Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кошель Н. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кошель Н. М. 
Вплив радіаційних, термічних та хімічних чинників на різних стадіях онтогенезу на тривалість життя та біологічний вік Drosophila melanogaster: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н. М. Кошель ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Показано, що опромінення мух на стадії яйця спричиняє підвищення рівня смертності молодих дорослих комах (імаго), а опромінення на імагінальній стадії прискорює темп старіння. При опроміненні імаго виявлено короткочасну фізіологічну стимуляцію з подальшим погіршенням (підвищенням) біологічного віку та смертності комах. Опромінення на стадії яйця у малій дозі призвело до ультраструктурних змін клітин мозку імаго, які свідчать про функціональне напруження внутрішньоклітинних систем, а опромінення у великій дозі призвело до виражених деструктивних змін, що нагадують віковові. Показано зниження з віком чутливості мух до опромінення. Виявлено статеві відмінності реакції комах на стрес, зокрема, самці демонструють нижчу резистентність до стресу, але кращу спроможність прояву гормезисних ефектів. Доведено, що більший радіопротекторний ефект спричинює застосування теплового шоку перед опроміненням, ніж після нього. З'ясовано, що хімічні препарати, зокрема, нітрат алюмінію та ауринтрикарбонова кислота у дозах, що не чинять негативного впливу на фізіологічні параметри неопромінених комах, можуть спричинити токсичні ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262 Dro*33-63 +
Шифр НБУВ: РА343084

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського