Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Колесніков О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Колесніков О.В. 
Легування як метод керування теплофізичними властивостями кристала та розплаву при вирощуванні сцинтиляційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Колесніков ; НАН України; Ін-т монокристалів. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено метод модифікації теплофізичних характеристик кристалів і розплавів CsI:Tl і NaI:Tl за рахунок легування. Встановлено закономірності впливу домішкового складу матеріалу на стабільність процесу росту великогабаритних кристалів, швидкість кристалізації й якість монокристалічних злитків, одержаних методом витягування з розплаву на затравку. Показано, що введення в кристал і розплав домішок, що поглинають теплове випромінення, дозволяє збільшити інтенсивність тепловідводу від фронту кристалізації за рахунок збільшення радіаційної складової, за цього підвищується аксіальний температурний градієнт біля фронту кристалізації та температура в об'ємі та на поверхні розплаву. Показано, що в якості критерію, який дозволяє оцінити перебіг процесів тепломасообміну у разі вирощування, може використовуватися динаміка зміни температури керувального нагрівача. Розроблено та впроваджено систему керування ростовою установкою, що має високі експлуатаційно-технічні характеристики. Визначено вплив технічних і технологічних факторів на точність роботи системи керування діаметром зростаючого кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367960

Рубрики:

      
2.

Колесніков О.В. 
Синтез, хімічні перетворення та біологічна активність похідних піримідинтіону хіназолінтіону та піримідо[5,4-d]піримідину: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.В. Колесніков ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Синтезовано 4-аміно-5-арилсульфоніл-1H-піримідинтіони-2 та 4-аміно-5-(2-тієнілсульфоніл)-1H-піримідинтіони-2 та продукти їх алкілування. Установлено, що для синтезу похідних 4-амінохіназолін-2-тіонів препаративним методом є взаємодія 2-ізотіоціанобензонітрилів з амінами. Утворення 4-амінохіназолін-2-тіонів відбувається за умов реакції Дімрота. З метою розширення класу одержаних сполук проведено їх алкілування алкілгалогенідами. Для остаточного доведення структури синтезованих сполук, напрямку алкілування та забезпечення можливості проходження перегрупування Дімрота проведено рентгеноструктурне дослідження 2-[(4-нітробензіл)сульфаніл]-N-(циклогексил)-4-хіназолінаміну. Для раціонального синтезу 2,4,6,8-тетразаміщених піримідо[5,4-d]піримідинів, потенційних міметиків пурину вивчено послідовні реакції нуклеофільного заміщення 2,4,6,8-тетрахлоропіримідо[5,4-d]піримідину. З використанням комплексних інструментальних методів дослідження та рентгеноструктурного аналізу доведено вірогідність структури одержаних сполук та показано наявність процесів перегрупування Дімрота й алкілування за атомом сульфуру. Вірогідну біологічну активність похідних 4-аміно-5-арил-(2-тієніл)-сульфоніл-1H-примідинтіонів-2 і продуктів їх алкілування, похідних 4-амінохіназолін-2-тіонів і продуктів їх алкілування та похідних 2,4,6,8-тетра-заміщених піримідо-[5,4-d]піримідинів спрогнозовано за допомогою розрахункової програми PASS. За результатами проведеного фармакологічного скринінгу виявлено, що 4-аміно-5-(2-тієнілсульфоніл)-1H-піримідинтіон-2-N-omicron-толілацетамід є відносно нетоксичним та проявляє анальгетичну дію високого рівня, яка перевищує анальгетичну активність вольтарена у 9,89 раза та дії на центральну нервову систему. Цю речовину запропоновано використовувати для проведення поглибленого фарvаrjлогічного дослідження. Для зазначеної субстанції розроблено проект аналітичної нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-1 + Г264.11 +
Шифр НБУВ: РА355005

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського