Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кочан В.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Кочан В.М. 
Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.М. Кочан ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено пограниччя як соціокультурний феномен. Праналізовано історію вивчення кордонів і пограниччя. Розглянуто концептуалізацію феномену пограниччя, визначено його соціокультурну специфіку та динаміку, антропологічні аспекти, зокрема, формування людини пограниччя та його ідентичності. Встановлено, що пограниччя є певним регіоном з соціальною, культурною, економічною, політичною специфікою та дуже багатоманітним феноменом. З'ясовано, що поліваріантність пограниччя визначається характером кордону. Доведено, що різноманітність типів кордонів визначає той факт, що зміст поняття пограниччя розкриваєтсья через його типологію. Виділено й охарактеризовно три типи пограниччя: перехідне, стикове, фронтирне. Встановлено, що пограниччя має суттєву соціокультурну специфіку, яка проявляється через особливе ставлення до чужого й характеризується високим ступенем субкультурності прикордонних регіонів. Доведено, що специфіка пограниччя визначає особливий тип соціального суб'єкта, формування якого відбувається за моделями маргіналізації, інтеграції й андрогінізації. Встановлено, що ідентичність людини пограниччя двонаправлена: у бік сусідніх етнокультурних спільностей і того центру, стосовно якого вона заявляє своєю регіональністю. Зроблено висновок, що пограниччя - це не лише лінія демаркації суміжних держав, але і природній полігон пошуку діалогу, компромісу, толерантності, що набуває особливого значення за умов світової глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.123 +
Шифр НБУВ: РА357758

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського