Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кліх Л.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Кліх Л.В. 
Обмінні процеси в організмі щурів при отруєнні цезієм і стронцієм та зміні кислотно-лужного стану: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Кліх ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено обмінні процеси в організмі щурів за умов отруєння цезієм і стронцієм. Досліджено вплив зміни кислотно-лужного стану крові на інтенсивність їх нагромадження та виведення. Розроблено біологічні моделі отруєння щурів хлоридами цезію та стронцію. Установлено, що таке отруєння призводить до зміни концентрації інтермедіатів, які характеризують стан вуглеводного обміну у крові та печінці щурів, що має прояв у зниженні інтенсивності окисно-відновних процесів і спричиняє виникнення стану субкомпенсованого метаболічного ацидозу. Показано, що отруєння зазначеними важкими металами знижує активність лактатдегідрогенази й амінотрансфераз у печінці та крові отруєних щурів. Доведено, що за умов in vitro стронцій і цезій зменшують активність лактатдегідрогенази, ізоцитратдегідрогенази та малатдегідрогенази. Установлено, що за умов отруєння щурів солями даних важких металів відбувається зниження вмісту аміаку та глутаміну у крові, а також активація процесів сечовиноутворення на фоні порушень мінерального обміну (розподілу натрію, калію, кальцію та магнію). Досліджено вплив зміни параметрів кислотно-лужного стану крові організму на вміст цезію та стронцію в органах отруєних щурів і виявлено, що стан експерименального ацидозу є ефективним для корекції цезієвого та стронцієвого отруєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441-29 + Е60*72-641.9:Г121.25 +
Шифр НБУВ: РА356598

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського