Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кнішевицький А.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Кнішевицький А.В. 
Синтез і перетворення стабільних карбенів і карбеноїдів, що містять амідиновий фрагмент: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Кнішевицький ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

За методом РСА встановлено хелатну будову комплексу з CuI. У реакціях синтезованих біскарбенів з сіркою та дифенілдіазометаном одержано їх перші органічні похідні - відповідні бістіон і бісазин. Виявлено вплив стеричних факторів алкільних замісників на напрямок реакції депротонування 1,3-діалкіл-4,5-дифенілзаміщених імідазолієвих солей, а саме: у випадку зі стерично екранованою сіллю утворюється карбен, а для стерично відкритої солі - імідазолон внаслідок легкого окиснення карбену в розчині. Вперше за умов депротонування нової карбеногенної солі-прекурсора 1,3-диметил-1,3-ді(1-адамантил)амідиній перхлорату гідридом натрію в ацетонітрилі та пропіонітрилі виявлено нуклеофільне заміщення аміно-групи проміжного діаміно-карбену на ціанметильний фрагмент з утворенням beta-діалкіламіноакрилонітрилів. Для споріднених циклічних солей - 1,3-ді(1-адамантил)-5-хлоро- і 1,3-ди(n-толіл)-5,6-дигідро-4H-піримідиній перхлоратів за аналогічних умов реакції відбувається in situ вклинення карбенів у C - H зв'язок ацетонітрилу з утворенням похідних 2-ціанометил-2H-азинів. У реакціях 1,2-дибензил-2-ціанометил-2H-бензімідазоліну з електрофільними агентами вперше показано синтетичні можливості 2-ціанометилазолінів як нових криптокарбенових реагентів. Взаємодія азоліну з нітрометаном і піперидином дає продукти C - H і N - H трансвклинення, з кислотами й алкілювальними агентами - відповідні бензімідазолієві солі, а з сіркою і органічними дисульфідами бензімідазол-2-тіон і сульфіди. Синтезовано та випробовано щодо біологічної активності деякі карбенові прекурсори та металокомплекси. Виявлено високу антимікробну активність для 1,3-ді(1-адамантил)амідину, 1,3-ді(1-адамантил)-4,5-дифенілімідазолій броміду та для срібно-бромідного комплексу 1,4-ді(1-адамантил)-1,2,4-триазол-5-ілідену. Для 1,3-ді(1-адамантил)-4,5-дифенілімідазолій броміду виявлено середній рівень протигрибкової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221,0 + Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА365503

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського