Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Кравцова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Кравцова О.А. 
Архівний портал ЮНЕСКО: засада створення, структура, інформаційний ресурс: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Кравцова ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено роль та значення архівного порталу ЮНЕСКО як міжнародної архівної інформаційної системи, яка виконує функції розвитку архівної справи та документознавства в контексті функцій та завдань щодо поширення знань та обміну інформацією у науці, культурі, освіті. Розглянуто основні принципи, функції та етапи становлення ЮНЕСКО, зміни пріоритетів у її діяльності в період інформаційного суспільства та суспільства знань, діяльність Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та її веб-ресурси. Охарактеризовано програми ЮНЕСКО зі створення та розвитку веб-порталу як мережевого ресурсу, інформаційно-бібліографічні та документальні ресурси, продуковані ЮНЕСКО та накопичені у її бібліотеці та архіві у вигляді веб-ресурсів. З'ясовано роль організації у формуванні міжнародних засад розвитку архівної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.31 +
Шифр НБУВ: РА367381

Рубрики:

      
2.

Кравцова Ю.В. 
Вплив швидкості на робочі параметри процесу деформування пористих заготівок у відкритих і закритих об'ємах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.В. Кравцова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив швидкості та ступеня деформації на пластичну течію пористих тіл під час статичного і динамічного деформування. Показано вплив швидкості деформації на розмір і морфологію пористої структури, а також на щільність дислокацій у твердій фазі. Для якісного аналізу впливу швидкості деформації на пластичну течію пористих тіл розроблено мікромеханічну модель. Одержано залежності для пластичного коефіцієнта Пуассона і коефіцієнта бокового тиску. Показано, що пластичний коефіцієнт Пуассона є функцією не лише пористості, а також залежить від параметрів швидкісної чутливості пористих тіл. З метою одержання кількісної оцінки впливу швидкості деформації використано феноменологічний підхід. Для урахування впливу швидкості деформації запропоновано новий вид функцій пористості, які містять два нових матеріальних параметри, що є мірою чутливості пористого тіла до швидкості деформації. На основі запропонованої узагальненої феноменологічної моделі теорії пластичності з урахуванням швидкісної чутливості пористих тіл розроблено методику розрахунку робочих параметрів процесу деформування пористих заготовок у відкритих і закритих об'ємах, яку впроваджено на ТОВ "Ферит".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.82 +
Шифр НБУВ: РА331773

Рубрики:

      
3.

Кравцова Л.В. 
Економічний механізм мотивації впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальне господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Кравцова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано комплексний підхід та розроблено практичні рекомендації з визначення ефективності економічної мотивації впровадження енергозберігальних технологій у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ). Проведено теоретичне обгрунтування сутності та структури економічного механізму мотивації впровадження енергозберігальних технологій у ЖКГ регіону, розроблено методичні підходи до аналізу резервів економії енергоресурсів під час утримання та експлуатації житлового фонду. Вдосконалено систему показників енергозбереження з обгрунтуванням та розрахунками енергоємності, енерговіддачі й енергозбереження. Наведено методичні підходи до визначення якості житлово-комунальних послуг за урахування результатів впровадження енергозберігальних технологій, які підвищують соціально-економічну ефективність функціонування ЖКГ і впливають на комфортність життєдіяльності домогосподарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-554.081 +
Шифр НБУВ: РА344224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кравцова О. О. 
Категорія суперлативності англійського прикметника: функціональний та дискурсивний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Кравцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Зазначено, що використання функціонального підходу дозволило представити категорію суперлативності як цілісну систему (функціонально-семантичне поле) в єдності її елементів, що пов'язані загальним семантичним змістом і функцією, та виявило закономірності взаємодії граматики й лексики. У центрі поля суперлативності - найвищий ступінь порівняння прикметників (відносний суперлатив та його різновиди: власне-суперлативне, включно-суперлативне й обмежувально-суперлативне значення), що передає найвищий ступінь вияву ознаки, а на периферії - абсолютний суперлатив (елатив), який позначає істотне перевищення або недосягнення "норми". Дискурсивне дослідження категорії суперлативності дозволило виявити тісний зв'язок суперлативності з іншими семантичними категоріями - об'єктивними категоріями якості, кількості, міри ознаки та градуальності і з суб'єктивно-прагматичними категоріями експресивності, емотивності, образності й оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА381981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кравцова 
Механізм формування та ефективного використання фінансових ресурсів машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Альона Михайлівна Кравцова ; Хмельницький національний ун-т. — Хмельницький, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93
Шифр НБУВ: РА359384

Рубрики:

      
6.

Кравцова Н.Г. 
Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.Г. Кравцова ; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз новаторської діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії, заснованої в 1896 р. Дж.Дьюї. Визначено прогностичний потенціал цієї школи та його затребувань за умов модернізації національної освіти. Виявлено інноваційні педагогічні ідеї Дж.Дьюї та засоби їх втілення в діяльність Чиказької експериментальної школи-лабораторії. Обгрунтовано наукові компоненти педагогічної концепції функціонування та розвитку школи. Досліджено специфіку організаційно-методичної системи її діяльності. Охарактеризовано теоретико-методичну модель педагогічного процесу Чиказької експериментальної школи-лабораторії. З'ясовано процес і етапи її розвитку, а також актуалізовано педагогічні ідеї та досвід діяльності у практиці сучасних навчально-виховних закладів. До наукового обігу введено нові документи, історичні факти, що доповнюють відомості про діяльність Чиказької школи-лабораторії та педагогічну творчість Дж.Дьюї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7СПО)-8 Дьюї, Д. +
Шифр НБУВ: РА355566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кравцова Т.О. 
Проблема вивчення дитини в реформаторській педагогіці кінця XIX - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.О. Кравцова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади, витоки, концептуальні особливості та загальні підходи до вивчення дитини педагогами різних напрямків світової реформаторської педагогіки, а саме: педагогіки дії, експериментальної педагогіки, педології, а також у спадщині М.Монтессорі, Р.Штайнера, Д.Дьюї. Визначено зазначені підходи, запропоновані вітчизняними педагогами-реформаторами С.Ананьїна, В.Бехтерєва, П.Блонського, О.Залужного, П.Каптерєва, П.Лесгафта, В.Протопопова, О.Попова, І.Сікорського, І.Соколянського, Я.Чепіги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)52 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА355120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кравцова І. В. 
Розвиток системи управління державними корпоративними правами в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Кравцова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль та місце державної власності у формування ринкової економічної системи. Розглянуто правові й інституціональні умови формування системи управління державними корпоративними правами в економіці України. Визначено особливості системи управління державними та змішаними підприємствами в зарубіжних країнах. Сформульовано поняття "корпоративні права держави". Проведено оцінювання економічної ефективності управління державними корпоративними правами в економіці України й окремо в державних підприємствах вугільної галузі. Розроблено організаційно-економічний механізм управління корпоративними правами держави за рахунок зміни структури суб'єкта й об'єкта управління, що сприятиме розвитку системи управління державними корпоративними правами, підвищенню прозорості процесу управління й ефективності державного та суспільного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4УКР)291.6-141-21 + Х839(4УКР)901.40
Шифр НБУВ: РА381979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кравцова С.Є. 
Розробка нормативного забезпечення визначення процесів інтегрованих систем менеджменту атомних електричних станцій з метою убезпечення їхньої роботи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / С.Є. Кравцова ; "Львів. політехніка", нац. ун-т. — Л., 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено наукові рекомендації щодо визначення процесів інтегрованих систем менеджменту (ІСМ) АЕС. Досліджено сучасний стан нормативних вимог і підходів до забезпечення безпеки роботи АЕС. Доведено, що створення та впровадження ІСМ є новим ефективним підходом для подальшого підвищення рівня безпеки функціонування АЕС. СФормульовано визначення термінів "інтегрована система менеджменту", "визначення процесу", "базова одиниця", "наскрізний процес", які рекомендовано використовувати у нормативних документах. Запропоновано новий підхід до визначення процесів ІСМ АЕС на підставі використання як процесоформувальної основи матеріальних потоків АЕС. Розроблено метод визначення процесів ІСМ, який базується на виявленні джерел невизначеності та їх загального внеску у якість процесу, що проектується. Як критерій визначення рівня якості управління процесом запропоновано використовувати положення зображувальної точки простору станів матеріального потоку, координатами якої є значення змінних, що характеризують ступені свободи цього потоку. З використанням нових методів розроблено проект галузевого стандарту "Визначення процесів інтегрованих систем менеджмету АЕС", що дозволило удосконалити нормативну базу АЕС з питань визначення процесів на етапі створення ІСМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-6
Шифр НБУВ: РА370337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кравцова Т.Г. 
Трансформація розселення населення регіону: тенденції та перспективи розвитку (на прикладі Полтавської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Т.Г. Кравцова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми трансформації системи розселення регіонального рівня, визначено перспективи її розвитку. Розроблено рекомендації щодо забезпечення збалансованого розвитку всіх категорій населених пунктів та їх інтеграції до єдиного соціально-економічного простору країни. Розвинуто методологію дослідження процесу трансформації розселення, яка передбачає визначення домінантних чинників, що впливають на структурно-функціональні зрушення в розселенні та наведено їх класифікацію. З використанням обгрунтованих принципів проведено аналітичне дослідження системи розселення Полтавщини. Запропоновано концептуальні засади розвитку регіональних систем розселення з урахуванням сучасних тенденцій трансформації поселенської мережі, основних обмежувальних і стимулювальних чинників. Обгрунтовано етапи її реалізації. Здійснено прогнозне оцінювання перспектив розвитку системи розселення Полтавщини за період до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ПОЛ)2 +
Шифр НБУВ: РА354636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кравцова М. В. 
Особливості будови та морфогенезу компартментів лімфатичних вузлів великої рогатої худоби / М. В. Кравцова. — Б.м., 2021 — укp.

This thesis is devoted to the study of structural features and morphogenesis of the compartments of lymph nodes' parenchyma in cattle during the early postnatal period of ontogenesis (from birth to 120 days old). As a result of the research, were established morphological criteria of the lymph nodes' parenchyma functional status in accordance with the modern concept of its lobular structure. These criteria will increase the information content of the data during the study of the dynamic changes in the lymph nodes' parenchyma of cattle in the age aspect, in the experiment, and during the development of various pathological processes.^UДисертаційна робота присвячена вивченню особливостей будови та морфогенезу компартментів паренхіми лімфатичних вузлів великої рогатої худоби упродовж раннього періоду постнатального онтогенезу (від народження до 120-добового віку). У результаті проведених досліджень встановлено морфологічні критерії функціонального статусу паренхіми лімфатичних вузлів відповідно до сучасної концепції про її часточкову будову. Ці критерії дозволять підвищити інформативність даних при дослідженні динаміки змін у паренхімі лімфатичних вузлів великої рогатої худоби у віковому аспекті, в експерименті та під час розвитку різних патологічних процесів.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кравцова О. А. 
Функційні параметри переповідних конструкцій у дискурсивно-жанрових виявах української мови / О. А. Кравцова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації комплексно досліджено переповідні конструкції як посутні складники синтаксичної системи української мови, визначено їхній функційний потенціал у текстах художнього, наукового, публіцистичного, релігійного та епістолярного стилів. У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертації; сформульовано мету та завдання; визначено предмет, об'єкт, методи та прийоми дослідження; описано джерельну базу дисертації; окреслено наукову новизну, практичне та теоретичне значення дисертаційної роботи; представлено особистий внесок дисертантки; зазначено інформацію про кількість публікацій, апробацію результатів дослідження, структуру та обсяг праці.У першому розділі «Теоретичні засади дослідження переповідних конструкцій у лінгвістиці» з'ясовано місце переповідних речень у практиці мовознавчих студій; визначено термінообшир низки понять, зокрема переповідного речення як модально-інтенційного висловлення, що його застосовують для переказування певної інформації, для точного або трансформованого відтворення своїх слів чи чужих, для непрямого переповідання гіпотетичного знання; автопереповідності (самопереказування) – терміна, що позначає точне чи трансформоване відтворення власного мовлення; передорученої переповідності – моделі, яка передає прохання мовця переповісти ту чи ту інформацію, адресовану певному суб'єктові комунікації; діалогічної переповідності – комунікативного регістра, спрямованого на відтворення переповідачем розмови, у якій у минулому він був або безпосереднім учасником, або спостерігачем; кільцевої переповідності, що постає за умови, якщо адресат тим самим інформаційним каналом, яким отримав дані від переповідача, ретранслює свої думки джерелу інформації; розглянуто переповідність як композиційно-мовленнєвий складник розповідного тексту; репрезентовано базову схему, за якою відбувається інтеракція переповідача та адресата; установлено, що джерелом інформації для переповідача бувають: 1) людина як соціальна істота в плані освіти / професії / звання / посади; громадянської, етнічної, територіальної належності; релігії; статі; родинних зв'язків; способу життя / суспільного становища тощо; 2) неозначений суб'єкт, невизначеність якого детермінована певними причинами небажання переповідача вказувати на джерело інформації; 3) установа / організація; схарактеризовано методологійну парадигму дослідження. Другий розділ «Структурно-семантичні особливості переповідних речень» присвячено аналізу складнопідрядного з'ясувального речення як основного засобу вербалізації інтенцій переповідності; дослідженню часток, які маркують відтворення чужого мовлення і реалізують певну функційно-змістову семантику; визначенню суб'єктивно-модальних форм, що вербалізують переповідність (подано їхній поділ на особистісно зорієнтовані, статусно зорієнтовані та інституційно зорієнтовані); розгляду чужого мовлення в контексті маркерів переповідної модальності; виокремленню атипових засобів вираження семантики переповідності.У третьому розділі «Комунікативно-інтенційні параметри переповідних речень» проаналізовано переповідне діалогічне та монологічне мовлення; чутку як висловлення переповідного характеру, в основі якого наявне інформаційне повідомлення, що слугує дієвим маніпулятивним інструментом у межах ретрансляції інформації; інтонаційні особливості переповідних конструкцій, їхній функційний діапазон.У четвертому розділі «Переповідні конструкції в дискурсивно-жанрових виявах і стильових формах української мови» репрезентовано усебічний аналіз переповідності в художніх, наукових, публіцистичних, релігійних та епістолярних текстах. З'ясовано, що переповідні конструкції в художньому дискурсі сприяють збалансуванню переходів між репліками, уводять важливу інформацію, показують специфіку характерів персонажів; у науковому – допомагають порівняти різні думки й за потреби спричинити дискусію; у публіцистичному – реалізують волюнтативну функцію; у проповідницькому дискурсі – надають аргументативності, переконливості й декларативності словам священника; в епістолярному – вербалізують згоду / незгоду з адресатом, просьбу про допомогу, обіцянку переповісти якусь інформацію, прохання переказати подяку, вітання, співчуття, скаргу тощо.У висновках узагальнено основні результати дослідження про функційні параметри переповідних конструкцій у дискурсивно-жанрових виявах української мови. Ключові слова: переповідність, переповідне речення, переповідна модальність, комунікативна інтенція, мовець, переповідач, адресат, функція, складне речення, суб'єктивно-модальні форми, мовленнєвий жанр, стиль, дискурс.^UThe dissertation presents a comprehensive study of re-narrative constructions as an essential component of the Ukrainian syntactic system with the focus on their functional potential in the texts of artistic, scientific, journalistic, religious and epistolary styles.The introduction substantiates the relevance of the thesis. It also formulates the goal and objectives of the thesis, defines the subject, object, methods and techniques of research, describes the source basis of the thesis, specifies the scientific novelty, practical and theoretical significance of the thesis, and presents the personal contribution of the candidate for a degree. It also provides information about the number of publications, approbation of research results, and structure and volume of the work. The first section, Theoretical Foundations of Research of Re-narrative Constructions in Linguistics, the place of re-narrative sentences in the practice of linguistic research is highlighted; the term base of several concepts has been determined, in particular, a re-narrative sentence as a modal-intentional utterance used to re-narrate certain information, to reproduce, directly or indirectly, one's own words or others', to retell indirectly conjectural knowledge; auto-reported narration (self-reported narration) as a term denoting an accurate or transformed reproduction of one's own speech; delegated re-narration as a model of the speaker's request to retell a particular piece of information addressed to a particular subject of communication; dialogical re-narration as a communication register aimed at the re-narrator's reproduction of a past conversation in which he / she was either a direct participant or an observer; ring re-narration which provides that the addressee retransmits their thoughts to the source of information through the same information channel he / she received the data from the re-narrator; re-narration is considered as a compositional and verbal component of the narrative text; the basic scheme by which the interaction of the re-narrator and the addressee takes place is represented; it is established that the sources of information for the re-narrator are: 1) a human as a social being in terms of education / profession / title / position; civil, ethnic, territorial affiliation; religion; sex; family ties; lifestyle / social status, etc; 2) an unidentified subject, the uncertainty of which is determined by some of the reasons why the re-narrator is reluctant to indicate the source of information; 3) institution / organization; the methodological paradigm of the research is characterized.The second section, Structural and Semantic Features of Re-narrative Sentences, is devoted to the analysis of a complex explanatory sentence as the main means of verbalizing the intentions of the re-narration; the study of particles that mark the reproduction of another's word and implement specific functional and content semantics; the description of subjective-modal forms that verbalize re-narration (their division into personality-oriented, status-oriented and institutionally oriented is presented); the consideration of another's speech in the context of markers of re-narration modality; the identification of atypical means of expressing the semantics of re-narration.The third section, Communicative-intentional Parameters of Re-narrative Sentences, deals with re-narrated dialogue and re-narrated monologue; rumor as a statement of a re-narrative nature based on an informative message, which serves as an effective manipulative tool within the retransmission of information; intonation features of translational constructions, their functional range.The fourth section, Re-narrative Constructions in Discourse-Genre Manifestations and Stylistic Forms of the Ukrainian Language, presents the comprehensive analysis of re-narration in artistic, scientific, journalistic, religious and epistolary texts. It is found that re-narrative constructions in artistic discourse help to balance the exchange, to introduce some important information, to show the characters' specifics. In scientific discourse, they help to compare different opinions and, if necessary, generate discussion. In journalistic discourse, they implement a voluntative function; in sermons discourse, they add give argumentativeness, persuasiveness and declarativeness to the priest's words); in epistolary discourse, they verbalize agreement / disagreement with the addressee, request for help, promise to retell some information, request to convey gratitude, congratulations, sympathy, complaint, etc.The conclusion summarizes the main research results of the functional parameters of re-narrative constructions in discourse-genre manifestation of the Ukrainian language. Key words: re-narration, re-narrative sentence, re-narrative modality, communicative intention, speaker, re-narrator, addressee, function, complex sentence, subjective-modal forms, speech genre, style, discourse.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Петрова Н. О. 
Адміністративно-правові засади моніторингу державної допомоги суб'єктам господарювання в Україні / Н. О. Петрова. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації аргументовано необхідність існування моніторингу державної допомоги як системи регулярних спостережень за дотриманням вимог Закону України «Про державну допомогу суб‘єктам господарювання» задля забезпечення ефективності функціонування системи державної допомоги в умовах сталого розвитку в Україні, недопущення проявів дискримінації окремих суб‘єктів господарювання та спотворення конкуренції. Запропоновано концептуальні засади моніторингу державної допомоги суб‘єктам господарювання, які ґрунтуються на теоретичних засадах надання державної допомоги суб‘єктам господарювання, організаційно-правовому забезпеченні моніторингу в Україні та його правових і організаційних стандартах у країнах Європейського Союзу, враховують сучасний стан розвитку економіки задля сталого розвитку України, необхідність забезпечення економічної доцільності підтримки суб‘єктів господарювання за рахунок публічних ресурсів для виробництва товарів або провадження окремих видів господарської діяльності, а також рівних прав і можливостей суб‘єктів господарювання щодо отримання такої підтримки та недопущення негативного впливу на конкуренті відносини. Запропоновано в законодавстві України застосовувати термін «публічна допомога суб‘єктам господарювання» замість терміну «державна допомога суб‘єктам господарювання» та надано характеристику, з огляду на те, що цей термін точніше відбиває суть такої допомоги: по-перше, вона надається за рахунок не лише державних, а й місцевих ресурсів (публічних ресурсів), по-друге, її надавачами є органи публічної адміністрації, до яких належать як органи державної влади, так і місцевого самоврядування. Надано визначення моніторингу державної допомоги суб‘єктам господарювання, як публічно-владну діяльність уповноваженого органу, що полягає у регулярному спостереженні за дотриманням вимог Закону України «Про державну допомогу суб‘єктам господарювання», яке здійснюється шляхом збирання, оброблення, аналізу та оприлюднення інформації про державну допомогу суб‘єктам господарювання. Визначено мету моніторингу державної допомоги суб'єктам господарювання, його принципи, функції, методи, задачі Визначено та охарактеризовано значущі критерії несумісної, недопустимої для конкуренції державної допомоги, які використовуються, в тому числі й при здійсненні моніторингу державної допомоги. Обґрунтовано впровадження до вітчизняного законодавства четвертого критерію наявного негативного впливу державної допомоги на торгівлю між Україною та державами – членами ЄС, що зумовлено зарубіжним досвідом правового регулювання. Дійшли висновку, що моніторинг державної допомоги суб‘єктам господарювання здійснюється відповідно до встановленої законодавством адміністративної процедури, що поділена на стадії (обов‘язкові й необов‘язкові (факультативні)). На основі вивчення й узагальнення зарубіжного досвіду, а також юридичної практики здійснення моніторингу державної допомоги сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень з досліджуваних питань до: Закону України «Про державну допомогу суб‘єктам господарювання», Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативно-правових актів.^UThe author argues the necessity of monitoring state aid as a system of regular observations on compliance with the requirements of the Law of Ukraine ―On State Aid to Economic Entities in order to ensure the effectiveness of the functioning of the state aid system in conditions of sustainable development in Ukraine, preventing manifestations of discrimination of individual economic entities and distortion of competition. The focus is on the conceptual basis for monitoring state aid to economic entities based on the theoretical principles of providing state aid to economic entities, organizational and legal security of monitoring in Ukraine and its legal and organizational standards in the countries of the European Union. The author also takes into account the current state of development of the economy for sustainable development of Ukraine, the need to ensure the economic feasibility of supporting economic entities at the expense of public resources for production of goods or implementation of certain types of economic activity, as well as equal rights and capabilities of economic entities to obtain such support and prevent a negative impact on competitive relations. It is suggested to apply the term ―public aid to economic entities instead of the term ―state aid to economic entities in the legislation of Ukraine, given that this term more accurately reflects the essence of such aid: first, it is provided at the expense of not only state, but also local resources (public resources), and second, its providers are the public administration authorities which include both state authorities and local selfgovernment. The author's definition of public aid to economic entities is formulated on the basis of the most significant identified and analyzed features. Thus, under the concept of ―public aid to economic entities , it is proposed to understand the economic benefits granted to economic entities by public administration bodies in the procedure provided by law in accordance with the principle of decentralization of power, and lies in transferring public resources (state or local resources) to separate economic entities or in the losses of state or local budgets in order to achieve national or regional sustainable development purposes. Monitoring of state aid to economic entities as a public activity of an authorized body is presented. It consists in regular compliance with the Law of Ukraine ―On State Aid to Economic Entities and is carried out by collecting, processing, analyzing and publishing information about state aid to economic entities. The purpose of state aid monitoring to economic entities, its principles, functions, methods, tasks are determined. Significant criteria of incompatible, inadmissible for competition state aid are used and characterized, which are used, including in state aid monitoring. It was concluded that the monitoring of state aid to economic entities is carried out in accordance with the administrative procedure established by law, which is divided into stages into compulsory and optional. Based on the study and generalization of foreign experience, as well as legal practice of monitoring state aid, proposals have been formulated to amend the Law on Ukraine ―On State Aid to Economic Entities , the Law of Ukraine ―On the Antimonopoly Committee of Ukraine , the Code of Ukraine on administrative offenses and other regulatory legal acts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського