісних і світлозабарвлених видів, яка проявлялась у штамовому, а не на видовому рівні. Розроблено модельну систему для дослідження впливу слабкого освітлення (1 лк) білим світлом на розвиток грибів та показано їх високу чутливість до такої дії. Виявлено повне співпадання реакцій радіотропізму та фотостимуляції у досліджених грибів. Зроблено припущення щодо універсальності фото- та радіорецепторних систем у грибів. Розроблено та вперше використано оригінальну методику для вивчення впливу перекису водню на їх апікальний ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*738.211 +
Шифр НБУВ: РА327200

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Карпенко Ю.В. 
Технологічне забезпечення точності геометричних параметрів конструкцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Ю.В. Карпенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано технологічне забезпечення та нормування точності геометричних параметрів конструкцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель. З'ясовано, що основними опалубочними системами, які широко застосовуються під час будівництва багатоповерхових каркасно-монолітних будівель, є опалубні системи DOKA та PERI, високу ефективність яких підтверджено на підставі вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду. Встановлено, що побудовані за даними виконавчих геодезичних зйомок гістограми відхилень колон і стін від вертикальної осі підпорядковуються закону нормального розподілу, що свідчить про високу статичну однорідність і стабільність технологічного процесу зведення таких будівель. Доведено, що застосовані опалубні системи, методи геодезичного забезпечення та високоточні геодезичні прилади дають високу точність зведення монолітних конструкцій. Встановлено, що точність геометричних параметрів конструкцій не залежить від відмітки, на якій ведуться будівельно-монтажні роботи та геодезичні виміри. Обгрунтовано можливість використання визначених характеристик точності геометричних параметрів конструкцій для розробки Державних будівельних норм для визначення відхилень конструкцій, що допускаються, від проектного положення. Розроблено методику прогнозування питомої трудомісткості зведення констукцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель на підставі багатофакторної математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.2 + Н706.2 +
Шифр НБУВ: РА358159

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського