Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ковтун М.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Ковтун М.І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.І. Ковтун ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого віку з використанням препарату мідріацил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385 +
Шифр НБУВ: РА361407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського